ERÜ VETERİNER FAKÜLTESİ
ACİL KLİNİK ÜNİTESİ YENİLENDİ
Tarih: 1.1.2018 16:59:45/ 743okunma / 0yorum

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Veteriner Fakültesi Eğitim, Araştırma ve Uygulama Hastanesi´nde yeniden düzenlenen acil klinik ünitesinin açılışı yapıldı.

Düzenlenen açılış törenine; Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdullah İnci, Veteriner Fakültesi Eğitim, Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Ali Cesur Onmaz bölüm hocaları ile çok sayıda akademik ve idari personel katıldı. Açılışta konuşan Veteriner Fakültesi Eğitim, Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Ali Cesur Onmaz acil klinik ünitesinin yeniden düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti. Hastane hakkında da bilgiler veren Başhekim Doç. Dr. Ali Cesur Onmaz, “2017 yılı itibariyle hasta potansiyeli artmaktadır. Bu yıl 7 bin 784 hasta hayvana müdahale edilmiştir. Bu sayının bin 500´ü acil kliniğe giren hasta hayvanlardır. Akşamları çok fazla miktarda başvuru olduğu için dekanlığımızın da katkıları ile acilimize ek bir ünite kazandırarak yenileme çalışması gerçekleştirdik” dedi.

Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdullah İnci´de Veteriner Fakültesi Eğitim, Araştırma ve Uygulama Hastanesi´nin fakültenin bir vitrini olduğunu söyledi. Prof. Dr. İnci, “Öncelikli olarak acil ünitesinin yapılması gerektiğini tespit ettik. Yurt dışındaki örnekleri ele alarak, profesyonel bir ekiple kısa sürede hastanemize yenilenen acil ünitesini kazandırdık” diye konuştu.

Konuşmaların ardından yeniden düzenlenen acil klinik ünitesinin açılışı yapılarak, ünitenin yenilenmesine katkı sağlayan hastane personeline hediye takdim edildi.
Kaynak: DHA

Anahtar Kelimeler: VETERİNER FAKÜLTESİ
Resmi İlanlar

SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Kayseri
19 Aralık 2018 Çarşamba
Bugün
Fırtına
7 °C
4 °C
Perşembe
Bulutlu
8 °C
2 °C
Cuma
Bulutlu
7 °C
1 °C
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74

 

KANALIMIZA ABONE OL