EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

   Süleyman ERDOĞAN
   editor@kayserihaber.com.tr                      

   

ÇOCUKLARA KÜLTÜREL AŞI

TALAS’IN ‘OKULLARINDA ŞENLİK VAR’

KAYSO ÜYELERİNE KİŞİSEL VERİLERİ KORUMA KANUNU ANLATILDI

Avukat Arabulucu Nuriye Şimşek sunum eşliğinde KAYSO üyelerine bilgi verdi.

BİLGENESİL OKULLARINDAN ‘GELECEĞE NEFES’ KAMPANYASINA TAM DESTEK

Bilgenesil Okulları da 220 öğrencisiyle 220 fidan dikerek destek verdi

ÖZEL KAYSERİ OSB TEKNİK KOLEJİ’NDE

10 KASIM ATATÜRK'Ü ANMA TÖRENİ

KAYSERİLİ ÖĞRENCİLERE DPÜ'NÜN ALTIN ANAHTARI VERİLDİ

Kayseri Yeşilhisar Mithatpaşa Ortaokulu öğrencileri, Kütahya Dumlupınar Üniversitesini (DPÜ) ziyaret etti. Ziyarete Dumlupınar Kaymakamı Abdulkerem Abbasoğlu da eşlik etti.

ANKARA’DAN TEKNİK HEYET, KAYÜ’NÜN ALTERNATİF KAMPÜS ALANLARINI İNCELEDİ

Kayseri Üniversitesinin kampüs alanı için önceden belirlenen alternatif yerlerde incelemelerde bulundu

ERÜ TIP’TA SONBAHAR

“ÇOCUK NEFROLOJİ- ROMATOLOJİ SONBAHAR TOPLANTISI” GERÇEKLEŞTİRİLDİ

AGÜ AKADEMİ’DEN PAZARLAMA DÜŞÜNCELERİ EĞİTİMİ

Eğitim, güncel pazarlama teknikleri hakkında genel bir bakış açısı geliştirmek amacıyla, Erciyes Anadolu Holding yöneticilerine verildi

NNYÜ’DE GELİŞİM SEMPOZYUMU BAŞLADI

Nuh Naci Yazgan Üniversitesi (NNYÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü tarafından düzenlenen “1. Öğrenci Hemşireler İçin Mesleki Gelişim Sempozyumu” başladı.

EMNİYET’TEN ÇOCUKLARA KÜLTÜR VE TARİH GEZİSİ

ÇOCUKLARA KAYSERİ’NİN TARİHİ YERLERİ GEZDİRİLDİ

AGÜ - GLOBAL SOLUTİONS INİTİATİVE ORTAKLIĞI

Abdullah Gül Üniversitesi, Global Solutions Initiative (GSI-Küresel Çözümler Girişimi) ile ilk etapta iki yıl geçerliliği olacak bir anlaşma imzaladı.

KAYSERİLİ ÖĞRENCİLER KÜTAHYA’DA

AİZANOİ ANTİK KENTİ'Nİ ZİYARET ETTİLER

NNYÜ’DE ÖĞRENCİ HEMŞİRELERİ İÇİN

MESLEKİ GELİŞİM SEMPOZYUMU DÜZENLENECEK

AGÜ, SDG AKADEMİ’NİN ÜYESİ OLDU

AGÜ, halen üyesi olduğu Birleşmiş Milletler için küresel bir girişim olan Sürdürülebilir Kalkınma Çözümleri Ağı’nın üniversitelere yönelik bir girişimi olan SDG Akademi’ye dahil oldu.

KAYSERİ ÜNİVERSİTESİ’NDEN "ULUSLARARASILAŞMA ATAĞI"

Kayseri Üniversitesi (KAYÜ) Dış İlişkiler Ofisi, Erasmus’u da kapsayan bir yıllık uluslararasılaşma faaliyetleri hakkında Rektör Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa’ya bilgilendirme sunumu yaptı.

ALADAĞLAR MİLLİ PARKI'NDA KİTAP DAĞITIMI

Ulupınar, Kapuzbaşı ve Büyükçakır Mahallelerinde yer alan ilk ve ortaokullara ücretsiz kitap dağıtımı yapıldı

Anahtar Kelimeler: SONBAHAR

ERÜ TIP’TA SONBAHAR

“ÇOCUK NEFROLOJİ- ROMATOLOJİ SONBAHAR TOPLANTISI” GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Tıp Fakültesi tarafından Prof. Dr. Ruhan Düşünsel onuruna “Çocuk Nefroloji- Romatoloji Sonbahar Toplantısı” gerçekleştirildi. Toplantıda ayrıca Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ruhan Düşünsel içinde emeklilik töreni düzenlendi.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Konferans Salonu’nda düzenlenen etkinliğe; Rektör Prof. Dr. Mustafa Çalış, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hakan Poyrazoğlu, Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Per ile çok sayıda akademisyen katıldı.

Etkinlikte ilk olarak Prof. Dr. Ruhan Düşünsel için emeklilik töreni düzenlendi.

Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Zübeyde Gündüz ve Çocuk Nefroloji Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. İsmail Dursun’un açılış konuşmalarının ardından Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hakan Poyrazoğlu etkinliğin açılışında yaptığı konuşmasında, emekli olan Prof. Dr. Ruhan Düşünsel’e emeklilik hayatında mutluluklar diledi.

Dekan Poyrazoğlu, “Erciyes Üniversitesi Çocuk Nefroloji-Romatoloji gerçekten genetiği çok iyi dokunmuş, çok iyi şifrelenmiş bir anabilim dalı. Bu genetiğin şifrelenmesini sağlayan kişiler, büyük şahsiyetler burada. İnşallah bizde onların peşinden devam ederiz. Onlardan aldığımız ilmi ve terbiyeyi bundan sonraki kuşaklara da devrederiz” dedi.

Rektör Prof. Dr. Mustafa Çalış da konuşmasında Çocuk Nefroloji- Romatoloji Sonbahar Toplantısının başarılı geçeceğine inandıklarını belirterek üniversite hakkında bilgiler verdi.

Rektör Çalış, “Erciyes Üniversitemiz köklü bir üniversitedir. Geçen yıl 40. yılını kutladık. Tıp Fakültemizin de 50. yılını kutladık. Erciyes Üniversitemiz aynı zamanda da bir araştırma üniversitesi. Türkiye’deki 11 araştırma üniversitesinden biri. Araştırma üniversiteleri açıklandığı zaman sıralama verilmemişti. 1 ay önce YÖK’de düzenlenen bir toplantıda 2017 ve 2018 sıralaması verildi. 2017’de 12. sıradayız. 2018’de de 10. sıraya yükseldik. 2019 verilerimizin de çok iyi olduğunu biliyoruz. İnşallah önümüzde yılda 2019 verileri belirlenerek son üç yılın ortalaması ile ilk 11 yine araştırma üniversitesi olarak belirlenecek. Biz inşallah ilk 11’de olacağımıza inanıyoruz. Bu konuda da elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Tabi ki bilimsel toplantıların Erciyes Üniversitesi’nde olması ve özellikle pediatri alanındaki duayen hocalarımızın üniversitemize teşrif etmelerinden dolayı çok mutluyuz” diye konuştu. 

Açılış konuşmalarının ardından Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hakan Poyrazoğlu tarafından, Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ruhan Düşünsel’in özgeçmişi okundu.

Törende son olarak emekli olan Prof. Dr. Ruhan Düşünsel konuşma yaptı.

Prof. Dr. Ruhan Düşünsel’in konuşmasının ardından Rektör Prof. Dr. Mustafa Çalış tarafından Düşünsel’e plaket ve çiçek takdim edildi.

Emeklilik töreninin ardından, “Çocuk Nefroloji-Romatoloji Sonbahar Toplantısı” akademik sunumlar ile devam etti.

Haber Kaynak : KURUM BÜLTENİ