KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

MELİKGAZİ BELEDİYESİ OKUL YATIRIMLARINA DEVAM EDİYOR

KOCASİNAN’DA OSMAN ULUBAŞ SÜMER ORTAOKULU’NUN AÇILMASINA GERİ SAYIM

TALAS’TA KADINLARA YÖNELİK KURSLAR YENİDEN BAŞLIYOR

KAYNAK KİTAP TANITIMINA YASAK GELDİ

REKTÖR KARAMUSTAFA, ÖĞRENCİLERLE BİR ARAYA GELDİ

TALAS BELEDİYESİ’NDEN İNGİLİZCE KURSU

TALAS’TAN KIRSALA EĞİTİCİ VE KÜLTÜREL ETKİNLİK

ERÜ’DE ‘BİR İNSANLIK KURUMU: AHİLİK VE AHİ EVRAN’ KONULU PANEL DÜZENLENDİ

KAYMEK KURSLARINA 10 BİNİ AŞKIN BAŞVURU

İLK DERS REKTÖR ÇALIŞ’TAN

TALAS BELEDİYESİ İLÇE OKULLARININ SPOR SAHALARINI YENİLEDİ

YAHYALI MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ'NDE TEKNOFEST HEYECANI

KAYÜ’DEN ÖDÜLLÜ İLLÜSTRASYON YARIŞMASI

DKMP EKİPLERİ ÖĞRENCİLERİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’TAN ‘EĞİTİM’ AÇIKLAMASI

ERÜ’DE FEYYAZ SELÇUK SAN ADALET MESLEK YÜKSEKOKULU’NUN TEMELİ ATILDI

Anahtar Kelimeler: BİRLİĞİ PROTOKOLÜ
Gürkan Ofis Mobilyaları

ERÜ’DEN 2 YENİ İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ

Erciyes Üniversitesi, Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı ve Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında iki yeni iş birliği protokolü daha imzalandı.

İlk protokol ERÜ ile Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı arasında gerçekleştirildi. Rektörlük toplantı Salonu’nda düzenlenen imza törenine, Kayseri Cumhuriyet Başsavcısı Abdulkadir Akın, Rektör Prof. Dr. Mustafa Çalış, Başsavcı Vekilleri Ahmet Yılmaz ile Tahir Apaydın, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Recai Kılıç, Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Kenan Güllü katıldı.

İmza töreninde konuşan ERÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, imzalanan protokolün önemine dikkat çekerek şunları kaydetti. “Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı ile hakim ve savcılarımızın üniversitemizde yüksek lisans yapabilmelerini sağlamak amacıyla bugün önemli bir protokolü imzalamaktayız. İmzaladığımız bu protokol, özellikle hakim ve savcılarımızın akademik yöndeki başarılarını daha artırmaları için bir fırsat olacak. Protokolün hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür ediyoruz.”

Kayseri Cumhuriyet Başsavcısı Abdulkadir Akın ise yaptığı konuşmada Rektör Prof. Dr. Mustafa Çalış ve protokolün hazırlanmasında emeği geçenlere şükranlarını sunarak şöyle konuştu “Hakim, hakim adaylarımız ve savcılarımızın mesleki ve kişisel gelişimleri çok önemli. Bu kapsamda hakim ve savcılarımıza eğitim verecek olan herkese teşekkür ediyoruz. İnşallah Kayseri Adliyemiz ve Üniversitemiz arasında imzalanan bu protokol farkındalık ve öncülük yaratacaktır.”

Konuşmaların ardından Kayseri il ve ilçelerinde görev yapmakta olan hakim, Cumhuriyet savcısı ve adaylarının mesleki ve akademik gelişimlerine katkıda bulunmak üzere Erciyes Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesinde yürütülmekte olan Tezsiz Yüksek Lisans Programlardan faydalanmalarını ve mesleki deneyimlerini lisansüstü öğrencilere aktarmaları sağlanacak iş birliği protokolüne Rektör Prof. Dr. Mustafa Çalış ile Kayseri Cumhuriyet Başsavcısı Abdulkadir Akın imza attı.

ERÜ, bir diğer iş birliği protokolünü ise Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile imzaladı. Erciyes üniversitesi olarak şehrin tüm ihtiyaçlarına katkıda bulunmaya çalıştıklarını belirten Rektör Prof. Dr. Çalış, şunları kaydetti: “İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile yaptığımız protokol ile öğretmen ve okul yöneticilerimizin yüksek lisans ve akademik başarıda gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla elimizden gelen desteği vermek istiyoruz. Bu bağlamda İl Milli Eğitim Müdürümüz ile görüşerek gerekli alt yapıları oluşturduk. İnşallah en yakın zamanda da ilana çıkarak öğretmenlerimize yönelik yüksek lisans programlarını açacağız. Hayırlı ve uğurlu olsun.”

İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Çandıroğlu da konuşmasında Erciyes Üniversitesi ile iş birliği yapmaktan mutlu olduklarını belirterek, “Üniversite ile iş birliği bizim açımızdan çok önemi. Çünkü yeniliklerin, gelişmelerin önü sizlerin aracılığı ile açılıyor. Bu noktada bize sunulan bu imkân da çok değerli. Bu imkânı bize sağladığınız için çok teşekkür ederiz” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından öğretmen ve okul yöneticilerinin mesleki ve akademik gelişimlerine katkıda bulunmak ERÜ bünyesinde yürütülmekte olan Tezsiz Yüksek Lisans Programlarından faydalanmalarını ve mesleki deneyimlerini lisansüstü öğrencilere aktarmalarını sağlayacak iş birliği protokolünü Rektör Prof. Dr. Mustafa Çalış ile İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Çandıroğlu imzaladı.