ET SÜT KURUMUNUN
KAYSERİ´DE OLMASI ARTIK ZORUNLULUKTUR
Tarih: 15.3.2019 16:12:40/ 320okunma / 0yorum

Kayseri Ticaret Borsası ve  Kayseri Kırmızı Et Üreticileri Birliğince ortaklaşa  tertiplenen ´Kırmızı Et İstişare Toplantısı´nda konuşan Yönetim Kurulu Başkanı Recep Bağlamış Et Süt Kurumunun Kayseri´de olmasının zorunlu hale geldiğine vurgu yaparak “Eğer Kayseri´ye Et Süt Kurumu gelirse, fiyatlarda denge unsuru oluşur.” Değerlendirmesinde bulundu.

Kayseri Ticaret Borsası ve  Kayseri Kırmızı Et Üreticileri Birliğince ortaklaşa  tertiplenen , Kayseri Ticaret Borsası ev sahipliğinde gerçekleştirilen ‘Kırımızı Et İstişare Tolantısına´ Ak Parti Kayseri Milletvekili İsmail Emrah Karayel, Melikgazi Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan adayı Memduh Büyükkılıç, Kocasinan Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Kocasinan Belediye Başkan adayı Ahmet Çolakbayrakdar, İncesu Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı İncesu Belediye Başkan adayı Zekeriya Karayol, Ak  Parti Kayseri önceki dönem Milletvekili Sami Dedeoğlu, Ak Parti Kocasinan İlçe Başkanı Hüseyin Okandan, İl Tarım ve Orman Müdür Yardımcısı Sami Yılmaz, Kayseri Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı Ercan Aras iştirak etti…    

Yönetim Kurulu Başkanı Recep Bağlamış Kayseri´deki, Besicilerin ve kırımızı et üreticilerinin  bu konuda oldukça mağdur olduklarını belirterek şunları kaydetti:

“Besicilerimiz ve kırmızı ve üreticilerimiz, ürettikleri hayvanları  gerçek değerinde satamıyorlar. Eğer Kayseri´ye Et Süt Kurumu gelirse, fiyatlarda denge unsuru oluşur. Çünkü özel sektör besicilerimizin hayvanlarını daha düşük fiyata kesmektedir. Besicilemiz bir dosya için Yozgat´a gitmek zorunda kalıyorlar. Biz Kayseri´deki bu sıkıntıları çözmek adına, Kayseri Ticaret Borsası ev sahipliğinde, Kayseri Kırmızı Et Üreticileri Birliği ile ortaklaşa istişare toplantısı düzenledik. Besicilerimizi ve kırmızı et üreticilerimizi davet ettik. İPARD konusunu gündeme getirdik. Kayseri hayvancılıkta son yıllarda Türkiye ortalamasının oldukça gerisine düşmüştür. Kayseri´deki hayvancılığı geliştirmek için hep birlikte taşın altına elimizi koymamız gerekiyor. Yeni bir ırk hayvanı yetiştirmemiz gerekiyor”

Başkan Bağlamış, İstihdam Seferberliği 2019 kampanyasına da değinerek, “Biz kampanyayı canı gönülden destekliyoruz. Bu konuda Kayseri´de bizden istenen verilere ulaşacağımıza inanıyorum” şeklinde konuştu.
Kaynak: KURUM BÜLTENİ

Anahtar Kelimeler: KURUMUNUN
Resmi İlanlar

SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
20 Mart 2019 Çarşamba
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74

 

KANALIMIZA ABONE OL