KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

   Süleyman ERDOĞAN
   editor@kayserihaber.com.tr                      

   

YUVASI YIKILAN LEYLEKLERE MAHALLELİ YENİ YUVA KURDU

ŞİDDETLİ RÜZGAR LEYLEKLERİ VURDU

KAYSERİ'DE POLİS, YAŞLI KADININ TIKALI BACASINI AÇTI

Kayseri'nin Tomarza ilçesinde polis ekipleri, havaların soğuması nedeniyle soba yakmak isteyen yaşlı kadının evinin tıkalı bacasını açtı.

LGS'YE GİRECEK ÖĞRENCİLERİN MASKELERİNİ ARKADAŞLARI HAZIRLIYOR

FABRİKA GİBİ ÜRETİM YAPILAN OKULDA GÜNLÜK 20 BİN MASKE ÜRETİLİYOR

KÜLTÜR ELÇİLERİ ‘DİJİTAL ORTAMDA’ BAYRAMLAŞTI

YABANCI UYRUKLU ÖĞRENCİLERDEN ANLAMLI PAYLAŞIM

ZEBRA YAVRUSU DİLEK 3 AYLIK OLDU

HAYVANAT BAHÇESİNİN SİMGESİ OLDU

METEOROLOJİ’DEN ‘ZİRAİ DON’ UYARISI

Meteoroloji 7. Bölge Müdürlüğü Pazar ve Pazartesi günleri sabah saatlerinde hava sıcaklıklarının düşebileceğini belirterek, oluşması muhtemel risklere karşı tedbirli ve dikkatli olunması konusunda vatandaşları uyardı.

BAYRAMI EVDE GEÇİRECEK ÇOCUKLARA AİLELERİYLE "AKTİVİTE" ÖNERİSİ

ÇELİK: ÇOCUKLARIMIZI EĞLENDİRECEK BAŞKA YOLLAR BULMAMIZ GEREKİYOR

KAYSERİ'DE ŞİDDETLİ RÜZGAR UYARISI

HAFTA SONU HAVA SICAKLIKLARI 10 DERECEYE KADAR DÜŞECEK

SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASINA UYMAYANLARA CEZA

Kayseri'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında sokağa çıkma kısıtlamasına uymayanlara polis ekiplerince ceza kesildi.

KISITLAMANIN 3. GÜNÜNDE VATANDAŞLAR

MARKETLERDEN ALIŞ VERİŞ YAPTI

METEOROLOJİ, YAŞLI VE ÇOCUKLARI SICAK HAVAYA KARŞI UYARDI

SICAK HAVA DALGASININ ETKİLİ OLACAĞI BEKLENİYOR

DOĞADA 'KORONA VİRÜS' SESSİZLİĞİ

HOMURLU ŞELALESİ, KORONA VİRÜS NEDENİYLE VATANDAŞLAR EVDE KALINCA SESSİZLİĞE BÜRÜNDÜ

YENİ FİYATLARLA KISA MESAFEDE YOLCUNUN, UZUN MESAFEDE OTOBÜSÇÜNÜN CEBİ YORULACAK

Terminal İşletmecisi Sedat Mirza Binboğa: “Açıklanan fiyatlarla yolcular seyahat etmezler”

KESOB BAŞKANI AHMET ÖVÜÇ

BEYİN KANAMASI ŞÜPHESİ İLE TADAVİYE ALINDI

KAYSERİ'DE İFTAR 4 DAKİKA GEÇ AÇILDI

Kayseri'de 19:49'da okunması gereken akşam ezanı 19:53'te okundu.

KAYSERİ'DE BARAJ GÖLLERİNE 44 BİN SAZAN YAVRUSU BIRAKILDI

SU KAYNAKLARININ BALIKLANDIRILMASI PROJESİ

EVDE KALAN ÖĞRENCİLERE 3 YIL ÖNCE EKİLEN TOHUMUN FİDELERİ HEDİYE EDİLDİ

Kayseri'de bir okul öğrencilerinin ektiği tohumlar, 3 yıl sonra fidan olarak yine aynı okulun öğrencilerine koronavirüs nedeniyle uzun bir aradan sonra ilk defa çıktıkları gün hediye verildi

Kayseri'de bir okulda öğrenciler tarafından 3 yıl önce toprakla buluşturulan tohumlar, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle uzun bir aradan sonra ilk defa sokağa çıkan yine aynı okulun öğrencilerine fide olarak dağıtıldı.

Talas ilçesindeki Durak Hava Demir İlk ve Ortaokulu Müdürü Hakan Tatlı ve TEMA Vakfı Kayseri Temsilcisi Abdulkadir Dağlı öncülüğünde "Tohumdan Fidana Projesi" kapsamında okul öğrencileri, yaklaşık 1000 sedir tohumunu okullarının bahçesinde toprakla buluşturdu.

Yaklaşık 3 yıl boyunca öğrenciler, ektikleri tohumların fidan olma yolculuğunda adeta santim santim büyümesini izleyerek, TEMA Vakfı yetkililerden aldıkları uygulamalı eğitimle tüm bakımlarını yaptı.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle sokağa çıkmaları kısıtlanan öğrencilere, dün 11.00-15.00 saatlerinde getirilen serbestlik ile uzun bir aradan sonra sokağa çıktıkları ilk gün, emeklerinin karşılığı olan fidanları hediye edildi.

Okul Müdürü Hakan Tatlı, AA muhabirine, okullarındaki öğrenciler tarafından ekilen tohumları yine kendi öğrencilerine böyle bir günde fidan olarak vermekten mutlu olduklarını söyledi.

Çocukların mutlu olması için gayret ettiklerini belirten Tatlı, şunları kaydetti:

"Bu salgın sürecinde 13 Mart'tan itibaren çocuklarımız evde. Biz de dışarı çıktıkları ilk gün hediye verelim istedik. Yaklaşık 3 yıl önce öğrencilerimiz TEMA Vakfı desteğiyle sedir tohumlarını ekmişti. Tohumlara bu süreçte sevgimizi verdik, suladık ve bakımlarını yaptık. Şimdi bu tohumlar filizlendi ve 35 santimetrelik çam fidanı oldu. Bu sedir tohumlarını aradan geçen 3 yılın ardından çocuklarımızın da uzun zamandır ilk defa dışarı çıktıkları gün dağıtalım istedik. Onlara bu hediyelerini verdik. 1000 tohum ekmiştik ama büyüyen yaklaşık 600 fidanın 150'sini bugün dağıttık. Diğer fidanları da fırsat bulunca dağıtacağız." 

"Ekip büyüttükleri fidanları yine kendilerine hediye ettik"

TEMA Vakfı Temsilcisi Dağlı da  İl Tarım ve Orman Müdürlüğü'nün desteğiyle tohumları temin ettiklerini vurgulayarak, tohumları dağıttıkları çocuklara da özel eğitim verdiklerini  aktardı.

Dağlı, "Öğrencilerimize uygulamalı olarak her şeyi gösterdik. Bu tohum ekme işlemi okulumuzda gerçekleşti. Tohumların okulumuzun bahçesinde fidan olana kadar 3 yıllık süreç içerisinde tüm bakımları yapıldı. Öğrencilerimizin kendi ekip büyüttükleri fidanları yine kendilerine hediye ettik." dedi.

Anaokulu öğrencisi Buğlem Havva Güneş ise dışarı çıktığı için heyecanlı olduğunu anlattı.

Mutlu olduğunu aktaran Güneş, "Bunu dikeceğim ve çam ağacı olacak. Bununla nefes alacağız. Gölgesinde oturacağız." diye konuştu.

Anaokulu öğrencisi Beren Güneş de koronavirüs nedeniyle uzun zamandır dışarı çıkamadıklarını, kendilerine verilen fidanı dikmek için heyecanlandığını ifade etti.

Haber Kaynak : AA