KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

ARANAN ŞAHISLARA 78 POLİSİN KATILIMI İLE ŞAFAK OPERASYONU

YAKIN AKRABASINI ÖLDÜREN ŞAHIS YAKALANDI

TEHLİKELİ IRK KÖPEK BESLEYENLERE CEZA YAĞDI

TOPLAM 38 BİN 252 TL İDARİ PARA CEZASI UYGULANDI

140 GRAM UYUŞTURUCUYU VÜCUDUNA SARARAK GETİRDİ

ZEHİR TACİRİ KADIN GÖZALTINA ALINDI

13 FETÖ SANIĞI İÇİN 6 FARKLI DAVA AÇILDI

12 İLDE GERÇEKLEŞTİRİLEN OPERASYONUNDA GÖZALTINA ALINAN 13 SANIK İÇİN 6 FARKLI DAVA AÇILDI

TIRIN ALTINDA KALAN ADAM HAYATINI KAYBETTİ

30 YAŞINDAKİ FATİH T. TIRIN ALTINDA KALARAK CAN VERDİ

ÇALINTI ARAÇLA POLİSTEN KAÇTILAR

AZ KALSIN CANLARINDAN OLUYORLARDI

İNTİHAR ETMEK İSTEYEN KADINI

POLİS TEK HAMLEYLE KURTARDI

FAR AVINA ŞAFAK OPERASYONU

PROJEKTÖRLE TAVŞAN AVLAYAN 3 KİŞİ SUÇÜSTÜ YAKALANDI

‘MOBİL PLAKA TANIMA SİSTEMİ’ İLE DENETİMLER BAŞLADI

ŞÜPHELİ VE EVRAK EKSİĞİ BULUNAN ARAÇLAR SİSTEME DÜŞÜYOR

SU ŞİŞESİ İÇERİSİNDE UYUŞTURUCU TİCARETİNİ POLİS ENGELLEDİ

YAKALANAN 3 KİŞİ HAKKINDA İŞLEM BAŞLATILDI

FETÖ SANIKLARINA HAPİS CEZASI

3 KİŞİYE HAPİS CEZASI VERİLDİ

800 METRELİK HABERLEŞME KABLOSUNU ÇALAN BİR KİŞİ YAKALANDI

FİRARDAKİ ARANIYOR

YASA DIŞI AVCILARA SUÇÜSTÜ

SURİYE UYRUKLU 2 ŞAHIS SUÇÜSTÜ YAKALANDI

PKK OPERASYONU

1 GÖZALTI

82 YAŞINDAKİ ADAM ÖNCE TARTIŞTIĞI EŞİNİ VURDU

SONRA KENDİNİ VURDU

ZEHİR TACİRLERİ’NE CEZA YAĞDI

SANIKLARA TOPLAMDA 33 YIL, 2 AY HAPİS, 63 BİN 440 LİRA CEZA

Anahtar Kelimeler: FETÖ SANIĞI ADAMINA
Gürkan Ofis Mobilyaları

FETÖ SANIĞI 4 İŞ ADAMINA

HAPİS CEZASI

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması soruşturması kapsamında, 70 iş adamının yargılandığı davada, dosyaları ayrılan tutuklu iş adamları Mustafa K.ve Memiş A.´nın  ayrı ayrı, Hamit ile Mehmet K. kardeşlerin ise tek dosyada yargılandığı davada, sanıklara ´Silahlı terör örgütü üyeliği´ suçundan 6 yıl 3 ay ile 9 yıl arasında değişen hapis cezaları verildi.

2´nci Ağır Ceza Mahkemesi´nde görülen davada, tutuklu sanıklar Mustafa K. ve Memiş  A. ile Hamit ve Mehmet K. kardeşler duruşma salonunda hazır bulundu. 19 aydır tutuklu olduğunu ifade eden Mustafa K., "9 günlük Amerika seyahatinde 10 dakikalık bir görüşme yaptık. Keşke gitmeseydim, önünden dahi geçmeseydim. Gezi´ye katılan herkes benimle aynı konumdaydı, alt üst olayı yoktu. Onlar dışarıda, ben cezaevindeyim. Allah şahittir ki zor günler geçiriyorum. Tahliyemi istiyorum" şeklinde savunma yaparken, KHK ile kapatılan Genç İşadamları Derneği  GESİAD  ve Kimse Yok mu Derneği´nin yönetim kurulu üyesi iddiasında bulunulan işadamı Memiş A. ise "Maddi ve manevi anlamda zor durumdayız. 18 yıldır emek verdiğimiz işletmemiz zarar görmüş durumda. 19 aydır tutukluyum. En büyük sıkıntıyı babam, eşim ve çocuklarım çekiyor" diye konuştu.

Hamit ve Mehmet K. kardeşlerin yargılandığı davada ise 5´i ihbarcı 1´i savunma tanığı olmak üzere 6 tanık dinlendi. Sanık Hamit K. "İncesu Organize Sanayi Bölgesi´ndeki arsamı sattım. Arsa bedeli olarak yatırdığım paradır. Kırgızistan´a gittim ama bahsedilen tarihten önce gittim. Ticari bir geziydi. Fatih S. etkin pişmanlıktan faydalanmak için yanlış beyanlarda bulunuyor" dedi. Kayseri´de geniş bir çevresi olduğunu belirten Hamit K., "19 aydır tutukluyum. Kayseri´de sosyal çevremin geniş olması ve güvenilir olmam benim en büyük suçum. Sadece Allah rızası için buralara girdik. İllegal olduklarını bilsem yanaşmazdım" ifadesini  kullandı..                 

Talimatla Bank Asya´ya para yatırmadığını iddia eden Mehmet K. ise "Oğlum adına 20 bin euro yatırdım. Bu parayı da oğlumun düğün masrafı yatırımı olarak düşündüm. Daha sonra oğlum parayı çekip araba aldı. 1 dolarlar da düğünlerde gelin başına atılan hatıra 1 dolarlardı" dedi. Devleti baba olarak gördüğünü belirten Mehmet K., "19 aydır tutukluyum. Dini inancımıza göre vatana millete küsülmez. Gerekirse bu vatan için canımı  veririm. Suriye´den şehitlerimiz geliyor, içimiz sızlıyor. Devlet babadır. Babanın görevi de oğlu haylazlık yapsa dahi kulağını çekip onu affetmesidir. Tahliye ederseniz bir yerden başlayıp yaptığım hataları bir daha yapmayacağımın sözünü veriyorum" şeklinde  ifade  verdi?                                                        

Mahkeme heyeti, ´silahlı terör örgütü üyeliği´ suçundan iş adamları Memiş A.´yı 7 yıl 6 ay, Mustafa K.´yi ise 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırarak tahliye etti. Mahkeme heyeti, yargılama sonucu tutuklu sanıklardan Hamit ve Mehmet K. kardeşleri ´silahlı terör örgütü üyeliği´ suçundan 9 yıl hapis cezasına çarptırdı ve tutukluluk durumlarının devamına karar verdi.


Haber Kaynak : KAYSERİ HABER HABER MERKEZİ