KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

   Süleyman ERDOĞAN
   editor@kayserihaber.com.tr                      

   

KAYSERİ'DE BİR MAHALLEDEKİ 4 EV KARANTİNAYA ALINDI

TALAS'DA 4 EV KARANTİNAYA ALINDI

BAYRAMDAN SONRA VAKA KALMAYABİLİR

Korona virüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. İlhami Çelik: "Anne sütünden virüs bulaşmaz"

TOMARZA İLÇESİ’NE YENİ SAĞLIK MERKEZLERİ

İl Sağlık Müdürülüğü’nden yazılı bir açıklama yapılarak Tomarza İlçesi’ne yapılması planlanan ‘Aile Sağlığı Merkezi’, ‘112 Acil Sağlık Hizmetleri ve Toplum Sağlığı Merkezi’ nin inşaatına en kısa sürede başlanacağı duyuruldu.

15 AYLIK BEBEK UÇAK AMBULANSLA

ERZURUM'DAN KAYSERİ'YE GETİRİLDİ

KAYSERİ'DE KARANTİNA SÜRESİ DOLAN 157 KİŞİ MEMLEKETLERİNE UĞURLANDI

KARANTİNADAN ÇIKAN VATANDAŞLAR: BELKİ DE HAYATIMDA BU KADAR İLGİ GÖRMEMİŞTİM

AŞI DENEMELERİ BAŞLADI

ERÜ’DE HAYVANLAR ÜZERİNDE COVİD-19 AŞISI DENEMELERİNE BAŞLANDI

DİŞ SAĞLIĞI UYARISI

UZMANINDAN EVDE KALAN ÇOCUKLAR İÇİN DİŞ SAĞLIĞI UYARISI

MEMUR-SEN’DEN KAN BAĞIŞI

MEMUR SEN KAYSERİ’DEN ERÜ KAN MERKEZİ’NE 400 ÜNİTE KAN BAĞIŞI

DOĞUMA HAVA AMBULANSI İLE YETİŞTİ

Kayseri'de 35 yaşındaki kadın, hava ambulansı ile doğuma yetiştirildi.

İL SAĞLIK MÜDÜRÜ BENLİ

"AİLE GÖRÜŞMELERİ VAKALARIN SAYISINDAKİ AZALMAYI ENGELLEMEKTE"

BABA VE OĞLU

KORONA VİRÜSÜNÜ BİRLİKTE YENDİ

TÜRK HEKİMLERİ CESUR DAVRANIYOR

Çelik: Çok temkinli olmakla beraber vaka sayısındaki azalma ümit verici

FIRSATÇILARA ’FIRSAT’ VERMEMEK İÇİN SİPERLİK ÜRETİMİNE BAŞLADILAR

Siperlik fiyatlarının pahalı olduğunu öğrenen Kayserili firma, hem ucuz hem de uzun ömürlü siperlik ürettiler

GÖNÜLLÜ KADINLAR "İMECE" USULÜ MASKE ÜRETİYOR

AKÇALI: "GÜNLÜK 5 BİNİN ÜZERİNDE MASKE ÜRETEREK YOLA DEVAM EDİYORUZ"

BESLENME VE DİYETETİK UZMANI UÇAN:

“RAMAZANDA AKŞAM YEMEĞİNİ İKİYE BÖLÜN”

PROF. DR. İLHAMİ ÇELİK'TEN

HASTA BİNA SENDROMU UYARISI

FIRSATÇILARA ’FIRSAT’ VERMEMEK İÇİN SİPERLİK ÜRETİMİNE BAŞLADILAR

Siperlik fiyatlarının pahalı olduğunu öğrenen Kayserili firma, hem ucuz hem de uzun ömürlü siperlik ürettiler

Kayseri’de bir plastik firması, korona virüsle mücadele kapsamında kullanılan siperlik fiyatlarının arttığını öğrenince daha kaliteli ve uzun ömürlü siperlik üretti. Üretilen siperlikler Türkiye’nin her tarafına gönderilirken, ayrıca 5 ülkeye de ihraç ediliyor.

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıktıktan sonra 11 Mart’ta Türkiye’de de görülen korona virüsle mücadele kapsamında en çok ihtiyaç duyulan ürün, yüz süperlikleri oldu. Ürüne artan talep ile beraber fiyatları da artınca, Kayserili plastik firması harekete geçti. Daha ucuz ve daha uzun ömürlü yüz siperliği üreten firmanın ürününe yurtiçi ve yurtdışından talep yağıyor.

EnKa Plastik ve Gıda Ambalajları Firma Yöneticisi Samet Adıgüzel, "Covid-19 salgını tüm dünyada gerçekleştiğinde henüz Türkiye’ye gelmemişti. Türkiye’ye geldiğinde bir haber üzerine girişimde bulunmak istedik. Haber de Türkiye’de yapılan ürünlerin devlete ve sağlık sektörüne çok fahiş fiyatlara satıldığı söyleniyordu. Bunun ardından Ar-Ge bölümümüzü devreye sokarak ’Biz burada ne yapabiliriz’ diye düşündük. Yoğun çalışmalar sonucunda, gıda ambalajı yaptığımız ekipmanlar ile siperlik yapmamızda bir mahsur olmadığını ve hızlı bir şekilde ürün çıkarabileceğimizi düşündük. Buna istinaden özverili bir çalışma ile yeni tasarladığımız bir ürünü çıkardık. Burada, taşın altına bizimde elimizi koymamız gerektiği bilincindeydik. Biz hedefimize ulaştığımıza inanıyoruz. Birçok fırsatçılara aman tanımadan, bunlara fırsat açtırmadan ürünümüzü piyasaya çıkarmış olduk. Diğer ürünlere istinaden gerçekten çok kaliteli bir ürün çıkardık. Birçok araştırmamızın sonucunda sağlık çalışanlarımızın ve normal nihai tüketicilerimizin en çok siperlik konusunda rahatsız olduklarını ve kullanımında zorlandıklarını gördük. Bu çalışmaların sonucunda ürünümüzü piyasaya çıkardık. Diğer ürünlerde basit kırtasiyeden bulabileceğimiz asetat malzeme, steril olmayan malzemeler kullanılıyordu. Biz bunlarda pet malzeme kullandık. Diğer taraftan ürünün 100 derecelik bir açı ile açılmasını sağlayıp yukarıda durmasını sağladık. 180 derecede tekrar durmasını sağladık. Gözlük ile kullanılabileceğini düşündük. Bu çalışmaların sonucunda hijyenik bir ortamda Türkiye ve tüm dünya halkına bu ürünü hizmet için çıkarmış bulunmaktayız" ifadelerini kullandı.

Adıgüzel, "Bu ürün piyasaya çıktıktan sonra ürüne olan ilgi gerçekten yüksekti. Çünkü birçok şehirden, hatta yurtdışından diğer ürünler ile kıyaslaması yapıldı. Bugünlerde aldığımız tepkilerde ’Sizin ürününüz çok farklı’ cümlesini kullandılar. Ürün paketleme aşamamız steril bir ortamda oldu. Kutulama şeklimiz insanlara daha iyi, daha hijyenik bir ürün verebilmek için ayrı bir güzellik katmış oldu. Gelen tepkilerden çok memnunuz. Bu ürünümüz Kayseri’den çıktıktan sonra ciddi bir serüven ile tüm dünyaya dağılıyor diyebiliriz. Türkiye de ki şehir hastanelerinden tutun da, köylerdeki sağlık merkezlerine kadar şuanda ürünümüz ulaşmış durumda. Ayrıca ihracat olarak da İngiltere, İsviçre, Almanya, Kazakistan ve Hollanda gibi ülkelere ihracatını yağmış bulunmaktayız. Bu memnuniyet gerçekten çok farklı bir duygu bunun için tüm dünya ve Türkiye halkına gösterdikleri tevazu ve teveccüh için teşekkür ederim ve ülkemizin ve tüm dünyanın bu durumundan kurtulup refaha ermesini temenni ediyorum" dedi.

Haber Kaynak : İHA