FORD OTOSAN BAYİSİ METİNLER A.Ş.´DEN
ENDÜSTRİ MESLEK LİSELERİNE ARAÇ HİBESİ…
Tarih: 13.3.2019 17:57:16/ 827okunma / 0yorum

Türkiye´nin kalkınmasına destek vermek amacıyla farklı alanlarda sosyal sorumluluk projeleri yürüten Ford Otosan ailesi Endüstri Meslek Liseleri´nin motor ve teknik bölümlerinin geliştirilmesi amacıyla 47 ildeki 71 farklı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine yeni nesil teknolojilerle donatılmış 71 adet aracı bayilerin desteği ile bağışladı. Bu kapsamda Ford Otosan Kayseri Bayii METİNLER A.Ş. aracılığı ile ilimizde eğitim veren Hürriyet Endüstri Meslek Lisesi ve Kayseri Merkez Endüstri Meslek Lisesi motor bölümüne 2 adet araç hibe edildi.

Ford Otosan tarafından ‘Mesleki Eğitimin Geliştirilmesi İşbirliği Protokolü´ kapsamında, öğrencilerin teknik eğitimde gelişen teknolojiyi takip etmeleri amacıyla ilimizde eğitim veren Hürriyet Endüstri Meslek Lisesi ve Kayseri Merkez Endüstri Meslek Lisesi motor bölümü öğrencilerine düzenlenen törenle 2 araç hibesinde bulunuldu.

Ford Metinler A.Ş.´de gerçekleştirilen törene Enerji ve Tabii Kaynaklar eski bakanı, Ak Parti Milletvekili Taner Yıldız, İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, Ford Metinler AŞ.Yönetim Kurulu Başkanı Metin Köseoğlu, Ford Otosan Satış Sonrası Saha Operasyon Müdürü Metin Yılmaz, ve öğrenciler katıldı.

Programın açılışında konuşan Ford Metinler AŞ.Yönetim Kurulu Başkanı Metin Köseoğlu, “Yeni nesil teknoloji ile donatılan iki aracı ilimizde iki okulumuza bağışlıyoruz böylece öğrencilerimiz uygulamalı eğitimler görecek, yeni nesil teknolojiye sahip otomobillerin tüm parçalarını görecekler. Amacımızı gerçekleştirdiğimiz için çok mutluyuz “değerlendirmesinde bulundu…

Ford Otosan Satış Sonrası Saha Operasyon Müdürü Metin Yılmaz´da böyle bir proje ile öğrencilerimiz yeni nesil araçların tüm parçalarını inceleme fırsatı bulacak emeği geçen herkese teşekkür ederim dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci´de “2023 eğitim vizyonu en önemli ayağı mesleki eğitim, ama maalesef mesleki eğitimde karnemiz çok iyi değil, ümidimiz bundan sonraki aşamada işbirliğini sanayicilerle en üst düzeyde geliştirerek ara eleman değil, ana eleman yetiştirerek işletmelerimizin bütün ihtiyaçlarımızı karşılayabilecek öğrencileri sunabilmek. Bu manada bağışlanan araçlar bizim için çok önemli” ifadesini kullandı…

Ak Parti Milletvekili Taner Yıldız´da eğitimin önemine değinerek bir ülkenin yapacağı en büyük yatırım eğitime yapılan yatırımdır diyerek şöyle konuştu.”Bir işin pratiğini ara mesleklerle alakalı eğitimin ciddi uygulama eksiklerimizin olduğunu görüyoruz. Artık pratiklerin uygulandığı bir dönemdeyiz ancak bunu daha da ileriye götürmemiz gerekiyor. bugün uluslar arası markalar ister sağlık, isterse eğitim sektöründe olsun çok büyük bağışlarda bulunabiliyorlar. Firmamıza yaptığı katkılardan ve örnek davranışından dolayı teşekkür ediyorum”

Konuşmaların ardından Ak Parti Milletvekili Taner Yıldız, Ford yetkililerine teşekkür plaketi takdim ederek hibe araçların anahtarlarını okul yetkililerine teslim etti.

HABER: SÜLEYMAN ERDOĞAN
Video Tarihi: 13.3.2019 17:57:16
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: FORD OTOSAN BAYİSİ METİNLER
Resmi İlanlar

SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
20 Mart 2019 Çarşamba
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74

 

KANALIMIZA ABONE OL