EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

   Süleyman ERDOĞAN
   editor@kayserihaber.com.tr                      

   

İNCESU’YA MESLEK YÜKSEK OKULU YAPTIRDI

REKTÖR KARAMUSTAFA’DAN SAFFET ARSLAN’A TEŞEKKÜR

ESKİ VEKİL HAVVA ATALAY ÇALIŞ ERÜ’DE ‘KADIN VE SİYASET’İ ANLATTI

Dünya Kadın Hakları Günü ve Türk Kadınına Seçme ve Seçilme Hakkının verilişinin 85. yıldönümü münasebetiyle “Siyaset ve Kadın” konulu söyleşi düzenlendi.

FİKİR FABRİKASI ÇOK ULUSLU GİRİŞİMCİLİK PROGRAMINA BAŞVURULAR BAŞLADI

Kılıç: “Program girişimciliği ve iş geliştirme ortamını geliştirmeyi hedefledik.”

KADİR HAS ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ FEYİZ, KAYSERİLİ LİSE ÖĞRENCİLERİNE İLHAM VERDİ

“YENİ EĞİTİM MODELİ İLE DÜNYA İNSANLARI YETİŞTİRİYORUZ”

AGÜ’DE “ÜNİVERSİTE TANITIM VE TERCİH GÜNLERİ” FUARI

Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ) Unilook Türkiye tarafından ortaklaşa düzenlenen “Üniversite Tanıtım ve Tercih Günleri Fuarına” ev sahipliği yaptı.

DEVELİ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ MURAT TOPRAK:

“MESLEKİ VE TEKNİK EĞİTİM ÖNCELİĞİMİZDİR”

ERÜ VE ENDONEZYA İŞBİRLİĞİ İMZALADI

Erciyes Üniversite ile Endonezya-Muhammadiyah Teşkilatı Yükseköğretim Konseyi Arasında İşbirliği Protokolü İmzaladı

NNYÜ’DE KONFERANS

Nuh Naci Yazgan Üniversitesi (NNYÜ) Tarih Kulübü tarafından “Cumhuriyetin Kuruluşunda Türk Milliyetçiliğinin Tesiri” konulu bir konferans düzenlendi.

BALDÖKTÜ’DE 3. TÜBİTAK 4006 SERGİSİ AÇILDI

MELİKGAZİ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ HACI KAYA: “GENÇLERİMİZDEN ÇIKACAK FİKİRLER İLERİDE ÜLKEMİZE BÜYÜK KATKILARI OLACAK”

BAŞKANDAN, KOCASİNAN AKADEMİ’YE ZİYARET

ÇOLAKBAYRAKDAR: “KURSLARIMIZLA, AİLE EKONOMİSİNE VE İSTİHDAMA KATKI SAĞLIYORUZ”

TAŞ OYMACILIĞI’NA ERASMUS KAPSAMINDA HİBE KREDİ

MİMARİ TAŞ OYMACILIĞI PROGRAMI HİBE ALMAYA HAK KAZANDI

DİŞ HEKİMLİĞİ ÖĞRENCİLERİ MESLEĞE İLK ADIMLARINI ATTILAR

BİRİNCİ SINIF ÖĞRENCİLERİ ÖNLÜK GİYDİLER

AGÜ’DE MEZUNLAR BULUŞMASI

AGÜ “MEZUNLAR BULUŞMASI” ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ

ALMANYA’DAKİ HAYIRSEVERDEN TOMARZA’YA KİTAP DESTEĞİ

TOMARZA ATATÜRK ORTA OKULUNA YÜZLERCE EĞİTİCİ VE BİLİMSEL KİTAP

ENGELLİ KARDEŞLERİMİZE KUR’AN-I KERİM’İ ÖĞRETMEK İÇİN

HER ZAMAN HAZIRIZ

18 KASIM-22 KASIM TARİHLERİ ARASI İLK ARA TATİL

ÖĞRENCİLERİMİZE DOLU DOLU BİR TATİL GEÇİRTMEYİ DÜŞÜNÜYORUZ

?GELECEĞİM MESLEĞİM´ PROTOKOLÜ İMZALANDI

Orta Anadolu Kalkınma Ajansı(ORAN) ve Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında mesleki eğitime destek amaçlı ?Geleceğim Mesleğim´ protokolü imzalandı.

İmza töreninde konuşan ORAN Genel Sekreteri Ahmet Emin Kilci,?Emeklerin meyveye dönüşmesi için mali destek sağlayacağız? dedi.

Melikgazi Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi Uygulama Oteli Toplantı Salonu´nda gerçekleşen imza törenine İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, ORAN Genel Sekreteri Ahmet Emin Kilci ve meslek liseleri müdürleri katıldı.

Kalkınma ajansları ve milli eğitim müdürlüklerinin bu protokoller sayesinde bir araya gelerek mesleki eğitime katkı sağlayacaklarını söyleyen ORAN Genel Sekreteri Ahmet Emin Kilci, ?Geleceğim Mesleğim iş birliği protokolü hepimiz için hayırlı olsun. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı, bu yılın başlarında illerde mesleki eğitimin geliştirilmesi amacıyla kalkınma ajansları ve milli eğitim müdürlüklerinin bir çerçevede buluşması ve çeşitli faaliyetlerin yapılması üzerine iş birliği anlaşması yapmışlardı. Bunun ilimize yansıması olarak bugün, iş birliği protokolümüzü imza altına aldık. Bu protokol kapsamında İnşallah eğitim camiamız için çeşitli faaliyetler yıl içerisinde yapılacak. Bu faaliyetlerin içerisinde çeşitli etkinlikler, konferans ve seminerler, çeşitli fuarlara katılım ve okulların sanayi ile iş birliğini geliştirmesi adına değişik faaliyetler ve bunların hepsinin en sonunda meyveye dönüşmesi için de, kısa süre önce ilan ettiğimiz mali destek programının uygulanması var. Bu programı da kalkınma ajansı olarak ilan ettik ve Kasım´ın 11´ine kadar okullarımızın başvurularını bekliyoruz. İnşallah bu protokol hayırlara vesile olur? dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, mesleki eğitim gören öğrencilerin öğrendikleri meslek dışında işlere kaçmaması gerektiğini söyleyerek sözlerine şu şekilde devam etti:

?Geleceğimizi kurtaracak olan eğitimde en önemli ayaklardan bir tanesi de tabi ki mesleki eğitim. Bu alanda sizlerle bu toplantı vesilesiyle bir aradayız. Tabi ki sorunlarımız var ama umutlarımız da var. Özellikle devletimizin ve hükümetimizin mesleki eğitime bakış açısı, bu tür projelerle çok daha net bir şekilde belli oluyor. Ne yapılırsa yapılsın asıl olan sizin yaptığınız yani bire bir öğrencileriyle muhatap olan, göz göze gelen arkadaşlarımızın yaptıkları. Bizler bu proje ve çalışmalarla sizlerin hayatınızı ve işinizi kolaylaştırma gayretindeyiz. Bunun yansımasını okullarda bilgi olarak ve bilginin üretime dönüşmesi olarak görmemiz gerekiyor. Çocuklarımızın geleceğe, geleceğin bugün öğrendikleri mesleğin hayali ile okulları doldurmaları ve okullarına, hayallerine devam etmeleri gerekiyor. Sizlere teslim olan öğrencilerimizin başka hayaller peşinde koşmamaları, yaptıkları ve öğrendikleri mesleğin dışında alanlara kaçmamaları gerekiyor. Bir meslek lisesi öğrencisine bizim ne olacaksın diye sormamamız, sorduğumuzda da öğrendiği mesleğin ya da işin haricinde başka bir hayal kurmaması gerekiyor. O yüzden biz, tüm paydaşlarımızla her türlü desteğe açık bir şekilde iş birliği yapma gayretindeyiz. İnşallah bu protokolün de bu yönde bizlere ciddi katkı sağlayacağını ümit ve hayal ediyoruz.?

Haber Kaynak : İHA