KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

   Süleyman ERDOĞAN
   editor@kayserihaber.com.tr                      

   

BÜNYAN'DA HALI DOKUMA KURSU AÇILDI

KURS 38 GÜN SÜRECEK

REKTÖR GÜNEY’İN BAŞARISI

NNYÜ REKTÖRÜ GÜNEY, DÜNYANIN EN ETKİLİ BİLİM İNSANLARI LİSTESİNDE

REKTÖR SABUNCUOĞLU, DÜNYANIN EN ETKİLİ BİLİM İNSANLARI LİSTESİNDE

SABUNCU, TÜRKİYE’DE İLK 5 REKTÖR ARASINDA

EĞİTİM BİR SEN ŞAMPİYON ÖĞRENCİYİ ÖDÜLLENDİRDİ

4 SENEDE HAZIRLANDIĞI SINAVDA TÜRKİYE İKİNCİSİ OLDU

ERÜ İLE GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ ARASINDA ‘İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ’ İMZALANDI

ORTAK PROJE ÇALIŞMALARI YÜRÜTÜLECEK

ERÜ’DEN İNTÖRNLERE TEŞEKKÜR BELGESİ

PANDEMİ SÜRECİNDE GÖNÜLLÜ ÇALIŞTILAR

AGÜ’DEN ULUSLARARASI KİTAP

GÜNCEL KONULARI ELE ALINDI

PANDEMİ DÖNÜŞÜNDE ÖĞRENCİLER OKULLARINI RENGARENK BULACAK

OKULUN DEMİR PARMAKLIKLARINI BOYADILAR

ALAN YETERLİLİK TESTİ SONA ERDİ

ÖĞRENCİLER, ÜNİVERSİTELİ OLABİLMEK İÇİN TER DÖKTÜ

KAYSERİ ÜNİVERSİTESİ’NE HAYIRSEVER DESTEĞİ

Hayırsever iş adamı Mustafa Çıkrıkçıoğlu, Kayseri Üniversitesi’ne Gıda Teknolojisi Pilot Uygulama Merkezi yaptırıyor.

KAYSERİ'DE 'YKS' SESSİZLİĞİ

POLİSLER DENETİM YAPTI

ERÜ, İLK 300'DE

ERÜ, THE GENÇ ÜNİVERSİTELER DÜNYA SIRALAMASINDA İLK 300 ÜNİVERSİTE ARASINDA

EKİNCİ: LGS’DE ALINAN ÖNLEMLERE HARFİYEN UYULDU

“OKULLARIMIZ ÖĞRENCİLERİMİZİ ÇOK ÖZLEDİ”

KAYÜ ‘ESNEK NOT SİSTEMİNİ’ UYGULAMAYI PLANLIYOR

Rektör Karamustafa, “Esnek not sistemini uygulayan üniversiteler var. Buradaki amaç öğrencinin negatif durumlardan etkilenmesinin önüne geçmek.

NNYÜ DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ’NE BU YIL ÖĞRENCİ ALINACAK

Nuh Naci Yazgan Üniversitesi (NNYÜ) Diş Hekimliği Fakültesi 2020-2021 eğitim-öğretim yılında öğrenci almaya başlayacak.

31 BİN 500 ÖĞRENCİ İYİ BİR LİSEYE GİREBİLMEK İÇİN TER DÖKTÜ

COVİD 19 TEHLİKESİNE KARŞI ALINAN ÖNLEMLER SINAVLARA DAMGA VURDU

?GELECEĞİM MESLEĞİM´ PROTOKOLÜ İMZALANDI

Orta Anadolu Kalkınma Ajansı(ORAN) ve Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında mesleki eğitime destek amaçlı ?Geleceğim Mesleğim´ protokolü imzalandı.

İmza töreninde konuşan ORAN Genel Sekreteri Ahmet Emin Kilci,?Emeklerin meyveye dönüşmesi için mali destek sağlayacağız? dedi.

Melikgazi Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi Uygulama Oteli Toplantı Salonu´nda gerçekleşen imza törenine İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, ORAN Genel Sekreteri Ahmet Emin Kilci ve meslek liseleri müdürleri katıldı.

Kalkınma ajansları ve milli eğitim müdürlüklerinin bu protokoller sayesinde bir araya gelerek mesleki eğitime katkı sağlayacaklarını söyleyen ORAN Genel Sekreteri Ahmet Emin Kilci, ?Geleceğim Mesleğim iş birliği protokolü hepimiz için hayırlı olsun. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı, bu yılın başlarında illerde mesleki eğitimin geliştirilmesi amacıyla kalkınma ajansları ve milli eğitim müdürlüklerinin bir çerçevede buluşması ve çeşitli faaliyetlerin yapılması üzerine iş birliği anlaşması yapmışlardı. Bunun ilimize yansıması olarak bugün, iş birliği protokolümüzü imza altına aldık. Bu protokol kapsamında İnşallah eğitim camiamız için çeşitli faaliyetler yıl içerisinde yapılacak. Bu faaliyetlerin içerisinde çeşitli etkinlikler, konferans ve seminerler, çeşitli fuarlara katılım ve okulların sanayi ile iş birliğini geliştirmesi adına değişik faaliyetler ve bunların hepsinin en sonunda meyveye dönüşmesi için de, kısa süre önce ilan ettiğimiz mali destek programının uygulanması var. Bu programı da kalkınma ajansı olarak ilan ettik ve Kasım´ın 11´ine kadar okullarımızın başvurularını bekliyoruz. İnşallah bu protokol hayırlara vesile olur? dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, mesleki eğitim gören öğrencilerin öğrendikleri meslek dışında işlere kaçmaması gerektiğini söyleyerek sözlerine şu şekilde devam etti:

?Geleceğimizi kurtaracak olan eğitimde en önemli ayaklardan bir tanesi de tabi ki mesleki eğitim. Bu alanda sizlerle bu toplantı vesilesiyle bir aradayız. Tabi ki sorunlarımız var ama umutlarımız da var. Özellikle devletimizin ve hükümetimizin mesleki eğitime bakış açısı, bu tür projelerle çok daha net bir şekilde belli oluyor. Ne yapılırsa yapılsın asıl olan sizin yaptığınız yani bire bir öğrencileriyle muhatap olan, göz göze gelen arkadaşlarımızın yaptıkları. Bizler bu proje ve çalışmalarla sizlerin hayatınızı ve işinizi kolaylaştırma gayretindeyiz. Bunun yansımasını okullarda bilgi olarak ve bilginin üretime dönüşmesi olarak görmemiz gerekiyor. Çocuklarımızın geleceğe, geleceğin bugün öğrendikleri mesleğin hayali ile okulları doldurmaları ve okullarına, hayallerine devam etmeleri gerekiyor. Sizlere teslim olan öğrencilerimizin başka hayaller peşinde koşmamaları, yaptıkları ve öğrendikleri mesleğin dışında alanlara kaçmamaları gerekiyor. Bir meslek lisesi öğrencisine bizim ne olacaksın diye sormamamız, sorduğumuzda da öğrendiği mesleğin ya da işin haricinde başka bir hayal kurmaması gerekiyor. O yüzden biz, tüm paydaşlarımızla her türlü desteğe açık bir şekilde iş birliği yapma gayretindeyiz. İnşallah bu protokolün de bu yönde bizlere ciddi katkı sağlayacağını ümit ve hayal ediyoruz.?


Haber Kaynak : İHA