EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

   Süleyman ERDOĞAN
   editor@kayserihaber.com.tr                      

   

“BÜYÜKŞEHİR KIŞA GÜNEŞ OLDU”

Spor A.Ş., “Kışıma Güneş Ol” kampanyası ile binlerce çocuğu soğuk kış günlerinde ısıtacak bir faaliyete imza attı.

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ BEREKET SERGİSİ’NDE

Başkan Büyükkılıç, KAYMEK tarafından açılan “ Bereket” temelı sergiyi gezdi.

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ AK KADINLARIN KERMESİNDE

Büyükkılıç, Hunat Kültür Merkezi’nde açılan “AK Kadınlar Yerli Üretir, Milli Tüketir Ekonomiye Destek Kermesi”ni ziyaret etti.

CHP MİLLETVEKİLİ ARIK 2020 BÜTÇESİNDE TÜBİTAK’I KONUŞTU

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, “TÜBİTAK çağın gerekleri ve dünyanın gidişatı göz önüne alındığında, esasında ülkemizin göz bebeği olması gereken bir kurum.”

MELİKGAZİ BELEDİYESİ İHALE İLE HİZMET ARACI KİRALADI

Başkan Palancıoğlu, hizmetlerin daha etkin, verimli ve seri sunulabilmesi için ihale ile 17 tane araç kiralandığını söyledi.

“GENÇLİK MERKEZİ İLE HAYALLER GERÇEK OLUYOR”

Başkan Çolakbayrakdar, “Bilim ve teknolojiye ayrı bir önem veriyoruz.”

MAZLUMLARIN SESİ VE ÇIĞLIĞI OLACAĞIZ

AGD KAYSERİ ŞUBE BAŞKANI COŞKUN: “MÜSLÜMANLAR  ÖZGÜR OLUNCAYA KADAR MAZLUMLARIN SESİ OLACAĞIZ”

ADD’DEN 100. YIL KUTLAMASI

ADD ÜYELERİ ATATÜRK’ÜN KAYSERİ’YE GELİŞİNİN 100.YILINI KUTLADI

ULU ÇINARLAR YALNIZ DEĞİL

BÜYÜKKILIÇ, MUSTAFA KUMLU ULU ÇINARLAR YAŞLI YAŞAM VE DAYANIŞMA MERKEZİNİ ZİYARET ETTİ

MELİKGAZİ BELEDİYE BAŞKANI DR. MUSTAFA PALANCIOĞLU:

"ERCİYES ÜNİVERSİTESİ VE ŞEHRİMİZ ADINA MUTLU OLUYOR VE GURUR DUYUYORUZ”

"İSTER OTUR, İSTER KİRAYA VER"

84 DAİRENİN SATIŞI 18 ARALIK 2019 ÇARŞAMBA GÜNÜ YAPILACAK

HAZİNE VE MALİYE BAKANI ALBAYRAK KAYSERİ’DE

“KAMU BANKALARI FAZİLERİ TEK HANELİ RAKAMLARA ÇEKECEK”

BAKAN ALBAYRAK BÜYÜKŞEHİR’DE

Bir dizi temaslar için ilimize gelen Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Başkan Büyükkılıç’ı ziyaret etti

BAKAN ALBAYRAK, PASTIRMA DOĞRAYIP İKRAM ETTİ

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak Kayseri programı kapsamında Bürüngüz Camii’nde Cuma namazı kılıp, namaz sonrası esnaf Kazancılar Çarşısı esnafını ziyaret etti.

PALANCIOĞLU YENİ ESNAFA İŞ YERİNDE RUHSAT VERDİ

“AHİLİK RUHU İLE ÇALIŞACAKLAR”

HEDEF, DAHA YEŞİL BİR MELİKGAZİ

PALANCIOĞLU: “DAHA YEŞİL MELİKGAZİ İÇİN AĞAÇLANDIRMADIK ALAN BIRAKMAYACAĞIZ”

GELECEĞİN AŞÇILARI KOCASİNAN´DA YETİŞİYOR

AŞÇILIK-PASTACILIK KURSU İLE GENÇLER, FARKLI LEZZETLERİN SIRLARINI KEŞFEDİYOR

Kocasinan Akademi tarafından çocuklara yönelik farklı branşlarda açılan kurslar devam ediyor. Özellikle meslek edindirme kurslarına daha fazla ağırlık veren Kocasinan Akademi´nin açmış olduğu Aşçılık-Pastacılık Kursu ile gençler, farklı lezzetlerin sırlarını keşfediyor. Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, ?Çocuklarımızın geleceğe hazırlanmasında üzerimize düşen vazifeyi yerine getirme noktasında yoğun gayret gösteriyoruz? dedi.

Kocasinan Akademi Erciyesevler Tesisi´nde açılan Aşçılık-Pastacılık Kursuna çocuklar, büyük ilgi gösteriyor. Kursiyerler birbirinden güzel lezzetlere elleriyle şekil veriyor. Geleceğin aşçıları kursta;  tatlı ve tuzlu pasta, kurabiye, kek, puaça yapımının yanı sıra pasta malzemeleri gibi konularda da eğitim görüyor.

Vatandaşların beklentilerini karşılayacak proje ve hizmetler ürettiklerini belirten Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, ?Vatandaşlarımız için sosyal, kültürel, mesleki ve eğitim alanında daha donanımlı ve meslek sahibi olabilmeleri adına farklı branşlarda kurslar düzenliyoruz. Kocasinan Akademi çatısı altında tesislerimizde açtığımız kurslar sayesinde kursiyerler hem eğlenerek öğreniyor, hem de sosyalleşerek keyifli zaman geçiriyorlar. Ayrıca yaz döneminde gençlerimizin daha donanımlı bireyler olabilmeleri için farklı branşlardameslek kursları açıyoruz. Açtığımız kurslara geleceğin teminatı çocuklarımız yoğun ilgi gösteriyor. İlgilerinden dolayı hepsine teşekkür ederim. Özelikle hanım kardeşlerimiz öğrendikleriyle, aile bütçesine, ülkemize ve Kayseri ekonomisine büyük oranda katkıda bulunuyor. Kocasinan Belediyesi olarak bizler, bu yönde hizmet vermekten de mutluluk duyuyoruz.? ifadelerini kullandı.

Başkan Çolakbayrakdar, modern tesislerle Kayserililere daha iyi ve daha kaliteli hizmet sunmaya devam edeceklerini de sözlerine ekledi.

Pastacılık Kursu Eğitmeni Handan Gülmez ise ?Çocuklarımız burada ilk olarak temel aşamaları öğreniyor. Hamur yoğurmasını, mutfak temizliğini ve iş yaparken nelere dikkat etmeleri gerektiğini anlatıyoruz. Pasta yapmanın püf noktaları öğretiyoruz. Çocuklarımız, aşçılığı ileride meslek olarak seçmeyi düşünüyorlar. Geleceğin ustaları buradan çıkabilir.? diye konuştu.

Kursiyerler ise hizmetlerden çok memnun kaldıklarını belirterek, Başkan Çolakbayrakdar´a kendilerine bu imkanı sunmasından dolayı teşekkür etti.

Haber Kaynak : KURUM BÜLTENİ