EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

   Süleyman ERDOĞAN
   editor@kayserihaber.com.tr                      

   

KIŞ LASTİĞİ TAKMAYANLARA CEZA UYGULANACAK

Kent genelinde yolcu ve eşya taşımasında kullanılan araçlarına kış lastiği takmayanlara cezai işlem uygulanacağı bildirildi.

İLÇE SAĞLIK MÜDÜRÜ ANTEPLİOĞLU YARDIM BEKLEYEN AİLEYİ ZİYARET ETTİ

“SİZLER İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ”

ÇOCUKLARIMIZIN EĞİTİMİ HER ŞEYDEN ÖNCE GELMELİDİR

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Nevzat Özer, "Çocuklarımızın eğitim her şeyden önce gelmelidir" dedi.

OĞLUNUN 'ŞEHİTLİK' UNVANINI 5 YIL SONRA ALABİLDİ

Baba İhsan Arslan: 5 yılı dolduran bir süre de olsa çocuğumun intihar etmediğini mahkeme kararıyla kesinleştirmiş bulunuyoruz

ÖZÇELİK-İŞ SENDİKASI BU SEFER İŞÇİ EŞLERİNİ SEVİNDİRDİ

Özçelik-İş Sendikası dağıttığı hediyelerle bu kez üyelerinin eşlerini sevindirdi

ŞİZENSEFALİ HASTASI BEBEĞİN AİLESİ YARDIM BEKLİYOR

Baba Hamit Sevik: "Çocuğun kontrolü için sürekli izin aldığımdan dolayı işten çıkarıldım"

MİLLETVEKİLLERİNİN DE KIRIMIZI IŞIKTA BEKLEMESİNİ İSİTİYORUZ

Gönüllü Kültür Kuruluşları Dernek Başkanı Ahmet Taş tertiplenen basın toplantısında 2019 yılını değerlendirip, şehir insanı adına yerel yöneticilerden beklentileri dile getirdi.

BİRLİK HABER SEN KAYSERİ ŞUBE BAŞKANI MEHMET TAŞ:

“PTT PERSONELLERİ ÇÖZÜM BEKLEMEKTEN BIKTI”

İŞKUR 23 BİN KİŞİYİ İŞE YERLEŞTİRDİ

İŞKUR Kayseri İl Müdürvekili Ayşe Ak: Ocak 2019’dan bu tarihe kadar 112 bin başvuru gerçekleşmiş, 23 bin 931 kişi de kurumumuz aracılığıyla işe yerleşmiştir

TOMARZA KAPUKAYA MAHALLESİNDE BAŞLAYAN AKIM ARGINCIK’TA DA İLGİ GÖRDÜ

MUHTAR ELVAN: “CENAZE YEMEKLERİNİ KALDIRACAĞIZ”

KAYBETTİĞİ KÖPEĞİNİ SOSYAL MEDYA ARACILIĞIYLA BULDU

“SATAMAYINCA ÇOCUKLARA VERMİŞ”

TEK MANDA İLE BAŞLADIĞI BESİCİLİKTE FİRMALARA ÜRÜN SATIYOR

Sayısını 20'ye ulaştırdığı mandalardan elde ettiği sütten yoğurt, kaymak, tereyağ ve peynir yapıp satıyor

TÜRK ASTRONOMİ DERNEĞİNDEN ŞEHİRLER İÇİN "DOĞRU AYDINLATMA" UYARISI

Dernek Başkanı Prof. Dr. İbrahim Küçük: Şehirlerimizi aydınlatmamız gerekiyor ancak doğru aydınlatmamız gerekiyor.”

MÜTEAHHİT MAĞDURU VATANDAŞLAR YETKİLİLERDEN YARDIM İSTEDİ

ARSA SAHİPLERİ İSYAN ETTİ

KAYMAKAM DURU, AKŞAM YEMEĞİNİ YURTTA KALAN ÖĞRENCİLERLE YEDİ

TABLDOT SIRASI BEKLEDİ, ÖĞRENCİLERLE SOHBET ETTİ

EĞİTİM BİRSEN DEVELİ TEMSİLCİLİĞİ DUALARLA AÇILDI

Türkiye’nin en büyük sendika hareketi olan Memur-Sen’in eğitim sendikası olan Eğitim-Bir-Sen Kayseri’deki ilk ilçe temsilciliğini Develi’de açtı.

GEMEREKLİLER, 1.BÜYÜK GEMEREKLİLER BULUŞMASINDA BİR ARAYA GELDİ

Kayseri Şehir Tiyatrosunda düzenlenen ?Birinci Büyük Gemerekliler´ buluşmasında Gemerekli vatandaşlar bir araya geldi.

Buluşmaya AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer, Sivas Belediye Başkan Yardımcısı Necmettin Yılmaz, Gemerek Belediye Başkanı Remzi Kılıç, İYİ Parti Kocasinan İlçe Başkanı Yurdaer Şahin, Gemerekliler Derneği Başkanı Mustafa Özdemir ve vatandaşlar katıldı.

Birincisi düzenlenen programda saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasının ardından başladı. Gemerekliler Derneği Başkanı Mustafa Özdemir ?Kayseri´de yaşayan bütün hemşehrilerimizle güçlü bağlar kurmak istiyoruz? dedi.

Gemerekliler Derneği Başkanı Mustafa Özdemir, ?Birincisini düzenlediğimiz ?Büyük Gemerekliler Buluşması´ programına hoş geldiniz. Bizim bu geceye Büyük Gemerekliler Buluşması dememizin amacı hemşehrilerimizin arasında yıllardır özlenen ve beklenen birlikteliğin temelini atmak, gerek yurt içinde gerekse yurt dışında yaşayan hemşehrilerimizi yılda 1 defa da olsa bir araya getirebilmektir. Biz dernek olarak kuruluşumuzun amacına uygun olarak Kayseri´de yaşayan bütün hemşehrilerimizle güçlü bağlar kurmak istiyoruz? diye konuştu.

Bu buluşmaların ilerleyen yıllarda bir gelenek halinde devam edeceğini belirten AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer, ?Bu küçük bir buluşma ama inşallah bu buluşma yıllar içerisinde gelenek halinde devam ederek çığ gibi büyüyecek ve burada ki 50 bin Gemereklinin burada ki yapmış oldukları hizmetler ile onların derdine derman olacak ve memleket hasretini bir nebze de olsa gidermiş olacaklar? dedi.

Sivil toplum kuruluşlarının demokrasinin temel taşları olduğunu belirten İYİ Parti Kocasinan İlçe Başkanı Yurdaer Şahin, Gemerekli olmaktan gurur duyduğunu söyleyerek sözlerine şöyle devam etti;

?Bugün yine çok acı bir haber geldi, bir şehit haberimiz geldi. Kayseri´nin Develi ilçesinde ki şehidimizin ailesine, yakınlarına ve ülkemize baş sağlığı diliyorum inşallah bu acılar bitecek. Çat ormanlarıyla, Sızır şelalesiyle, kızılırmağın bereketlendirdiği topraklarıyla hep Gemerekliyiz. Gemerekli ve Sivaslı olmaktan da her zaman gurur duyduk. Çünkü Gemerek ve Sivas kurtuluş savaşında da bir mihenk taşıdır. Kurtuluş savaşında çok ciddi bedeller ödemişiz. Sayın dernek başkanı Mustafa beye bizleri burada toplayıp bir araya getirdiği için teşekkür ediyorum. Bu çalışmalara elimizden geldiğince destek olmaya çalışıyoruz. Sivil toplum kuruluşları demokrasinin temek taşlarıdır. Gemerekliler Derneği de bu tip bir sivil toplum kuruluşudur. Burada bir siyasi parti ayrımı yapmadan hepimizin derdi memleket sevdasıdır. Elbette ki fikirler ayrı ayrı olacak ve olması gereken de bu. Farklı düşüneceğiz farklı konuşacağız ama birlik olacağız. Hepimiz bu memleket için çalışıyoruz. Biz birlik ve beraber olacağız memleketimizin buna ihtiyacı var.?

Haber Kaynak : İHA