GENEL BAŞKAN ALİ YALÇIN KAYSERİ´DE GENÇLİK MERKEZİ AÇILIŞI YAPTI
Eğitim Bir Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Kayseri´deki Gençlik ve Kültür Merkezi açılışına katıldı.
Tarih: 26.10.2017 16:49:03/ 702okunma / 0yorum

Eğitim Bir Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Kayseri´deki Gençlik ve Kültür Merkezi açılışına katıldı.

Kayseri İl Müftüsü Doç Dr. Şahin Güven ve geniş bir davetli topluluğunun katılımıyla açılışı yapılan Gençlik, Eğitim ve Kültür Merkezi´ne dair açıklamada bulunan Eğitim Bir Sen Kayseri 1 No´lu Şube Başkanı Aydın Kalkan, şu bilgileri verdi:

“Gençlik Merkezimiz öğrencilere ve üyelere ferah bir çalışma ortamı sunuyor. 300 metre terasıyla gençlerin ve kadın üyelerin hizmetinde olan merkezde çeşitli toplantılar, üyelerin katılımıyla yapılacak olan eğitim çalışmaları yapılabilecek. Ayrıca merkezimizde 56 kişilik tam donanımlı konferans salonu bulunmaktadır. Bu salon ilmi, edebi ve sanatsal faaliyetlere ev sahipliği yapacak. Sadece Eğitim Bir-Sen bu salonu kullanmayacak Memur Sen´e bağlı diğer sendikalar hatta diğer STK´lar da bu konferans salonunda çeşitli etkinlikler yapabilecek. Eğitim Gençlik ve Kültür Merkezi´nde otuz kırk kişinin aynı anda faaliyet yapabileceği şark köşesi unutulmadı. Şark köşesi de küçük grupların edebi söyleşilerinin, tefsir okumalarının, mesnevi okumalarının, kitap tahlil çalışmalarının ve küçük grupların istişare ve dinlenme faaliyetlerinin samimi mekanı olacak. Bilimsel tartışmaların yapıldığı mekan olarak planlandı. Gençlerin spor ve kültür çalışmaları anlamında çok güzel imkanlar sunan eğitim gençlik ve kültür merkezi kadın komisyonu çalışmalarına da ev sahipliği yapacak. Kayseri´nin en merkezi yerinde bulunan Gençlik merkezi ulaşım imkanları ve mekansal özellikleri ile sadece Eğitim Bir-Sen ve üyelerinin değil diğer sivil tolum kuruluşlarının da hizmetinde olacak. Geçtiğimiz dönem merkezde kariyer günleri çerçevesinde Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Erciyes Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Lütfullah Cebeci, Yazar Muhsin İlyas Subaşı konuşmacı olarak katıldı. Bu yıl da Gençlik, Eğitim ve Kültür Merkezinde çeşitli programlar planlanıyor.”
Eğitim Bir- Sen Genel Başkanı Ali Yalçın bu çalışmanın çok değerli bir çalışma olduğunu mekan varsa imkan vardır ifadelerini kullanarak Kayseri 1 No´lu Şube yönetim kurulu Başkanı Aydın Kalkan ve yönetimini tebrik etti. Genel Başkan Ali Yalçın, Kayseri Şubesi´nin bu özgün çalışmasının çok önemli olduğunu belirterek, “Artık şubelerimiz insana , gençliğe ve kadınlara yönelik nitelik çalışmalarını kendi mekanlarında yapacak seviyededir, bu mekanı eğitimcilerimize kazandıran başta aydın Kalkan olmak üzerin yönetimine ve emeği geçenlere teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.
Kaynak: İHA

Resmi İlanlar

SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
19 Mart 2019 Salı
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74

 

KANALIMIZA ABONE OL