KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

ERCİYES CUP 15.KEZ KAPILARINI AÇACAK

TALAS BELEDİYESİ BÜYÜK-KÜÇÜK HERKESİ ALİ DAĞI’NDA BULUŞTURDU

KAYSERİSPOR, GİRESUNSPOR MAÇINA HAZIR

ŞAMPİYON DEVELİ BELEDİYESPOR

VAKIFBANK VOLEYBOL TAKIMI ALT YAPISINA KAYSERİ'DEN 3 SPORCU

KARAMAN, BAŞARININ SIRRINI AÇIKLADI

BELLONA KAYSERİ, EUROLEAGE’E VEDA ETTİ

EMRE DEMİR BARCELONA’DA

AÇELYA ÖZMAN İMZAYI ATTI

‘HAREKETLİ’ OLAN VATANDAŞLARA SÜRPRİZ HEDİYE

KARAMAN, GALATASARAY MAÇININ ARDINDAN KONUŞTU

KAYSERİSPOR’DA GALİBİYET SEVİNCİ

AVRUPA SPOR HAFTASI ETKİNLİKLERİ KAYSERİ'DE BAŞLADI

K.GENÇLERBİRLİĞİ’NİN İKİ YILDIZ FENERBAHÇE’DE

KADİR HAS’TA ‘ASLAN’ AVI

BELLONA KAYSERİ ÖN ELEMEYE MAĞLUBİYETLE BAŞLADI

Anahtar Kelimeler: TESİSLERİ KAMAŞTIRIYOR
Gürkan Ofis Mobilyaları

GSİM, TESİSLERİ GÖZ KAMAŞTIRIYOR

KABAKCI, “ÇAĞI YAKALAMAK İÇİN MODERN TESİSLERİMİZ OLMALIYDI”

Gençlik ve Spor Müdürlüğü tesisleri pandemi döneminde elden geçti ve yeni bir görünüm kazandı. Tesislere ilişkin açıklama yapan Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı, “Çağı yakalamak için modern tesislerimiz olmalıydı” dedi.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tesisleri, normalleşmeden önce sadece performans sporcularına açıktı. Sporcunun az olmasını fırsat bilen Gençlik Spor Müdürlüğü, yeni tesisler ve tadilatlar yaptı.

Yeni tesislerin yapımı ve tadilatlara ilişkin açıklamalarda bulunan Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı, “Çağı yakalamak için modern tesislerimiz olmalıydı” dedi.

Kabakcı, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Özellikle tabiî ki en önemli şeyimiz tesislerimizde çağı yakalamak hem daha geniş alanda sporcularımızı yetiştirebilmek. O yüzden başta merkez olmak üzere Kadir Has Kongre Merkezimizdeki tesislerimizi Büyükşehir Belediye başkanımızdan aldığımız desteklerle tesislerimizi büyüttük. Yine stadımızın  altındaki ferdi sporlar merkezinde  halter başta olmak üzere karate, tekvando, judo eskrim ve özellikle dart konusunda atıcılık konusunda yeni tesisler ve salonlar ortaya koyduk. Yine bunun dışında da ilçelerimizdeki atıl ve hareketsiz ve birazda bizim dışımızda kullanılan tesisleri sportif alanlara çevirmeye çalışıyoruz. Onun için başta Tomarza’da, Yahyalı’da Pınarbaşı’nda, Bünyan’da yenileyebildiğimiz alanları sporculara daha iyi imkan vermeye çalışıyoruz.  Ve bizim nihai amacımız tabii çok farklı alanlarda hem başta değerli millet vekillerimiz sayın valimizden belediye başkanımızdan aldığımız desteklerle ilimizin sporuna katkı yapmaya devam etmek istiyoruz. Sportif hamlelerle tabana yayılma projesi olabilir. Bizim devamlılığı olan bir anlayışla hareket etmek istiyoruz. Çünkü spor demek sağlık demek sağlıklı nesillerle geleceğimizin   teminatı olan gençlerimizle daha güzel yol alacağımızı gösterir.”

Haber: Şevket Tekin