GÜZEL PROJELER
ÖZHASEKİ, ANKARA PROJELERİNİ ANLATTI
Tarih: 3.1.2019 17:16:01/ 754okunma / 0yorum

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki, AK parti genel merkezinde, ilçe belediye başkan adaylarının da katılımıyla, başkent için tasarladıkları projeleri kamuoyuna tanıttı.

 Özhaseki yaptığı değerlendirmede farklı uzmanlık alanlarına sahip bir ekiple uzun süreli saha çalışması yaptıklarının altını çizerek "İnsanlar yaşadıkları kentten keyif almalılar, bunu sağlayacak projeler hazırladık. Ayrıca herkesin aradığını bulabildiği, yaşamın çok kolay olduğu bir şehir haline getirebilmekte, başta belediye başkanı ve ekibinin görevi diye düşünüyorum." ifadesini kullandı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki, parti genel merkezinde, ilçe belediye başkan adaylarının da katılımıyla, başkent için tasarladıkları projelerin tanıtım programında, farklı uzmanlık alanlarına sahip bir ekiple uzun süreli saha çalışması yaptıklarını vurguladı. Başkent için tasarladıkları projelerin yapı-inşa temelli projeler olmadığının altını çizen Özhaseki, "Bu projeler tamamen insan odaklı projeler. Daha çok sosyal, çevreci, yeşili önceleyen, akıllı şehir konseptine uygun çağı yakalamış projeler. Biz bu projelere çok emek verdik." diye konuştu.

Özhaseki sözlerinin devamında şehirlerin yaşayan canlı organizmalar olduğunu ifade ederek "Şehirlerde aynı insanlar gibi bakım istiyorlar. O şehirlere o ruhu verecek olan ve bakımı hakkıyla yapacak olanlar da belediye başkanları ve onun ekibidir. Günümüzde şehirler arasında müthiş bir rekabet var. Bu rekabet uluslararası düzeyde de kendi içinde de çok tatlı bir yarışla devam ediyor. Sizin orada kısıtlı kaynaklarla maksimum projeler ortaya koymanız lazım." ifadesini kullandı.

Ankara´nın farklı turizm alanlarına ev sahipliği yapacak kapasiteye sahip olduğunu vurgulayan Özhaseki, "Üzülerek söylüyorum, tüm dünya başkentleri içerisinde belki de turizm geliri en az olan başkentlerden birisi Ankara. Bütün çalışmalarımız da biz bunları düşünerek, hesap ederek ve üzerine titizlikle çalışarak projeler hazırladık." şeklinde konuştu.

Özhaseki sözlerinin devamında Ankara için "Ticaret, sanayi, turizm, tarım, sağlık ve üniversite şehri" gibi birçok sıfatın kullanılabileceğini ve Ankara´yı bütün bu alanlarda bir numara yapmayı hedeflediklerini dile getirdi. İnsan odaklı belediyecilik yapmak için çalışmalarını sürdüreceklerine işaret eden Özhaseki, şöyle konuştu:

"İnsanlar yaşadıkları kentten keyif almalı, bunu sağlayacak projeler hazırladık. Ayrıca herkesin aradığını bulabildiği yaşamın çok kolay olduğu bir şehir haline getirebilmekte, başta belediye başkanı ve ekibinin görevi diye düşünüyorum. Bunu yapacak ekip inşallah bizleriz. Ben ve ilçe belediye başkanı adayı arkadaşlarımız bu projelere omuz verip bu işleri çözeceğiz."

Özhaseki, Ankara için tasarlanan ve "İşin özü, haseki sözü" sloganıyla tanıtılan 11 başlık altındaki projeleri, şöyle sıraladı:

"Kültür - sanat - turizm, sosyal, çevre, çocuk şehri, yeşil, yerel kalkınma, akıllı şehir, spor, ulaşım, kentsel yenileme ve ilçe projeleri."

Özhaseki, medya mensuplarının "Sizin Kayserili olmanızı dezavantaj olarak nitelendireneler var." şeklindeki soruya da şöyle cevap verdi… "Özellikle CHP Lideri Kemal Bey dillendirdi. Çok garipsedim çünkü bu artık mikro milliyetçiliktir. Kimse ona ´niye Tunceli´den geldin kardeşim´ diyor mu? ´Niye seni buradan tutup da İstanbul´a aday yaptılar´ diyor mu? Eski belediye başkanlarımıza doğru bakarsanız herkesin doğduğu şehre atıfta bulunmak doğru mudur? Mustafa Bey Şarkışla´da doğmuş Sivaslı´dır. Karayalçın, ecdadı Rize´den çıkmış Samsun´a yerleşmiş ve sonra Ankara´ya gelmiş. Muhalefette iki ilçe belediyesi var. İlçe belediye başkanı arkadaşlarımızın birinin doğum yeri zannedersem Tunceli, birinin doğum yeri ise Afyon. Hiç kimse doğacağı yeri kendisi belirlemiyor."
Video Tarihi: 3.1.2019 17:16:01
Kaynak: HABER MERKEZİ

Anahtar Kelimeler: GÜZEL PROJELER
Resmi İlanlar

SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
26 Mart 2019 Salı
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74

 

KANALIMIZA ABONE OL