KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

   Süleyman ERDOĞAN
   editor@kayserihaber.com.tr                      

   

PANPET TIR FİLOSU GENÇLEŞİYOR

2020 MODEL 5 YENİ TIR’I FİLOSUNA DAHİL ETTİ

İL HIFZISSIHA KURUL KARARLARI

TİCARİ TAKSİLERE SINIRLAMA GETİRİLDİ

BAKAN SELÇUK AÇIKLADI

Emeklilerimizin Ramazan ikramiyelerini 7-11 Nisan’da verilecek

VİRÜSE KARŞI İKİ ÖNEMLİ TOPLANTI

Büyükkılıç: alınan önlemlere uyulmalı

MELİKGAZİ’DE STANDI KAPATILAN PAZAR ESNAFINDAN İŞGALİYE ALMAYACAK

PALANCIOĞLU: DEZENFEKTE ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDİYOR

KOCASİNAN’IN AKCİĞERLERİNE CEVİZ VE ÇAM FİDANI TAKVİYESİ

ÇOLAKBAYRAKDAR: 5 YILDA 307 BİN FİDAN DİKİLDİ

DEVELİ KAYMAKAMI DURU:

Personellerimiz 24 saat hizmette

YAHYALI BELEDİYESİ’NDEN “EVDE KAL” ÇAĞRISI

Yahyalı ilçe meydanında bulunan ilçe isminin yazılı olduğu maket üzerine “evde kal” yazısı eklendi

DEVELİ’DE ÖĞRETMENLER GÖNÜLLÜ OLARAK MASKE ÜRETİMİNE BAŞLADI

Develi Halk Eğitim Merkezindeki öğretmenler ve kursiyerler maske üretimine başladı

VİRÜS KADAR KORKU VE PANİK DE BULAŞICIDIR

Özer, koronavirüs salgını ile ilgili alınan önlemler hakkında bilgiler ver

KORONAVİRÜSTEN ÖLENLERİN SAYISI 108'E, VAKA SAYISI 7402'YE YÜKSELDİ

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, bugün koronavirüsten 16 hastanın hayatını kaybettiğini, vefat eden sayısının 108'e vaka sayısının ise bin 704 kişi artarak 7 bin 402'ye yükseldiğini açıkladı.         

TALAS'TA VATANDAŞLARA HİJYEN ÇANTASI

10 BİN ADET HİJYEN ÇANTASI DAĞITILDI

39 BARO BAŞKANI’NDAN TBB’YE DESTEK ÇAĞRISI

TBB İLE BİRLİKTE OLUNACAĞI DUYURULDU

PANDEMİ KURULU TOPLANDI

VALİ GÜNAYDIN PANDEMİ KURULU’NA BAŞKANLIK YAPTI

BERNA GÖZBAŞI'DAN ANLAMLI BAĞIŞ

Kayseri İl Sağlık Müdürlüğü’ne maske yapımında kullanılmak üzere kumaş desteğinde bulundu

MELİKGAZİ’DE KAYAPULU MEZARLIĞINI’NIN TESCİLİ

İMAR PLANLARINA İŞLENDİ

Anahtar Kelimeler: GÜZEL PROTOKOL

GÜZEL PROTOKOL

100 TASARIM VE BECERİ ATÖLYESİ İÇİN PROTOKOL İMZALANDI

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Kayseri programının öğleden sonraki bölümünde Erciyes Anadolu Holding'in ilimize kazandıracağı 100 tasarım ve beceri atölyesi için protokol imzalarken; yapılması planlan atölye sayısı Büyükşehir Belediyesi, Valilik ve Erciyes Anadolu Holding'in katkısıyla 100'den 325e çıkarıldı. Törende konuşan Bakan Selçuk "Biz çocuğu sadece belirli soruları çözen değil aynı zamanda sorun çözen, duygusal ve şahsiyet gelişimi, fiziksel gelişimi ve zihinsel gelişimini bir bütün olarak ele alan eğitim sistemini önemsiyoruz" ifadesini kullandı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Kayseri programının öğleden sonraki bölümünde bir otelde milletvekilleri, hayırseverler, ilimiz iş dünyası ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle öğle yemeğinde bir araya geldi.

Bakan Selçuk yemek sonrası eğitime katkı veren ilimiz hayırseverlerine plaket takdim ederek onurlandırdı.

Kayseri programının devamında "100 Tasarım Beceri Atölyesi Yapımı Protokol İmza Töreni'ne katılan Bakan Selçuk, yaptığı konuşmada, eğitim sistemi açısından değerli bir protokolü imzalamak için bir arada bulunduklarının altını çizerek "Biz çocuğu sadece belirli soruları çözen değil aynı zamanda sorun çözen, duygusal ve şahsiyet gelişimi, fiziksel gelişimi ve zihinsel gelişimini bir bütün olarak ele alan eğitim sistemini önemsiyoruz. Eğer çocuklarımız sınav üzerinden belirli şıkları işaretleyerek bir eğitim sürecini tamamlarlarsa onların insani yönlerinde, değerlerle ilgili hususlarda, kişiliklerinin gelişmesinde, fiziksel olarak üretim açısından bazı tecrübeleri yaşamasında eksiklik olabileceğini düşünüyoruz. Çocukların daha ilkokuldan itibaren mühendislik, üretim, robotik ne demek, sanat neden önemlidir, sanatın ince ayarından geçmeyen insanların kişilik olgunlaşması neden zafiyet gösterebilir, neden çocukların sağlıklı bir rehberlik alabilmeleri için bu tür tecrübelere ihtiyacı vardır sorularını cevaplamamız gerekir. Bu atölyeler onlara daha kolay rehberlik etmek, sosyal, duygusal becerilerini geliştirmek, bireysel ve ekip çalışmaları konusunda yönlendirmek, ileride yapmayı düşündükleri meslekler hakkında farkındalık kazandırmak için son derece önemli." İfadesini kullandı. Bakan Selçuk, bu atölyelerin dünyada uzun yıllardır okulların olağan bir parçası olduğunu vurgulayıp, söz konusu protokolle Kayseri'deki eğitim yuvalarının atölyelerle donatılmasına hız vereceklerinin altını çizerek "Çocuklar sınıfın içerisinde sadece bilişsel bazı içeriklerle değil, aynı zamanda üretimle ilgili birtakım faaliyetlerde de bulunacak." Değerlendirmesinde bulundu.

Bu faaliyetlerin etkin yapılabilmesi için de öğretmenlerin eğitimlerine önem verdiklerini ve oldukça büyük mesafe aldıklarını vurgulayan Bakan Selçuk atölyelerin el ele vererek yapılacağını, bunun da ayrı bir öneme sahip olduğunu kaydetti.

Vali Günaydın’da velilerin çocuklarının iyi bir meslek sahibi olmasını istediğini, bu atölyelerin de isteklerine vesile olacağına dikkat çekti.

Erciyes Anadolu Holding CEO’su Alpaslan Baki Ertekin de olumsuz hava koşullarına rağmen Kayseri'ye gelen Bakan Selçuk'a şükranlarını sunarak "Bütün hikaye kasım ayında bir düğünde başladı. Bakanımız tasarım beceri atölyelerinden bahsetti. 100 tane yapmak için el sıkıştık. Aradan 3 ay geçti, bugün protokol imzalıyoruz. Biz de en kısa zamanda bu atölyeleri teslim edeceğiz. Biz karımızın yüzde 4'ünü bu tür işlere ayırıyoruz. Zor olan kısım ayrılmış bütçenin doğru yerlerde kullanması. Bu atölyeler de bunlardan biri." İfadesini kullandı.

Konuşmaların ardından tasarım beceri atölyesi yapımına ilişkin protokol taraflarca imza altına alındı.

Protokol imzası sırasında Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç da 100 atölye ile bu önemli amaca hizmet edeceklerini dile getirerek, “Eğitim söz konusu olunca akan sular durur. Bu anlamda Kayseri Büyükşehir Belediyesi olarak bizler de 100 tasarım ve beceri atölyesi yaptırarak eğitimin ve geleceğimiz olan çocuklarımızın hizmetine sunacağız” şeklinde konuşurken Kayseri Valiliği’nin de 125 atölye sözü ile ilimize yapılacak olan tasarım vebeceri atölyelerinin sayısı 325’e çıktı.

Bakan Selçuk Kayseri programının son durağında Kadir Has Kültür Merkezi’ne gelerek ‘Ziya Öğretmen ile Eğitim Buluşmaları’ etkinliğinde eğitimcilere seslendi. Basına kapalı gerçekleştirilen etkinliğin ardından ilimizden ayrılan Bakan Selçuk imza koyduğu protokol ile ilimizde mesleki eğitimin yaygınlaşması için önemli bir adım atmış oldu.

Haber Kaynak : KAYSERİ HABER HABER MERKEZİ