KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 

KORONA VİRÜS SÜRECİNDE ÇOCUKLARDA 'MİYOP' ARTTI

SAĞLIK MÜDÜRÜ BENLİ UYARDI:

GRİP AŞISI ÇAĞRISI

HAVUÇ  DEYİP GEÇMEYİN  ! KANSERİ  ÖNLEYİP, YAŞLANMAYI YAVAŞLATIYOR…

İl Sağlık Müdürü Benli: “4. dalgayı oluşturan kesim aşısızlardır”

KORONA VİRÜS GÖZYAŞI İLE DE BULAŞIYOR

YERLİ VE MİLLİ KANAMA DURDURUCU

KAYSERİ COVİD 19’U KOVUYOR !

KORONA VİRÜS GÖZÜ DE ETKİLİYOR

ŞEHİR HASTANESİ’NDE GÜNLÜK ON BİN HASTA BAKIYORUZ

AFRİKALI HASTA KAYSERİ’DE ŞİFA BULDU

TÜRKOVAC İÇİN ACİL KULLANIM ONAYI BAŞVURUSU

DİZ VE KALÇA AĞRILARI

ÜNİVERSİTELİ SEVİM BİYONİK PROTEZ İSTİYOR

TOMARZA’DA KOLONOSKOPİ UYGULAMASI

DR. IŞILDAK:"ŞİDDETİ ÖNLEYECEK TEDBİRLER İSTİYORUZ"

Anahtar Kelimeler: HACILAR '
Gürkan Ofis Mobilyaları

HACILAR 'DA MAVİ OLDU

Akkışla, Yeşilhisar ve Talas’ın ardından 20 Yaş üstü 2. doz aşılamada yüzde 75’ in üzerine çıkarak mavi kategoriye geçen 4. İlçemiz Hacılar oldu.

Hacılar ilçesi 20 Yaş üstü 2. doz aşılamada yüzde 75’ in üzerine çıkarak mavi kategoriye geçti. İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Ahmet Özyalçın konuya dair yaptığı değerlendirmede bir  kez daha aşının önemine vurgu yaparak şöyle konuştu “Pandemi ile mücadelede aşı bizim için çok önemli. Hacılar ilçemizde 2. doz aşılamada yüzde 75’ e ulaşan 4. ilçemiz olarak bu mücadelede bize destek verdi. Akkışla, akabinde Yeşilhisar, daha sonra Talas ve bugün ise Hacılar ilçemizde 2. doz aşılamada yüzde 75’ i yakaladık. Bugün itibari ile Kayseri’de 1 Milyon 875 bin doz aşı yapmış durumdayız. Bunun 970 bini 1.doz aşılama, 775 bini ise 2. doz aşılama. 2. doz aşılama bizim için çok daha önemli. Hastalığa bir şekilde yakalanır isek koruyuculuğu kesinlikle daha yüksek. Hastanelerde yatış oranımızda 2. doz aşısını olan kişileri çok az görüyoruz. Hastaneye yatmış olsalarda, hastalığı rahat atlatıyorlar ve yoğun bakıma geçiş oranlarıda oldukca düşük. Dolayısıyla biz herkesin 2. doz aşısını yaptırmasını şiddetle öneriyoruz”

Sözlerinin devamında ilimizde halen 150 bin civarında hiç aşı yaptırmamış insan olduğunu da hatırlatan Özyalçın, “Pandemi ile mücadelemize henüz katkıda bulunmamış insanımız var. Biz bir an önce onlarıda aşılanmaya davet ediyoruz. Aşılama işlemlerimiz hastanelerde, aile sağlığı merkezlerimizde, aşı çadırlarımızda devam etmektedir. Dolayısıyla aşıya ulaşma noktasında hiçbir sıkıntımız yok. Aşılama çalışmalarımızda başta Sayın Valimiz olmak üzere kaymakamlarımız, milletvekillerimiz, belediye başkanlarımız, sivil toplum örgütleri bize cok büyük destekler verdi. Tabi sağlık çalışanlarımızda bu mücadelenin unutulmazları” ifadesini kullandı.