HACILAR´DA TEKNOLOJİ FUARI
1. HACILAR TEKNOLOJİ FUARI DÜZENLENEN TÖRENLE AÇILDI
Tarih: 29.5.2018 16:55:40/ 1776okunma / 0yorum

Hacılar Bilim Kent Projesi kapsamında ortaokul ve lise öğrencileri ve öğretmenleri tarafından hazırlanan eserlerin sergilendiği 1. Hacılar Teknoloji Fuarı düzenlenen törenle açıldı.

Hacılar Kadın ve Gençlik Merkezi´nde düzenlenen ve Gürdoğanlar Ortaokulu, Tevfik İleri AİHL ve Demokrasi Şehitleri İlk- Ortaokulu öğretmenleri ve öğrencilerinin Bilim Atölyelerinde 4 ay boyunca yaptığı çalışmalar neticesinde geliştirdikleri eserlerin sergilendiği 1. Hacılar Teknoloji fuarının açılış töreni gerçekleştirildi. Törene, Hacılar Kaymakamı Haluk Sezen, Belediye Başkanı Doğan Ekici, İlçe Jandarma Komutanı Muhittin Doğan, İlçe Emniyet Müdürü Metin Karataşlı´nın yansıra daire müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Stantları tek tek gezen, öğretmen ve öğrencilerden yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler alan Hacılar Belediye Başkanı Doğan Ekici yaptığı açıklamada, “12 eserin sergilendiği 1. Hacılar Teknoloji Fuarını Kaymakamımız ve daire müdürlerimiz ile birlikte gezdik. Ben başta Kaymakamımız Haluk Sezen Bey olmak üzere, okul müdürlerimize öğretmenlerimize ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum. İnşallah bunu her sene yapmayı planlıyoruz.” şeklinde konuştu.

Hacılar Kaymakamlığının Bilim Kent Projesi kapsamında 1. Hacılar Teknoloji Fuarını gerçekleştirdiklerine vurgu yapan Hacılar Kaymakamı Haluk Sezen´de yaptığı açıklamada, ”Çocuklarımız ve öğretmenlerimiz çalıştılar. Yaklaşık 4 aydır çalışıyorlar. Sergimiz 2 gün açık kalacak. Bilim sergimizi ve lego festivallerini ilçemiz düzeyinde yapmıştık. İnşallah gelecek sene bunu Kayseri düzeyinde yapmak istiyoruz. Hacılar bilim kent projesi kapsamında tüm okulları davet edeceğiz. İnşallah daha geniş katılımla bir ikinci fuarı yaşayacağız” dedi.

Hacılar Bilim Kent Projesi kapsamında ortaokul ve lise öğrencileri ve öğretmenleri tarafından hazırlanan eserlerin sergilendiği 1. Hacılar Teknoloji Fuarı 2 gün boyunca gezilebilecek.
Kaynak: KURUM BÜLTENİ

Anahtar Kelimeler: HACILAR TEKNOLOJİ FUARI
Resmi İlanlar

SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
15 Şubat 2019 Cuma
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74

 

KANALIMIZA ABONE OL