KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

KADIN AMBULANS ŞOFÖR ADAYLARINA ZORLU EĞİTİM

112’DE AMBULANS SÜRÜŞ TEKNİKLERİ EĞİTİMLERİ DEVAM EDİYOR

KAYSERİ TABİP ODASI, TABİP ODALARININ ÇOKLU MESLEK ÖRGÜTÜ HALİNE GETİRİLMESİNİ DEĞERLENDİRDİ

"ÇÖZÜM BÜTÜN HEKİMLERİN ADİL TEMSİL EDİLDİĞİ TTB’DİR"

SOLUNUM SIKINTISI ÇEKEN BEBEK İÇİN HAVA AMBULANSI

BEBEK KAYSERİ ŞEHİR HASTANESİ'NDE TEDAVİ ALTINA ALINDI

GİLABURU ALMANIN TAM ZAMANI

BÖBREK TAŞI DÜŞÜRÜYOR, AĞRI KESİYOR

İL SAĞLIK MÜDÜRÜ BENLİ’NİN SÖZLEŞMESİ UZATILDI

ALİ RAMAZAN BENLİ’NİN GÖREV SÜRESİ 14.04.2021 TARİHİNE KADAR UZATILDI

ERÜ’DE ‘GÖNÜLLÜ KAN BAĞIŞI ETKİNLİĞİ’ DÜZENLENDİ

AMAÇ HALKIN BİLİNÇLİ OLMASINI HATIRLATMAK

İLK FAZ 3 GÖNÜLLÜSÜ SERVİS ÇALIŞANI

“HİÇBİR AŞI, COVİD KADAR HAYATIMIZI RİSKE ATAMAZ”

VATANDAŞLARIN TEDBİRLERE UYMASI, SALGININ KISMEN KONTROL ALTINA ALINMASINI SAĞLADI

İL SAĞLIK MÜDÜRÜ BENLİ, "OKULLARIN AÇILACAK OLMASI TEDBİRLERİN ÖNEMİNİ DAHA DA ÖNE ÇIKARDI"

TARIM İL MÜDÜRLÜĞÜ KKKA İLE MÜCADELE İÇİN 16 İLÇEYE İLAÇ DAĞITTI

Covid-19 pandemi süreci devam ederken, Kayseri İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Kırım Kongo Kanamalı Ateşi hastalığı ile mücadele için 16 ilçeye 10 bin kutu ilaç dağıtımı yaptı.

KAFASINI TRAKTÖR PULLUĞUNA ÇARPTI, KAFATASI ÇATLADI

TALİHSİZ ADAM SARIZ’DAN HAVA AMBULANSI İLE KENT MERKEZİNE GETİRİLDİ

YAHYALI’DA DOĞAN BEBEK İÇİN HAVA AMBULANSI

DOĞUMDAN SONRA AĞLAMADI VE MORARDI

COV-2 AŞISI TÜRKİYE’DE 13 BİN GÖNÜLLÜYE UYGULANACAK

“GÖNÜLLÜLER 18-50 YAŞ ARASINDA KRONİK HASTALIĞI OLMAYAN KİŞİLERDEN SEÇİLECEK”

KAYSERİ ŞEHİR HASTANESİ ÇALIŞMALARIYLA TÜM ŞEHİR HASTANELERİ İÇİN ÖRNEK TEŞKİL EDİYOR

TEKİRDAĞ İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ, KAYSERİ ŞEHİR HASTANESİ HAKKINDA BİLGİ ALDI

TABİP ODALARI’NDAN ORTAK SES

“TÜRK TABİPLERİ BİRLİĞİ BAŞKANI BİZİ TEMSİL ETMİYOR”

KINA DOĞAL AĞRI KESİCİ OLARAK KULLANILIYOR!

EFSANEVİ MISIR KRALİÇESİ KLEOPATRA’NIN KINA YAĞINDAN ELDE EDİLEN BİR KOKU KULLANDIĞI BİLİNMEKTEDİR.

İL SAĞLIK MÜDÜRÜ ALİ RAMAZAN BENLİ, KORONA VİRÜSLE MÜCADELE HAKKINDA BİLGİLER VERDİ

BENLİ: "KURBAN BAYRAMI'NDAKİ HAREKETLİLİĞİ 1,5 AYDA TOPARLAYABİLDİK”

Gürkan Ofis Mobilyaları

HASTAYLA TEMAS ETMİŞ OLAN KİŞİLER VİRÜSÜ YAYMAYA DEVAM EDİYOR

Kılıç: “Testi pozitif çıkanlar son 5 günde temas ettikleri kişileri bildirmeli”

Kayseri İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. İsmail Kılıç, “Hastayla temas etmiş olan kişiler virüsü yaymaya devam ediyor” dedi.

İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. İsmail Kılıç, korona virüs testi pozitif çıkanlara çağrıda bulunarak, son 5 gün içinde temas ettikleri kişileri gizlemeden filyasyon ekiplerine söylemelerini istedi. Dr. Kılıç, “Hasta ile temas etmiş olan kişiler virüsü yaymaya devam ediyor” uyarısında bulundu. Türkiye’nin, dünya ile birlikte korona virüs enfeksiyonuyla mücadele ettiğini bu mücadelenin oldukça uzun sayılabilecek bir aşamadan geçtiğinin altını çizen İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. İsmail Kılıç; “Şimdiye kadar ülkemizde bu süreci başarıyla yönettiğimizi düşünüyoruz. Özellikle sağlık çalışanlarımız ve diğer kamu çalışanlarımız emniyet mensuplarımız bu süreçte canla başla sizin sağlığınız için uğraştılar ve çalışıyorlar” dedi. Vatandaşların korona virüs konusunda nefes darlığı, öksürük, kırgınlık, yaygın eklem ağrısı ve ishal gibi şikayetleri hafife almaması gerektiğine dikkat çeken Dr. Kılıç, bu tür şikayetleri olan vatandaşların en yakın sağlık kuruluşuna veya 1. Basamak Aile Hekimlerine başvurmalarının büyük önem arz ettiğini ifade etti. “Aile hekiminiz tarafından uygun görüldüğü takdirde mutlaka PCR testinizi verin. Bu testleri verdikten sonra da evinize geçin, sonucunuz çıkana kadar dışarıda hiç kimseyle temas etmeyin” uyarısında bulunan Dr. Kılıç, “Özellikte misafir asla kabul etmeyin ve evin içinde de test sonucunuz çıkana kadar özel izolede kalmaya dikkat edin. Bu süreç içerisinde temennimiz inşallah hepinizin negatif çıkması ve bu viral hastalığa yakalanmamanız. Ancak testiniz pozitif çıkarsa özellikle kendinizi korumanız açısından aile hekiminiz sizi her gün arayacaktır. Ayrıca İl Sağlık Müdürlüğüne ait Covit tedavi ve destek hattımız tarafından mutlaka aranılacak, bilgilendirme yapılacaktır” diye konuştu.

Korona virüsle mücadele konusunda, testi pozitif çıkan hastaların en son 5 gün içinde temas ettikleri kişileri, birlikte oturup kalktıkları kişileri filyasyon ekiplerine bildirmeleri konusunda zorluk yaşadıklarını dile getiren Dr. Kılıç, şunları söyledi;

“Özellikle bizlere bildirilmeyen ama hasta ile temas etmiş olan kişiler toplumda hastalığı yaymaya devam ediyor. Bu kişilerin bir an önce tespit edilmesi ve bunların da bir an önce izole edilerek tedavisine başlanması toplum ve halkımızın sağlığı açısından çok büyük önem arz etmektedir. Bu konuda hepinize dikkatli olunmasını tekrar özenle ve önemle tavsiye ediyorum. Hastalığınız çıktığı dönemde mümkünse ayrı bir odada kalın. Maskenizi mutlaka takın ve evinizden hiçbir surette 14 gün süreyle dışarıya çıkmayın. Bu süreç zarfında ekiplerimiz tarafından sizlere ilaç desteği de verilecektir. İlaçlarınızla ilgili sıkıntınız olursa Covid destek ve tedavi hattımızı arayabilirsiniz. Burada size gerekli yardım ve destek mutlaka sağlanacaktır. Bu süreç zarfında hastalığınızla ilgili kötüleşme veya bulguların kötüye gitmesini fark ederseniz, özellikle nefes darlığı, geçmeyen öksürük gibi bu konuda da sağlık ekiplerimize mutlaka haber vererek destek almanız gerekiyor. Biz bu süreci el ele gönül gönüle sizlerin desteği ile daha kolay aşacağımız fikrindeyiz. Sayın valimiz, belediye başkanlarımız, il sağlık müdürümüz, bizler ve tüm kahraman sağlık ordusu inanılmaz bir gayretle çalışmaya devam ediyoruz. Bu süreç içerisinde sizden destek almak bizim için çok önemli. İnanıyoruz ki yakın günler dünyamız ve Türkiye'miz için çok daha iyi olacak. Hepinize sağlıklı günler diliyorum.”


Haber Kaynak : KURUM BÜLTENİ