KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

   Süleyman ERDOĞAN
   editor@kayserihaber.com.tr                      

   

KTO MAYIS VE HAZİRAN AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

PROF. DR. ÇELİK: PANDEMİ İÇİN ÖN GÖRÜLEN SÜRE 2022

KAYSERİ OSB'YE TSE COVID – 19 GÜVENLİ ÜRETİM/HİZMET BELGESİ

ULAŞ’TAN NURSAÇAN’A BELGE

KAYSERİGAZ, DOĞALGAZ TÜKETİM RAKAMLARINI AÇIKLADI

KOVİD-19, KONUTTA DOĞALGAZ TÜKETİMİNİ ARTIRDI

KAYSO’DA MECLİS TOPLANDI

TEDBİRİ ELDEN BIRAKMADAN ÜRETMEYE DEVAM EDECEĞİZ

TARIM ARAZİLERİNDE HUMMALI ÇALIŞMA SÜRÜYOR

HASAT ZAMANI BAŞLIYOR

BAKAN VARANK, DENER MAKİNA'YI ZİYARET ETTİ

BAKAN VARANK, 5 KITADA 86 ÜLKEYE İHRACAT YAPAN DENER MAKİNA'YI ZİYARET ETTİ

ASKON YENİ ÜYE ZİYARETLERİNE BAŞLADI

“ÜRÜN ÇEŞİTLİLİĞİNİ ARTIRMALIYIZ”

KOOPERATİFÇİLİK OTOBÜSÜ KTO’DA

KENTE ÖZEL İŞ FİKİRLERİ İÇİN İSTİŞARELER YAPILDI

İŞ BULAMAYAN GENÇ KADIN SERA KURUP KENDİ İŞİNİN PATRONU OLDU

GENÇ ÇİFTÇİ PROJESİ İLE HİBE KAZANIP DEVLETTEN DESTEK ALDI

KAYSO MECLİS BAŞKANI GÜNDEME DAİR AÇIKLAMALARDA BULUNDU

ÖZKAYA: "YATIRIMCIYA GEREKEN DEĞER VERİLMİYOR"

KAYSO COVİD-19 GÜVENLİ ÜRETİM/HİZMET BELGESİ ALDI

ÖNLEM VE TEDBİRLER BELGELENDİ

BİRKO YÖNETİM KURULU BAŞKANI TÜRKEŞ:

“KALİTE VE MARKA DEĞERİMNİZDEN ASLA TAVİZ VERMEYİZ”

YUMURTA İHRACATI ÜLKE DEĞİŞTİRİYOR

KAYSERİ'DE ÜRETİLEN 3 YUMURTADAN BİRİ YURT DIŞINA GÖNDERİYOR

KTO, TSE COVİD-19 GÜVENLİ ÜRETİM/HİZMET BELGESİ ALDI

GÜLSOY: ÖNLEM VE TEDBİRLERİ TESCİLLEMİŞ OLDUK

SAVUNMA SANAYİİ BAŞKANI PROF. DR. İSMAİL DEMİR’DEN KAYSERİ OSB’YE ZİYARET

GÖRÜŞ ALIŞVERİŞİNDE BULUNULDU

KAYSERİ ŞEKER’DEN ÇİFTÇİYE 64 MİLYON LİRA ÇAPA AVANSI

BAŞKAN AKAY: KAYSERİ ŞEKER ÇİFTÇİSİNE CANSUYU VERİYOR

Kayseri Haber Gazetesi Video Haber


(26 Haziran 2019) HEDEF 2023
Kayseri Haber Gazetesi

Anahtar Kelimeler: HEDEF 2023

HEDEF 2023

Kayseri Ticaret Odası Meclisi Haziran ayı toplantısını gerçekleştirdi?

Kayseri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa´nın da konuk olarak iştirak edip meclis üyelerine seslendiği toplantıda konuşan  Kayseri Ticaret Odası  Başkanı Ömer Gülsoy, artık ülkenin gündeminin ekonomi olması gerektiğini vurgulayarak "Yeni bir erken seçim bahsi açmak ülkemize yapılacak en büyük kötülükler arasındadır" değerlendirmesinde  bulundu?

Kayseri Ticaret Odası Meclisi Haziran ayı toplantısı  Kayseri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa ve Kayseri Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Veli Altınkaya´nın da konuk olarak katılımı ile oda  konferans salonu´nda gerçekleştirildi.

Toplantının gündem maddelerin okunulup onaylanmasının ardından kürsüye gelerek üyelere ve katılımcılara seslenen  KTO Başkanı Ömer Gülsoy  son 5 yılda 8 defa sandık başına gidildiğini hatırlatıp, artık seçimden yorulduklarını ve ülkenin gündeminin ekonomi olması gerektiğini vurgulayarak " En az 4 yıl, yani 2023 yılına kadar seçim, sandık istemiyoruz. Sonraki milletvekili ve Cumhurbaşkanlığı seçimi Cumhuriyetin 100. yılında yapılacak. Önümüzde 3.5 - 4 yıllık bir zaman kaldı. Sözlerimin başında ifade etmeye çalıştığım gibi bu zamanı iyi yönetenler, iyi kullananlar siyaset de de, kamu yönetiminde de, iş hayatında da özel hayatında da başarılı olur. Aksi takdirde hangi işi yaparsak yapalım, zamanı iyi yönetemezsek, tavşan yamaca geçer ve o saatten sonra yapacağımız hiçbir hamlenin de anlamı olmaz. Her seçimden sonra söylediğimiz gibi artık İstanbul seçimlerini de unutup hepimiz geçimimize, işimize bakmalıyız. Hepimizin çok işi var" değerlendirmesinde bulundu.

Sözlerinin devamında  ?Zaman yakınma değil, yekinme zamanı ? diyen Başkan Gülsoy "Zaman daha çok çalışma, daha çok üretme, daha çok yatırım yapma, daha fazla istihdam ve ihracat yapma zamanı. Yine zaman, Kayserili büyüklerimizin bize telkin ettiği gibi ?yakınma değil, yekinme´ zamanı? dedi ve ekledi? ?Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere, hepimiz yekineceğiz ve devletimizin bekası, milletimizin refahı için üzerimize ne düşüyorsa yapacağız. Çocuklarımız için, geleceğimiz için bunu yapmak, daha çok çalışmak zorundayız. Özetle kıymetli misafirler, bundan sonra ?seçim´ değil, ?geçim´ sözcüğünü daha çok duymak istiyoruz. Artık gündemimiz ekonomi olmalı, yapısal reformlar hızla hayata geçirerek ülkemizi daha müreffeh bir seviyeye getirmek için herkes var gücüyle çalışmalı. Bu kapsamda dedikodulardan uzak durarak her birey bu ülkenin menfaatleri doğrultusunda doğru, dürüst ve verimli bir şekilde çalışmalı. Hedefimiz 2023 devler ligi olmalı. Biraz önce söylediğim gibi önümüzde 4 yıl seçim kelimesini duymak istemiyoruz. Türkiye artık esas gündemine dönmeli, seçim süreci kapanmalıdır. Bu kapsamda yeni bir erken seçim bahsi açmak ülkemize yapılacak en büyük kötülükler arasındadır"

Toplantıya konuk olarak iştirak eden ve Başkan Gülsoy´un ardından kürsüye gelerek meclis üyelerine seslenen Kayü Rektörü  Prof.Dr. Kurtuluş Karamustafa: "Sırtımızdaki sorumluluğun farkındayız. 1 yılımız bitti, 3 yılımız kaldı. Devletimiz bize görev verirse elimizden geleni yaparız. Dolayısıyla 3 veya 7 yıl içerisinde bizim sırtımızda ciddi bir sorumluluk var. Yanlış yaparsak vebali çok büyük olur. O yüzden yanlış yapmamak adına bu şehrin adını taşıyan üniversitenin kıyıda kenarda bir kolej havasında olmamalı. Onun için biz oraya buraya girmemeliyiz ve adam akıllı bir kampüsümüz olmalıdır. Bu yapıldığı zaman çok hızlı bir şekilde Kayseri Üniversitesi´nin master planını yapacağız. Bu çok önemlidir. Çünkü kötü örneklerini görüyoruz. Doğaçlama olarak kampüsü büyüttüğünüz zaman 25-30 yıl sonra kampüsün içerisinde yürüyemez hale geliyorsunuz. Bizim yapacağımız, nitelikli bir master planı oluşturup kampüs yerleşim planını yaptıktan sonra yavaş yavaş emin adımlarla kampüsümüz oluşsun. Gücümüzün yettiği yere kadar biz yaparız, bizden sonra gelecek olanlarda ?İyi niyetle çıkmışlar, helal olsun´ desinler" ifadesini kullandı?


Haber Kaynak : KAYSERİ HABER HABER MERKEZİ