EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

   Süleyman ERDOĞAN
   editor@kayserihaber.com.tr                      

   

KAYSERİ’DE İLK DEFA SİYAH HAVUÇ HASADI YAPILDI

ŞAHİN: “KAYSERİ SİYAH HAVUCU ALTERNATİF OLARAK DEĞERLENDİRMELİ”

KAYSO’DAN İŞVEREN VE İŞÇİ SEMİNERİ

KAYSO ÜYELERİNE İŞÇİ İŞVEREN UYUŞMAZLIKLARI VE HUKUKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER ANLATILDI

ORAN VE MÜSİAD PROJE SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

ORTA Anadolu Kalkınma Ajansı (ORAN) tarafından teknik destek faaliyeti kapsamında desteklenen MÜSİAD Akademi Vizyoner Lider Eğitimi başlıklı projenin imza töreni 11 Aralık 2019 tarihinde gerçekleşti.

MÜSİAD HEYETİ YURDA DÖNDÜ

KÜTAHNECİ: “TUNUS GEZİSİ VERİMLİ GEÇTİ”

KAYSERİ ŞEKER FABRİKASINDA, YÜZDE 10 VERİM ARTIŞI SAĞLANDI

KÖMÜR KAZANLARINDA MODERNİZE ÇALIŞMALARI İLE YÜZDE 10 VERİM ARTIŞI SAĞLANDI

TÜRMOB GENEL BAŞKANI EMRE KARTALOĞLU'NDAN DİJİTAL HİZMET VERGİSİ DEĞERLENDİRMESİ

“ULUSLARARASI VERGİ ANLAŞMASI YENİDEN YAPILMALI”

UGANDA MECLİS BAŞKANI KAYSERİ’DE

UGANDA’YA YATIRIM BEKLİYORUZ

“2020 YILI ASGARİ ÜCRETİ “EN AZ” NET 3 BİN 200 TL OLMALI”

DİSK Kayseri bölge  temsilcisi Cumali Sağlam: “2020 yılı asgari ücret tespit çalışmaları başladı”.

ARSLAN, ERCİYES ANADOLU HOLDİNG’TE TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ MÜZAKERELERİNE KATILDI

CEO BAKİ ERTEKİN: “BAŞARIYI İŞÇİLERİMİZLE YAKALAYACAĞIZ”

GÜLSOY’DAN BÜYÜME YORUMU

“ÖNLEMLER SONUÇ VERDİ”

BAŞKAN GÜLSOY, TATSO YÖNETİM KURULU TOPLANTISI’NA KATILDI

Kayseri Ticaret Odası (KTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy, Berlin’de düzenlenen Türk-Alman Ticaret ve Sanayi Odası (TATSO) 14. Genel Kurul Toplantısına katıldı.

SULTAN SAZLIĞINDA MEŞAKKATLİ MESAİ BAŞLADI

Türkiye'nin önemli turizm merkezlerinden biri olan Sultan Sazlığı'nda kamış hasadı başladı

KAYSO KASIM AYI TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ

KAYSO BAŞKANI BÜYÜKSİMİTCİ: “YÜKSEK TEKOLOJİYE DAYALI ÜRETİM YAPMALIYIZ”

BOĞAZLIYAN BELEDİYE BAŞKANINDAN ŞEKER’E ZİYARET

“BİZLER GEMİMİZİN KAPTANINA GÜVENİYORUZ”

DEVLET ALIRKEN KARTAL VERiRKEN KANARYA GiBi

KAYSERİ'DEN YILIN İLK 10 AYINDA 2,1 MİLYAR DOLARLIK İHRACAT YAPILDI

KAYSERİ ŞEKER'İN 3 FABRİKASI BİRBİRİYLE YARIŞIYOR

RANDEVULU SİSTEMLE EKONOMİYE 10 MİLYON TL KATKI

Kayseri Haber Gazetesi Video Haber


(26 Haziran 2019) HEDEF 2023
Kayseri Haber Gazetesi

Anahtar Kelimeler: HEDEF 2023

HEDEF 2023

Kayseri Ticaret Odası Meclisi Haziran ayı toplantısını gerçekleştirdi?

Kayseri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa´nın da konuk olarak iştirak edip meclis üyelerine seslendiği toplantıda konuşan  Kayseri Ticaret Odası  Başkanı Ömer Gülsoy, artık ülkenin gündeminin ekonomi olması gerektiğini vurgulayarak "Yeni bir erken seçim bahsi açmak ülkemize yapılacak en büyük kötülükler arasındadır" değerlendirmesinde  bulundu?

Kayseri Ticaret Odası Meclisi Haziran ayı toplantısı  Kayseri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa ve Kayseri Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Veli Altınkaya´nın da konuk olarak katılımı ile oda  konferans salonu´nda gerçekleştirildi.

Toplantının gündem maddelerin okunulup onaylanmasının ardından kürsüye gelerek üyelere ve katılımcılara seslenen  KTO Başkanı Ömer Gülsoy  son 5 yılda 8 defa sandık başına gidildiğini hatırlatıp, artık seçimden yorulduklarını ve ülkenin gündeminin ekonomi olması gerektiğini vurgulayarak " En az 4 yıl, yani 2023 yılına kadar seçim, sandık istemiyoruz. Sonraki milletvekili ve Cumhurbaşkanlığı seçimi Cumhuriyetin 100. yılında yapılacak. Önümüzde 3.5 - 4 yıllık bir zaman kaldı. Sözlerimin başında ifade etmeye çalıştığım gibi bu zamanı iyi yönetenler, iyi kullananlar siyaset de de, kamu yönetiminde de, iş hayatında da özel hayatında da başarılı olur. Aksi takdirde hangi işi yaparsak yapalım, zamanı iyi yönetemezsek, tavşan yamaca geçer ve o saatten sonra yapacağımız hiçbir hamlenin de anlamı olmaz. Her seçimden sonra söylediğimiz gibi artık İstanbul seçimlerini de unutup hepimiz geçimimize, işimize bakmalıyız. Hepimizin çok işi var" değerlendirmesinde bulundu.

Sözlerinin devamında  ?Zaman yakınma değil, yekinme zamanı ? diyen Başkan Gülsoy "Zaman daha çok çalışma, daha çok üretme, daha çok yatırım yapma, daha fazla istihdam ve ihracat yapma zamanı. Yine zaman, Kayserili büyüklerimizin bize telkin ettiği gibi ?yakınma değil, yekinme´ zamanı? dedi ve ekledi? ?Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere, hepimiz yekineceğiz ve devletimizin bekası, milletimizin refahı için üzerimize ne düşüyorsa yapacağız. Çocuklarımız için, geleceğimiz için bunu yapmak, daha çok çalışmak zorundayız. Özetle kıymetli misafirler, bundan sonra ?seçim´ değil, ?geçim´ sözcüğünü daha çok duymak istiyoruz. Artık gündemimiz ekonomi olmalı, yapısal reformlar hızla hayata geçirerek ülkemizi daha müreffeh bir seviyeye getirmek için herkes var gücüyle çalışmalı. Bu kapsamda dedikodulardan uzak durarak her birey bu ülkenin menfaatleri doğrultusunda doğru, dürüst ve verimli bir şekilde çalışmalı. Hedefimiz 2023 devler ligi olmalı. Biraz önce söylediğim gibi önümüzde 4 yıl seçim kelimesini duymak istemiyoruz. Türkiye artık esas gündemine dönmeli, seçim süreci kapanmalıdır. Bu kapsamda yeni bir erken seçim bahsi açmak ülkemize yapılacak en büyük kötülükler arasındadır"

Toplantıya konuk olarak iştirak eden ve Başkan Gülsoy´un ardından kürsüye gelerek meclis üyelerine seslenen Kayü Rektörü  Prof.Dr. Kurtuluş Karamustafa: "Sırtımızdaki sorumluluğun farkındayız. 1 yılımız bitti, 3 yılımız kaldı. Devletimiz bize görev verirse elimizden geleni yaparız. Dolayısıyla 3 veya 7 yıl içerisinde bizim sırtımızda ciddi bir sorumluluk var. Yanlış yaparsak vebali çok büyük olur. O yüzden yanlış yapmamak adına bu şehrin adını taşıyan üniversitenin kıyıda kenarda bir kolej havasında olmamalı. Onun için biz oraya buraya girmemeliyiz ve adam akıllı bir kampüsümüz olmalıdır. Bu yapıldığı zaman çok hızlı bir şekilde Kayseri Üniversitesi´nin master planını yapacağız. Bu çok önemlidir. Çünkü kötü örneklerini görüyoruz. Doğaçlama olarak kampüsü büyüttüğünüz zaman 25-30 yıl sonra kampüsün içerisinde yürüyemez hale geliyorsunuz. Bizim yapacağımız, nitelikli bir master planı oluşturup kampüs yerleşim planını yaptıktan sonra yavaş yavaş emin adımlarla kampüsümüz oluşsun. Gücümüzün yettiği yere kadar biz yaparız, bizden sonra gelecek olanlarda ?İyi niyetle çıkmışlar, helal olsun´ desinler" ifadesini kullandı?

Haber Kaynak : KAYSERİ HABER HABER MERKEZİ