KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

   Süleyman ERDOĞAN
   editor@kayserihaber.com.tr                      

   

SULU SİSTEMLE ÇALIŞAN SİNEMA MAKİNESİ GÖRENLERİ ŞAŞIRTIYOR

KAYSERİ, YURTDIŞINDAN GELEN BİN 225 KİŞİYİ AĞIRLAYARAK 70 İLE GÖNDERDİ

AFAD İl Müdürü Osman Atsız: "Vatandaşlarımız geldiğinde her şey hazır oluyordu"

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ YARDIMLARINI HER İLÇEYE ULAŞTIRIYOR

445 ÇUVAL UN İHTİYAÇ SAHİBİNE ULAŞTIRILDI

SEYAHAT KISITLAMASININ KALKMASI BİLET SATIŞLARINI ARTIRDI

"ONLİNE SEYAHAT BİLETİ ALIMLARI ARTACAK"

KORONA VİRÜSE YAKALANAN ÇİFTÇİNİN HAYVANLARINA

TARIM VE ORMAN MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİ SAHİP ÇIKTI

ERCİYES'TE KURDUKLARI ÇADIRLARLA KOVİD-19 SÜRECİNİ ATLATMAYA ÇALIŞIYORLAR

Erciyes Dağı eteklerindeki yaklaşık 3 bin metre yükseklikteki yaylalara kurdukları çadırlarda doğayla baş başa yaşam sürüyor

ORGANİK ÇOCUKLAR YETİŞTİRMELİYİZ

Özer, yaptığı yazılı açıklamada, doğal anne ve babalığın doğal çocukların gelişmesine zemin hazırladığının altını çizdi

KISA SÜRELİ YAĞIŞLAR GÖRÜLECEK

METEOROLOJİ DUYURDU

BULDUKLARI DEV UÇURTMANIN SAHİBİNİ ARIYORLAR

ÇOCUKLAR BULDUKLARI 3 METRELİK UÇURTMANIN SAHİBİNİ BULAMAZLARSA KENDİLERİ UÇURACAK

YUVASI YIKILAN LEYLEKLERE MAHALLELİ YENİ YUVA KURDU

ŞİDDETLİ RÜZGAR LEYLEKLERİ VURDU

KAYSERİ'DE POLİS, YAŞLI KADININ TIKALI BACASINI AÇTI

Kayseri'nin Tomarza ilçesinde polis ekipleri, havaların soğuması nedeniyle soba yakmak isteyen yaşlı kadının evinin tıkalı bacasını açtı.

LGS'YE GİRECEK ÖĞRENCİLERİN MASKELERİNİ ARKADAŞLARI HAZIRLIYOR

FABRİKA GİBİ ÜRETİM YAPILAN OKULDA GÜNLÜK 20 BİN MASKE ÜRETİLİYOR

KÜLTÜR ELÇİLERİ ‘DİJİTAL ORTAMDA’ BAYRAMLAŞTI

YABANCI UYRUKLU ÖĞRENCİLERDEN ANLAMLI PAYLAŞIM

ZEBRA YAVRUSU DİLEK 3 AYLIK OLDU

HAYVANAT BAHÇESİNİN SİMGESİ OLDU

METEOROLOJİ’DEN ‘ZİRAİ DON’ UYARISI

Meteoroloji 7. Bölge Müdürlüğü Pazar ve Pazartesi günleri sabah saatlerinde hava sıcaklıklarının düşebileceğini belirterek, oluşması muhtemel risklere karşı tedbirli ve dikkatli olunması konusunda vatandaşları uyardı.

BAYRAMI EVDE GEÇİRECEK ÇOCUKLARA AİLELERİYLE "AKTİVİTE" ÖNERİSİ

ÇELİK: ÇOCUKLARIMIZI EĞLENDİRECEK BAŞKA YOLLAR BULMAMIZ GEREKİYOR

Anahtar Kelimeler: HİJYEN KURALLARINA UYMADILAR

HİJYEN KURALLARINA UYMADILAR,

YAZILAN CEZAYA SİNİRLENDİLER

Kayseri'de bir grup esnafa İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri korona virüs tedbirleri kapsamında hijyen kurallarına uymadıkları gerekçesiyle ceza yazıldı. Cezaya sinirlenen esnaflar kepenk kapattı.

Kayseri'nin Melikgazi ilçesine bağlı Millet Caddesi'nde bulunan bir grup esnaf İl Tarım ve Orman Müdürlüğü yetkililerinin yaptığı denetimin ardından kendilerine tebligat edilmeden ceza yazıldığı iddiasında bulundu. Esnaflardan Mustafa Eğilmez, "1 ay önce zabıtalar gelerek hijyen açısında mallar dışarıya konmayacağını ve içeri almamız gerektiğini söylediler. Burada bulunan esnaflarımızın yüzde 90’ı mallarını içeriye aldı. 15 gün sonrada İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’ndeki arkadaşlarla beraber yine zabıta ekipleri geldi. Rutin kontrol yaptıklarını ve malların içeride de olup olmadığına baktıklarını, karara uyulmadığı takdirde ceza yazacaklarını dile getirdiler. Bundan 3 gün sonrada bir bayan gelerek hakkımızda şikayet olduğunu ve tutanak tutacağını söyledi. Aldığınız mal bozuk mu çıktı, hayır. Burada 10 kişiye tutanak tutuldu, bu işi Kayseri’de yapan bin 500 kişi var. Sadece 10 kişiye ceza yazılıyor, öbür arkadaşlara bir şey yok. Cezanın da ne kadar olduğunu bilmiyoruz. 5 bin-5 bin 500 TL arasında olduğunu söylüyorlar. Zaten şu süreçte iş güç yok. Yanımızda 2-3 tane adam çalıştırıyoruz. Biz bu süreçte bu cezayı nasıl verelim” dedi.

Bir diğer esnaf Murat Kariptaş da, “Yazılan ceza 50-100 TL değil, 5 bin 500 TL paradan bahsediyorlar. Bu zamanda bu parayı kim çıkaracak. Bize önceden tebligat verilmesi gerekiyordu. Bize söyleselerdi, bizde ona göre tedbirimizi alırdık. Bizde bugün tepki olarak kepengimizi kapatıyoruz. Çok mağdur durumdayız” şeklinde konuştu.

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre ise, bölgedeki esnafların bir çok defa uyarıldığı, korona virüs salgını çerçevesinde de alınan tedbirlerle alakalı açıkta, vatandaşların temas edebileceği şekilde ürün satamayacakları konusunda uyarıldıkları öğrenildi. İl Tarım ve Orman Müdürlüğü yetkililerinin, halk sağlığını korumak için ilgili kanunlar gereği korona virüs tedbirleri doğrultusunda sağlık koşulları açısından uygun olmayan iş yerlerini belirlediği, uyarılarını salgın öncesi ve sonrasında da yaptığı, ceza yazma işinin ise son tedbir olarak uygulandığı bildirildi.

Haber Kaynak : İHA