KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

   Süleyman ERDOĞAN
   editor@kayserihaber.com.tr                      

   

YUVASI YIKILAN LEYLEKLERE MAHALLELİ YENİ YUVA KURDU

ŞİDDETLİ RÜZGAR LEYLEKLERİ VURDU

KAYSERİ'DE POLİS, YAŞLI KADININ TIKALI BACASINI AÇTI

Kayseri'nin Tomarza ilçesinde polis ekipleri, havaların soğuması nedeniyle soba yakmak isteyen yaşlı kadının evinin tıkalı bacasını açtı.

LGS'YE GİRECEK ÖĞRENCİLERİN MASKELERİNİ ARKADAŞLARI HAZIRLIYOR

FABRİKA GİBİ ÜRETİM YAPILAN OKULDA GÜNLÜK 20 BİN MASKE ÜRETİLİYOR

KÜLTÜR ELÇİLERİ ‘DİJİTAL ORTAMDA’ BAYRAMLAŞTI

YABANCI UYRUKLU ÖĞRENCİLERDEN ANLAMLI PAYLAŞIM

ZEBRA YAVRUSU DİLEK 3 AYLIK OLDU

HAYVANAT BAHÇESİNİN SİMGESİ OLDU

METEOROLOJİ’DEN ‘ZİRAİ DON’ UYARISI

Meteoroloji 7. Bölge Müdürlüğü Pazar ve Pazartesi günleri sabah saatlerinde hava sıcaklıklarının düşebileceğini belirterek, oluşması muhtemel risklere karşı tedbirli ve dikkatli olunması konusunda vatandaşları uyardı.

BAYRAMI EVDE GEÇİRECEK ÇOCUKLARA AİLELERİYLE "AKTİVİTE" ÖNERİSİ

ÇELİK: ÇOCUKLARIMIZI EĞLENDİRECEK BAŞKA YOLLAR BULMAMIZ GEREKİYOR

KAYSERİ'DE ŞİDDETLİ RÜZGAR UYARISI

HAFTA SONU HAVA SICAKLIKLARI 10 DERECEYE KADAR DÜŞECEK

SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASINA UYMAYANLARA CEZA

Kayseri'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında sokağa çıkma kısıtlamasına uymayanlara polis ekiplerince ceza kesildi.

KISITLAMANIN 3. GÜNÜNDE VATANDAŞLAR

MARKETLERDEN ALIŞ VERİŞ YAPTI

METEOROLOJİ, YAŞLI VE ÇOCUKLARI SICAK HAVAYA KARŞI UYARDI

SICAK HAVA DALGASININ ETKİLİ OLACAĞI BEKLENİYOR

DOĞADA 'KORONA VİRÜS' SESSİZLİĞİ

HOMURLU ŞELALESİ, KORONA VİRÜS NEDENİYLE VATANDAŞLAR EVDE KALINCA SESSİZLİĞE BÜRÜNDÜ

YENİ FİYATLARLA KISA MESAFEDE YOLCUNUN, UZUN MESAFEDE OTOBÜSÇÜNÜN CEBİ YORULACAK

Terminal İşletmecisi Sedat Mirza Binboğa: “Açıklanan fiyatlarla yolcular seyahat etmezler”

KESOB BAŞKANI AHMET ÖVÜÇ

BEYİN KANAMASI ŞÜPHESİ İLE TADAVİYE ALINDI

KAYSERİ'DE İFTAR 4 DAKİKA GEÇ AÇILDI

Kayseri'de 19:49'da okunması gereken akşam ezanı 19:53'te okundu.

KAYSERİ'DE BARAJ GÖLLERİNE 44 BİN SAZAN YAVRUSU BIRAKILDI

SU KAYNAKLARININ BALIKLANDIRILMASI PROJESİ

İAŞE DAĞITIMINDA SOSYAL MESAFE DİNLEMEDİLER

SOSYAL MESAFE VE MASKE KURALLARINA UYMAYAN VATANDAŞLARI POLİS DAĞITTI

Kayseri'de Kızılay tarafından yapılacak olan iaşe yardımını duyan vatandaşlar, bina önünde yoğunluk oluşturdu. Sosyal mesafe ve maske kurallarına uymayan vatandaşları polis dağıttı.

Edinilen bilgiye göre, Kızılay Kayseri Şubesi'nce Ramazan ayı dolayısıyla yapılan iaşe yardımını duyan vatandaşlar, kolilerden alabilmek için sabahın erken saatlerinde yardımını dağıtılacağı yerde beklemeye başladı. Ülkemizde Covid-19 salgınının önüne geçebilmek amacıyla alınan tedbirlerden olan sosyal mesafe ve maske kullanımına uymayan vatandaşlar, metrelerce uzunlukta kuyruk oluşturdu. Vatandaşların sosyal mesafe kurallarına uymadığının bildirilmesi üzerine bölgeye çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Polis ekipleri vatandaşların sosyal mesafeye uymaları konusunda uyarılarda bulundu. Anonslarla da uyarılan vatandaşlar düzenli şekilde sıraya girmedi. Kızılay yetkilileriyle de görüşen polis ekipleri, vatandaşın korona virüs tedbirlerine uymayacağını anlaması üzerine vatandaşları dağıttı. Polis vatandaşlara, yardımların Kızılay tarafından evlerine dağıtılacağını söyledi.

Kızılay Kayseri Şube Başkanı Şener Şekerci; bugün anlaşılamayan bir yoğunluk yaşadıklarını belirterek vatandaşların kurallara uyduğu takdirde yardımların devam edeceğini söyledi. Şekerci, "Pandemi günleri başladığından beri yaklaşık 50 gündür düzenli olarak iaşe dağıtımlarına devam ediyoruz. Evlerinden çıkamayan vatandaşların telefonla başvurmaları üzerine evlerine teslim ediyoruz. Fakat bugün biz de ne olduğunu tam olarak anlayamadığımız şekilde sabah 05:30-06:00'da başlayan bir yoğunlaşma yaşadık. Çok ciddi bir kalabalık oluştu. Emniyet güçlerince mümkün olduğunca sosyal mesafeyi sağlamalarını istesek de bunu başaramadık. Doğal olarak dağıtımı kesmek zorunda kaldık. Günlük minimum 100 aileye iaşe ulaştırıyoruz. Ulaştırmaya da devam edeceğiz. Ama gelen vatandaşlarımızdan tek bir ricamız var, bunu bizim için değil kendileri için istiyoruz; devletimizin koyduğu sosyal mesafe ve maske kullanımı kurallarına riayet etmeleri. Bu şartları sağladığımız müddetçe dağıtımlarımız devam edecek. Ama bugünkü gibi kendi sağlıklarına zarar verecek kitlesel bir sıkıntı oluşturacak durum oluştuğu zaman da mecburen dağıtımı kesip insanları dağıtmak zorunda kalıyoruz. Şu zor günlerde kimseyi boş göndermek istemiyoruz, devletimize; milletimize hizmet için buradayız. Tek ricamız kurallara uyulması" ifadelerini kullandı.

Bazı sırada bekleyen vatandaşlar da polis ve Kızılay yetkililerine teşekkür ederek, kurallara uymayan diğer vatandaşlara tepkisini gösterdi.

Haber Kaynak : İHA