İL MÜFTÜLÜĞÜ
“KUDÜS VE MESCİD-İ AKSA ” KONFERANSI
Tarih: 15.4.2018 15:17:26/ 967okunma / 0yorum

İl Müftüsü Doç. Dr. Şahin Güven, Mirac Kandili münasebetiyle Develi ilçesinde “ Kudüs ve Mescid-i Aksa” konulu konferans verdi.

Develi İlçe Müftülüğü, Develi Belediyesi, İHH Develi Temsilciliği ve Develi Din Görevlileri Derneği´nin ortaklaşa düzenledikleri program, Develi İlçesi Mustafa Aksu Kültür Merkezi´nde icra edildi. Program Develi Meteris Camii İmam Hatibi İsmail İğde tarafından okunan Kur´an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

 İl Müftüsü  Doç. Dr. Şahin Güven, “Kudüs´ün ve Mescid-i Aksa´nın on yıllardır Müslümanların kanayan ve hiç dinmeyen yarası olduğunu, Müslüman yönetici ve idarecilerin basiretli, ferasetli bir şekilde hareket etmelerini, Peygamber Efendimiz ´in (s.a.v.) aylarca sürse de yalnızca ibadet maksadı için ziyaret edilmeye değeceğini belirttiği üç mescidimizden birisi olan Mescid-i Aksa´mızın asla yalnız bırakılmamasını, gelecek nesillerin de bu büyük değerlerimizden haberdar olmaları için bilinçlendirilmelerinin gerektiğini” belirtti. İl Müftümüz Güven, konferansında Kudüs ve Mescid-i Aksa´nın önemi, tarihi sorumluluğu ve yapılması gerekenler hakkında bilgiler verdi.

Düzenlenen programa, İl Müftü Doç. Dr. Şahin Güven, Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar, Develi İlçe Müftüsü Zekeriya Koçak, Emekli Vaiz Mehmet Bektaş,  Develi İlçesi İHH Temsilcisi Ebubekir Yıldız, Develi İlçesi Din Görevlileri Derneği Başkanı Abdullah Yanar, STK Temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Konferanslar sonrası İl Müftülüğü tarafından öğrencilere Diyanet İşleri Başkanlığının yayınlarından olan “Selam Sana Ey Kudüs” kitabı hediye edildi.
Kaynak: KURUM BÜLTENİ

Anahtar Kelimeler: MÜFTÜLÜĞÜ
Resmi İlanlar

SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
19 Mart 2019 Salı
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74

 

KANALIMIZA ABONE OL