İL SAĞLIK MÜDRÜLÜĞÜ´NÜN
‘YENİ BİR HAYAT MÜMKÜN´ PROJESİ BAŞLIYOR…
Tarih: 9.2.2019 17:33:37/ 401okunma / 0yorum

İl Sağlık Müdürlüğü Ar-Ge Birimince hazırlanan ve Avustralya Büyükelçiliği 2018 Doğrudan Yardım Programına başvurusu kabul edilen ´Yeni Bir Hayat Mümkün´ projesinin yürütülmesi için protokol, İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Ali Ramazan Benli ve proje ortağı olan Kayseri Kızılay Toplum Merkezi Yöneticisi Ali Orhan tarafından işbirliği protokolü imzalandı.

İl Sağlık Müdürlüğü Ar-Ge Birimince hazırlanan ´Yeni Bir Hayat Mümkün´ projesinin protokol imza töreninde konuşan İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Ali Ramazan Benli, Avustralya Büyükelçiliğinin toplum desteği projelerine Kızılay ile birlikte ortak müracaat yaptık ve ´Yeni Bir Hayat Mümkün´ ismiyle göçmen bayanlara yönelik hazırlamış olduğunuz proje kabul gördü. 15 bin Avustralya doları şekilde desteklenecek. Bu konuda proje ortağımız olan Kızılay´da bugün protokol imzalayacağız.Bu projenin manevi değeri büyük diye düşünüyorum. Kayseri Sağlık Müdürlüğü ve Türk Kızılayı Kayseri Toplum Merkezi ortaklaşa bu projeyi geçirmiş olduk. İnşallah hayırla sonuçlanır ve toplumumuza bir katkıda bulunmuş oluruz" değerlendirmesinde bulundu…

Türk Kızılay´ı Kayseri Toplum Merkezi Yöneticisi Ali Orhan´da "Biz Türk Kızılayı Toplum Merkezi olarak geçici koruma ve uluslararası koruma altındaki misafirlerimize psikososyal destekler veriyoruz. Bu desteklerin kapsamlarını genişleterek göçmenlerin kendilerine yeterliliklerini artırmak istiyoruz. Böyle bir projeyi de bize ortak ettikleri için İl Sağlık Müdürlüğüne teşekkür ediyoruz. Biz yardım etmeye çalışıyoruz fakat devlet kurumlarının desteği ile daha büyük ve geniş kitleye ulaşıyor. İnşallah daha büyük projelerde beraberliklerimiz olur" diye konuştu.

12 ay sürecek olan proje kapsamında, Kayseri´de ikamet eden 400 Suriyeli kadına; ülke ve şehir yaşam şekli, sağlık tesislerine yönelik uyumlarının geliştirilmesi, sağlık okuryazarlıklarının arttırılması, aile planlaması, kendi sağlıklarını, çocuklarının sağlıklarını koruma becerilerinin gelişmesi, cinsiyet eşitliği gibi konularda farkındalığının artması ve çocuk bakıcısı olarak meslek edinmelerinin önünün açılması hedefleniyor.
Kaynak: KURUM BÜLTENİ

Anahtar Kelimeler: SAĞLIK MÜDRÜLÜĞÜ
Resmi İlanlar

SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
24 Şubat 2019 Pazar
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74

 

KANALIMIZA ABONE OL