İL SAĞLIK MÜDÜRÜ DOÇ. DR. ALİ RAMAZAN BENLİ SAĞLIKTA ŞİDDETİ KINADI
BENLİ: "ŞİFA VEREN ELE VEFA İSTİYORUZ"
Tarih: 24.10.2018 18:19:16/ 854okunma / 0yorum

İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Ali Ramazan Benli; Kayseri Şehir Hastanesinde görevi başında hasta yakını tarafından fiziksel şiddete uğrayan Anestezi Yoğun Bakım hemşiresine geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

Şehir Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. İlhami Çelik´inde bulunduğu ziyarette açıklama yapan İl Sağlık Müdürü Dr. Benli, sağlık sektörünün kutsal bir meslek olduğunu ve bu kutsal mesleği icra edenlere yapılan şiddetin kesinlikle kabul edilemeyeceği vurgusunu yaparak “Arkadaşımıza bir kez daha geçmiş olsun diliyor, yapılan bu çirkin saldırıyı kınıyorum. Dr. Ersin Arslan Gaziantep´te hastanın torunu tarafından şehit edilmişti. Bu saldırılar gerçekten bizleri üzmektedir ve yaşadığımız olayın ileri seviye sonuçlarıdır. Bu tür istenmeyen müdahaleler bizi her zaman yaralamaktadır. Çalışanları canhıraş bir şekilde 7/24 hizmet veren bu sektör canlı bir organizmadır. Üzülebiliriz canımız sıkkın olabilir ama işimizi aksatmadan devam ettiriyoruz. Bu şiddet olayı İnşallah son diye ümit ediyorum, “Şifa Veren Ele Vefa” diyerek sözlerime son verdi.

Şehir Hastanesi Başhekimi Prof. Çelik ise sağlık çalışanı olmanın fedakarlık ve sabır isteyen bir meslek olduğuna vurgu yaparak, “Hasta refakatçisi olmak, hasta olmaktan daha zor ve çok daha fazla sabır gerektiriyor.Küçük bir kesim sabırsız şekilde davranarak farklı niyetlerle buralara geliyorlar, amaçları içlerindeki kötülüğü çıkarmak. Bazı hastalıkların teşhisi, tanısı ve tedavisi gerçekten zor ve güç olabiliyor.Neticede elimizden gelen ne ise onu özveri ile yapmaya çalışıyoruz” dedi.
Kaynak: KURUM BÜLTENİ

Resmi İlanlar

SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Kayseri
24 Ocak 2019 Perşembe
Bugün
yağmurlu
3 °C
-1 °C
Cuma
yağmurlu
3 °C
-1 °C
Cumartesi
yağmurlu
3 °C
-1 °C
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74

 

KANALIMIZA ABONE OL