KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

SELÇUKLU PAZAR YERİ’NİN TEMELİNİ ATILDI

KIZIK MAHALLESİNDE BUĞDAY HASATI

TALAS BELEDİYESİ’NDEN ÇOCUKLARA MUHTEŞEM ŞENLİK

HACILAR BELEDİYESİ KENTSEL DÖNÜŞÜMDE HIZ KESMİYOR

KTO TEMMUZ AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’A SOCAR YETKİLİLERİNDEN ZİYARET

BATTALGAZİ MAHALLESİ'NDE DÖNÜŞÜM DEVAM EDİYOR

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’TAN DEVELİ’NİN ÇEHRESİNİ DEĞİŞTİRECEK PROJELER

MELİKGAZİ’DE ‘TSE GÖZETİM TETKİKİ’ TOPLANTISI YAPILDI

MELİKGAZİ'DE 'DİJİTAL ÇAĞDA EBEVEYN OLMAK' KONULU SEMİNER VERİLDİ

BÜYÜKKILIÇ'TAN DEVELİ, YEŞİLHİSAR VE İNCESU YATIRIM TOPLANTISI

SOKAK HAYVANLARINA YEM VE MAMA TAKVİYESİ

BİLGE KAĞAN CADDESİ'NE YENİ ÇEHRE

TOMARZA'DA HASAT ZAMANI KAYIP YAŞANMAMASI İÇİN ÇALIŞMALARA BAŞLANDI

"AŞILAMAYI HIZLANDIRMAMIZ GEREKİYOR"

KAYSERİ’NİN KUZEYİ BEKLEDİĞİ YOLA KAVUŞTU

Anahtar Kelimeler: i̇ldem’de mehter rüzgari
Gürkan Ofis Mobilyaları

İLDEM’DE MEHTER RÜZGARI

ÜLKEMİZLE GURUR DUYUYORUZ

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, İldem’de Mehter Takımı ile birlikte halkın bayramını kutladı. Koronavirüs süreci nedeniyle Ramazan Bayramının istenildiği gibi geçmediğini ifade eden Başkan Büyükkılıç, önemli olanın gönül birliği olduğunu dile getirdi.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Mehter Takımı İldem’de bayramı evlerinde geçirmek zorunda kalan vatandaşlarımız için muhteşem bir gösteri sundu. Bu gösteriye Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç da katıldı. İldem caddelerinde mehter marşlarıyla yürüyen mehter takımına balkon ve pencerelerine çıkan vatandaşlar ay yıldızlı bayraklarımızı sallayarak eşlik etti.

Balkonlardaki vatandaşlara seslenerek Ramazan Bayramını kutlayan Başkan Memduh Büyükkılıç, bayramda koronavirüs nedeniyle mesafelerin arttığını; ama önemli olanın gönül birliği olduğunu dile getirerek, “Sizlere layık olma yolunda gayret gösteriyoruz. Cenabı Allah mahcup etmesin. Allah birliğimizi, beraberliğimizi bozmasın. Ay yıldızlı bayrağımızı elimizden almasın. Milletimize, memleketimize layık nesiller yetiştirmeyi nasip eylesin. Bu bayram koronavirüs nedeniyle arzu ettiğimiz şekilde geçmiyor; ama bu durum gönüllerimizin bir olmasına engel değil. Müsterih olun, bugünlerde geçecek. Kayseri’miz çok şükür iyi durumda; ama tedbiri elden bırakırsak ve yetkili makamların açıklamalarına uymazsak istemediğimiz neticelerle karşılaşabiliriz. Bu yüzden kurallara uyacağız ve sonunda hepimizin yüzü gülecek” dedi.

ÜLKEMİZLE GURUR DUYUYORUZ

Kayseri’de de bulunan Türkiye’deki şehir hastanelerine değinerek ülkemizdeki sağlık sisteminin geldiği noktaya dikkat çeken ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür eden Başkan Memduh Büyükkılıç, “Dün Avrupa’dan yardım alırken bugün Avrupa’ya yardım eden bir ülke haline geldik. Ülkemizle gurur duyuyoruz. Bundan sonraki süreçte de el ele, gönül gönüle vererek daha çok çalışacağız. Gençlerimize fırsat vereceğiz ve daha güzel günlere ulaşacağız” diye konuştu. 

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, daha sonra mehter takımı ile birlikte yürüdü ve mehter marşları eşliğinde balkonlardaki vatandaşları selamladı.