KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

SEYİR EVLERİ KONAKLAMA’YA ÇANTANIZI ALIN GELİN!

SEYİR EVLERİ KONAKLAMA YÖN. KUR. BŞK. DURAN: “SEYİR EVLERİ, HER ANINIZDA SİZLERİ BEKLİYOR”

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ, AK PARTİ GENİŞLETİLMİŞ İL BAŞKANLARI TOPLANTISINA KATILDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Şubat ayı sonunda il kongrelerimizin hepsini bitirmeyi planlıyoruz”

CABBAR BAŞKAN’DAN KİMSESİZ KADINA EV TAŞIMA DESTEĞİ

HEMŞERİLERİMİZİN YANINDA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ

BÜYÜKKILIÇ, AK PARTİ KAYSERİ KADIN KOLLARI’NIN YENİ YÖNETİMİNİ KABUL ETTİ

“CUMHURBAŞKANIMIZIN GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİ DEDİĞİ BU OLSA GEREK”

BAŞKAN-HAYIRSEVERLER EL ELE, HİZMET ŞAHANE

HAYIRSEVERLER İŞBİRLİĞİYLE KOCASİNAN’A 3 YENİ OKUL

HACILAR’DA ZABITA EKİPLERİ FIRIN VE BAKKALLARDA DENETİM YAPTI

ÖZDOĞAN: HALKIMIZIN SAĞLIĞI HER ŞEYDEN ÖNEMLİ

YALÇIN: “ÇALIŞMALARIMIZA KATKI KOYANLARA TEŞEKKÜR EDİYORUM”

İHTİYAÇ SAHİPLERİNİ BİZE BİLDİRİN!

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’TAN ‘MEZARLIK VE DEFİN’ AÇIKLAMASI

“KAMUOYUNUN ZİHNİNİ BULANDIRMAK DOĞRU VE ANLAMLI DEĞİL”

BAŞKAN PALANCIOĞLU, MHP YÖNETİM KURULUNA 2020 YILINDA YAPILAN HİZMETLERİ ANLATTI

“MELİKGAZİ BELEDİYESİ OLARAK PANDEMİYİ FIRSATA ÇEVİRDİK”

KOCASİNAN’DA ELEKTRONİK ATIKLAR EKONOMİYE KAZANDIRILIYOR

2020 YILINDA TOPLAM 2 BİN 536 KG ELEKTRONİK ATIK VE 910 KG ATIK PİL TOPLANDI

BAŞKAN YALÇIN BAKÜ KATLİAMI ŞEHİTLERİNİ ANDI

“SOYDAŞLARIMIZIN YANINDAYIZ”

BÜYÜKŞEHİR-TOMARZA EL ELE

“TEK TAŞLA DUVAR OLMAZ”

BÜYÜKŞEHİR’İN KARLA MÜCADELE EKİPLERİ, 35 MAHALLE YOLUNU DAHA ULAŞIMA AÇTI

7 NOKTADA GECE GÜNDÜZ KARLA MÜCADELE

DANİŞMENTGAZİ MAHALLESİ’NDE BİR İHTİYAÇ DAHA GİDERİLDİ

PALANCIOĞLU, F. İMAMOĞLU DİYANET EĞİTİM VE KÜLTÜR MERKEZİ'NDE İNCELEMELERDE BULUNDU

KOCASİNAN’IN KENTSEL DÖNÜŞÜMÜNDE VATANDAŞ MUTLU VE HUZURLU

SEYRANİ ’DE DÖNÜŞÜM SÜRÜYOR

15 GÜNDE 12 YENİ İŞ YERİ AÇILDI

2020’DE 463 YENİ İŞ YERİ AÇILDI

Anahtar Kelimeler: YERLİ TRAKTÖR KAYSERİ’
Gürkan Ofis Mobilyaları

İLK YERLİ TRAKTÖR KAYSERİ’DE

BAKAN PAKDEMİR CUMA GÜNÜ FUARA KATILACAK

20-23 Şubat tarihleri arasında Kayseri Dünya Ticaret Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan ‘15. Kayseri Tarım ve Hayvancılık Fuarı ve Türk Dünyası Toplulukları Tarım Fuarı’ nın detaylarını kamuoyuna aktarmak üzere tertiplenen basın toplantısında konuşan Atlas Fuarcılık Genel Müdürü Fevzi Atasagun ülkemizde üretilen ilk yerli traktörün ilk kez bu fuarda görücüye çıkarılacağını müjdeleyip, 250 firmanın katılacağı, 400 bin ziyaretçi sayısının hedeflendiği fuara tüm bölge insanlarını fuarı ziyaret etmeye davet etti.

Ticaret Borsası Hizmet Binasında gerçekleştirilen ‘15. Kayseri Tarım ve Hayvancılık Fuarı ve Türk Dünyası ve Toplulukları Tarım Fuarı’ basın toplantısına Ticaret Borsası Başkan Yardımcısı Mehmet İştahlı, Atlas Fuarcılık Genel Müdürü Fevzi Atasagun, Kayseri Tarım Orman İl Müdür Yardımcısı Ayhan Temiz ve Kayseri Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanı Abdulkadir Güneş katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren Atlas Fuarcılık Genel Müdürü Fevzi Atasagun, Fuara katılacak 250 firma ve 400 bin ziyaretçi beklentisiyle birlikte Türkiye’de marka bir Fuar oluşturduklarını söyledi. Atasagun ayrıca ülkemizde üretilen ilk yerli traktöründe bu fuarda ilk kez görücüye çıkarılacağını belirterek şunları kaydetti. “Kayseri’de 15 senedir Kayseri Tarım Fuarını yapıyoruz. Bu fuarı ilk kez yaparken 30 firmayla başladık ve 2-3 bin ziyaretçimiz vardı. Zaman içerisinde biz bu fuarı büyüttük. Daha sonra Türk Dünyası ve Akraba Toplulukları Tarım Fuarı diye bir fuar daha ekledik. İki fuarı biz bu arada yapıyoruz. Türkiye’nin büyüyen ve gelişen fuarlarından bir tanesi Kayseri Tarım Fuarıdır. Bu fuarı da biz tek başımıza yapmadık. Buradaki tüm kurum, kuruluş ve firmaların desteğiyle yaptık ve Türkiye genelinde marka olan bir fuar oluşturduk. İnşallah daha da büyüterekten biz bu fuarı götüreceğiz. Fuarımızda bu yıl Türkiye’de üretilen ilk yerli traktörde sergilenecektir. Hayvancılıkta kullanılan hayvancılık ekipmanları, sağım sistemleri bu fuarda sergileniyor. Koyun sağım ünitesi de ilk kez Kayseri Tarım Fuarında sergilenecektir. Fuarımıza katılacak 250 firma var ve biz bu fuarda 81 ilden aşağı yukarı 350-400 bin de ziyaretçi beklentimiz var. “

Ticaret Borsası Başkan Yardımcısı Mehmet iştahlı ise fuarın 20-23 Şubat tarihleri arasında Dünya Ticaret Merkezinde ziyaretçilerini ağırlayacağını vurgulayarak “Tarım sektörünün tüm fuarlar aracılığıyla bilgi, alışveriş, iş birliği, pazar yönetme ve geleceğe yönelik ticari ilişkilerin kurulması ve geliştirilmesi konusunda bir araya geliyor. Bu sene Kayserimizde düzenleyeceğimiz Tarım Fuarına, İl Tarım Müdürlüğümüz, Atlas Fuarcılık ve diğer taraflarla birlikte ciddi anlamda çalışmalar gerçekleştirdik. Fuarımızı çeşitlendirmek ve üreticilerimize fayda sağlamak amacıyla ürün ve fuar katılımcılarımızı çeşitlendirdik, sayısını artırdık. Farklı projeleri fuarın içerisine yerleştirdik. Fuarın daha kapsayıcı ve tüm kesimlere hitap edecek şekilde organizasyonunu birlikte sağladık. Kayseri Ticaret Borsası olarak gerek üyelerimize teşvik gerekse fuarın düzenlenmesi noktasında çalışmalarımızı yaptık. Ülkemizde tarım anlamında önemli adımlar atmaya devam ederken sektörün bütün aktörlerini buluşturan tarım fuarlarında gelişmesini sürdürüyor. Bizler bu tür fuarların şehrimizde gerçekleşmesi için her şeyi yapıyoruz ve yapmaya da devam ediyoruz. Yarın açılışını gerçekleştireceğimiz fuarımızın açılışına tüm Kayseri halkını davet ediyoruz. “ifadesini kullandı.


Haber Kaynak : KAYSERİ HABER HABER MERKEZİ