KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

   Süleyman ERDOĞAN
   editor@kayserihaber.com.tr                      

   

ZABITA EKİPLERİ 4 GÜN BOYUNCA DENETİM YAPTI

BÜYÜKŞEHİR’DEN 7/24 BAYRAM MESAİSİ

BAŞKAN YALÇIN İLÇENİN ÇEHRESİNİ DEĞİŞTİRİYOR

TALAS’A ESTETİK DOKUNUŞ

MELİKGAZİ'DE TEMİZLİK ÇALIŞMALARI

ÖZVERİYLE SAĞLIK İÇİN ÇALIŞTIK

MELİKGAZİ'NİN ARAÇ FİLOSU GÜÇLENİYOR

BAŞKAN PALANCIOĞLU: TOPLAM 22 ARACIMIZ HİZMETTE

BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR PERSONEL İLE BAYRAMLAŞTI

BİZİM YAPTIKLARIMIZI, HAYAL BİLE EDEMİYORLAR

KOCASİNAN’DA EKİPLER 24 SAAT ESASINA GÖRE ÇALIŞTI

ÇOLAKBAYRAKDAR: TEMİZLİK ÖNEMLİ

BÜYÜKŞEHİR’DEN İDDİALARA CEVAP

KAMUOYUNU YANILTAN YALAN HABERLERE YASAL SÜREÇ BAŞLATTI

BAŞKAN ALTUN PERSONELİYLE BAYRAMLAŞTI

BİZ KOCA BİR AİLEYİZ

BAŞKAN ÖZTÜRK, MESAİYE BAYRAMLAŞARAK BAŞLADI

TURİZMDE DAHA İLERİ GİDECEĞİZ

PANDEMİNİN DE KOMUTA MERKEZİ VAR

VALİ YARDIMCISI ANLAR’DAN İNCELEME

EBİÇ, DOĞALGAZ İLE BULUŞACAK

48 CADDE VE 525 HANEYİ DOĞALGAZLANACAK

MELİKGAZİ ADIM ADIM GÜZELLEŞİYOR

HUNAT’TA 3 KATLI METRUK BİNA YIKILDI

ÇOLAKBAYRAKDAR, PANDEMİ, SÜRECİNİ DEĞERLENDİRDİ

VATANDAŞLARIMIZIN SAĞLIĞINA YOĞUNLAŞTIK

CUMHURBAŞKANI’NDAN BÜYÜKKILIÇ’A ÖVGÜ

MEMDUH BEY’E TEŞEKKÜR EDİYORUM

BÜYÜKKILIÇ BAYRAMDA YAŞLILARI UNUTMADI

ALINAN TEDBİRLER SAYESİNDE TEK BİR VAKANIN BİLE GÖRÜLMEDİ

KAZANCILAR ÇARŞISININ YENİ YÜZÜ

KAYSERİ’YE YENİ BİR SOLUK GETİRECEK

Anahtar Kelimeler: YERLİ TRAKTÖR KAYSERİ’

İLK YERLİ TRAKTÖR KAYSERİ’DE

BAKAN PAKDEMİR CUMA GÜNÜ FUARA KATILACAK

20-23 Şubat tarihleri arasında Kayseri Dünya Ticaret Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan ‘15. Kayseri Tarım ve Hayvancılık Fuarı ve Türk Dünyası Toplulukları Tarım Fuarı’ nın detaylarını kamuoyuna aktarmak üzere tertiplenen basın toplantısında konuşan Atlas Fuarcılık Genel Müdürü Fevzi Atasagun ülkemizde üretilen ilk yerli traktörün ilk kez bu fuarda görücüye çıkarılacağını müjdeleyip, 250 firmanın katılacağı, 400 bin ziyaretçi sayısının hedeflendiği fuara tüm bölge insanlarını fuarı ziyaret etmeye davet etti.

Ticaret Borsası Hizmet Binasında gerçekleştirilen ‘15. Kayseri Tarım ve Hayvancılık Fuarı ve Türk Dünyası ve Toplulukları Tarım Fuarı’ basın toplantısına Ticaret Borsası Başkan Yardımcısı Mehmet İştahlı, Atlas Fuarcılık Genel Müdürü Fevzi Atasagun, Kayseri Tarım Orman İl Müdür Yardımcısı Ayhan Temiz ve Kayseri Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanı Abdulkadir Güneş katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren Atlas Fuarcılık Genel Müdürü Fevzi Atasagun, Fuara katılacak 250 firma ve 400 bin ziyaretçi beklentisiyle birlikte Türkiye’de marka bir Fuar oluşturduklarını söyledi. Atasagun ayrıca ülkemizde üretilen ilk yerli traktöründe bu fuarda ilk kez görücüye çıkarılacağını belirterek şunları kaydetti. “Kayseri’de 15 senedir Kayseri Tarım Fuarını yapıyoruz. Bu fuarı ilk kez yaparken 30 firmayla başladık ve 2-3 bin ziyaretçimiz vardı. Zaman içerisinde biz bu fuarı büyüttük. Daha sonra Türk Dünyası ve Akraba Toplulukları Tarım Fuarı diye bir fuar daha ekledik. İki fuarı biz bu arada yapıyoruz. Türkiye’nin büyüyen ve gelişen fuarlarından bir tanesi Kayseri Tarım Fuarıdır. Bu fuarı da biz tek başımıza yapmadık. Buradaki tüm kurum, kuruluş ve firmaların desteğiyle yaptık ve Türkiye genelinde marka olan bir fuar oluşturduk. İnşallah daha da büyüterekten biz bu fuarı götüreceğiz. Fuarımızda bu yıl Türkiye’de üretilen ilk yerli traktörde sergilenecektir. Hayvancılıkta kullanılan hayvancılık ekipmanları, sağım sistemleri bu fuarda sergileniyor. Koyun sağım ünitesi de ilk kez Kayseri Tarım Fuarında sergilenecektir. Fuarımıza katılacak 250 firma var ve biz bu fuarda 81 ilden aşağı yukarı 350-400 bin de ziyaretçi beklentimiz var. “

Ticaret Borsası Başkan Yardımcısı Mehmet iştahlı ise fuarın 20-23 Şubat tarihleri arasında Dünya Ticaret Merkezinde ziyaretçilerini ağırlayacağını vurgulayarak “Tarım sektörünün tüm fuarlar aracılığıyla bilgi, alışveriş, iş birliği, pazar yönetme ve geleceğe yönelik ticari ilişkilerin kurulması ve geliştirilmesi konusunda bir araya geliyor. Bu sene Kayserimizde düzenleyeceğimiz Tarım Fuarına, İl Tarım Müdürlüğümüz, Atlas Fuarcılık ve diğer taraflarla birlikte ciddi anlamda çalışmalar gerçekleştirdik. Fuarımızı çeşitlendirmek ve üreticilerimize fayda sağlamak amacıyla ürün ve fuar katılımcılarımızı çeşitlendirdik, sayısını artırdık. Farklı projeleri fuarın içerisine yerleştirdik. Fuarın daha kapsayıcı ve tüm kesimlere hitap edecek şekilde organizasyonunu birlikte sağladık. Kayseri Ticaret Borsası olarak gerek üyelerimize teşvik gerekse fuarın düzenlenmesi noktasında çalışmalarımızı yaptık. Ülkemizde tarım anlamında önemli adımlar atmaya devam ederken sektörün bütün aktörlerini buluşturan tarım fuarlarında gelişmesini sürdürüyor. Bizler bu tür fuarların şehrimizde gerçekleşmesi için her şeyi yapıyoruz ve yapmaya da devam ediyoruz. Yarın açılışını gerçekleştireceğimiz fuarımızın açılışına tüm Kayseri halkını davet ediyoruz. “ifadesini kullandı.


Haber Kaynak : KAYSERİ HABER HABER MERKEZİ