KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

BU HAFTA KAYSERİ’DE EN DÜŞÜK SICAKLIK -6 DERECE OLACAK

“VATANDAŞLAR SİS İHTİMALİNE KARŞI DİKKATLİ OLMALI”

KIŞ LASTİĞİ UYGULAMASI

KURALA UYMAYANA 885 TL CEZA KESİLECEK

VATANDAŞLAR KISITLAMAYI YANLIŞ ANLADI,

MEYDAN BOŞ KALDI

KÖSEDAĞ AİLESİNİN ACI GÜNÜ

SABRİ KÖSEDAĞ DUALARLA EBEDİYETE UĞURLANDI

HATİCE VE HALİT

BİR ÖMÜR MUTLULUK İÇİN “EVET” DEDİ

KORAMAZ VADİSİ’NDEKİ TAŞ OCAĞI İÇİN KÖYLÜLER HUKUKİ SÜRECİ BAŞLATTI

“PATLAMALARDAN CAMLARIMIZ SARSILIYOR”

SIĞINMACILARIN DİL VE KÜLTÜR SIKINTISI

“ŞEHİR HASTANESİ’NDE TERCÜMAN OLMAMASI BÜYÜK EKSİKLİK”

ÖZPOLAT AİLESİ’NİN MUTLU GÜNÜ

HAKAN VE AYŞEGÜL MUTLU YARINLAR İÇİN “EVET” DEDİ

YANGINDA EVİ KÜL OLAN ADAM YETKİLİLERDEN YARDIM İSTEDİ

“EVDE KALAMIYORUZ, ÇOCUKLARI GETİREMİYORUM”

13 AYLIK SMA HASTASI HASAN ÇINAR YARDIM BEKLİYOR

“İLAÇLAR GEÇ GELDİĞİ İÇİN ZORLUK ÇEKİYORUZ”

İDLİB'E 13 TIR PATATES GÖNDERİLDİ

"YOLUN İYİLİK OLSUN"

KORONAVİRÜSE YAKALANAN ZAFER GİRGİN, “25 GÜN CEHENNEM AZABI YAŞADIM”

“KİMSE MASKESİZ GEZMESİN, HER DAİM MASKE TAKSIN”  

TÜRK-İŞ’TEN ‘İSTİHDAM PAKETİ’ AÇIKLAMASI  

TÜRK-İŞ İL TEMSİLCİSİ GÜVEN: “İŞSİZLİKLE MÜCADELE BÖYLE OLMAZ”

ERCİYES’TE KAR SEVİNCİ

ERCİYES DAĞI’NIN ZİRVESİNE KAR YAĞDI

TALAS'TA AİLE İÇİ MUTLULUĞA DESTEK

“SAĞLIKLI NESİL, MUTLU YAŞAM”

HOL PLATFORM ÜYELERİ'NDEN ETKİNLİK VE KÜTÜPHANE SINIFI

GENÇ MİMARLARLAR ELLERİNE MATKAP VE FIRÇALARI ALIP İŞÇİ OLARAK ÇALIŞTI

Anahtar Kelimeler: İMAMLAR MEYDANLARA İNDİ
Gürkan Ofis Mobilyaları

İMAMLAR MEYDANLARA İNDİ !

?DİYANETİME DOKUNMA- DİYANETİNE SAHİP ÇIK?

Diyanet-Sen´in bazı çevrelerce Diyanet İşleri Başkanlığı aleyhine bir süredir sosyal medya üzerinden devam eden karalama kampanyalarını protesto etmek üzere eş zamanlı olarak yurt genelinde gerçekleştirdiği ?Diyanetime dokunma- diyanetine sahip çık? başlıklı eylem Kayseri Şubesince ilimizde de gerçekleştirildi? Şube başkanı İrfan Kaşıkçıoğlu protesto eyleminde yaptığı açıklama´da ?Diyanete yapılan saldırılara dair saldırı dilini kullananları, iyi niyetten yoksun, ön yargılı insanlar olarak niteliyoruz ve kınıyoruz? ifadesini kullandı?
Cumhuriyet Meydanı Bürüngüz Cami önünde bir araya gelen Diyanet ?Sen Kayseri Şubesi üyeleri Diyanet İşleri Başkanlığı´na yönelik yapılan saldırıları kınadılar.
Grup adına açıklama yapan Diyanet -Sen Şube Başkanı İrfan Kaşıkçıoğlu, ?Diyanet İşleri Başkanlığı´nı itibarsızlaştırmayı bir yöntem olarak kullanmak hiçbir akıl ve vicdan tarafından kabul edilemez? dedi ve ekledi.
Sapkın, çarpık, yorum ve değerlendirmeler, topluma Başkanlığın görüşü olarak takdim edilemez. Bazı çevrelerin konuyu defalarca Başkanlığın görüşü olarak takdim etmesi hiçbir ahlaki değerle ve duyarlılıkla ilişkilendirilemez. Diyanet alanında görev yapan herkesin kararlılıkla şunu söylemesi gerekir:
Diyanet(DİB) bu ümmet coğrafyası için tek umuttur. Bu umut biterse dünya coğrafyasındaki mazlumlar çaresizliğe itilir. Vicdan yoksunu, inanç yoksunu bir millet olmaya doğru adım adım kayarız. Ne refahtan bahseden bir millet oluruz, ne de ezanı Kur´an-ı dinleye bilen bir millet oluruz. Bağımsızlığımızın sembolleri tek tek ellerimizden kayar gider. Türkiye adına aydınlık yarınlardan bahsedebilmek için bizim bir ve bütün olmamız gerekir. Dillerinden kin dökülenlerin Diyanet´e(DİB) dair tek bir olumlu cümle kurmayanların Diyanet´in (DİB) kucaklayıcı, yapıcı, aydınlatıcı ve aydınlık yüzünü görmeleri de imkansızdır. Vatanlarını yabancılara şikayet edenler bilmelidir ki ?Vatanlarını yaşanmaz bilenler ,vatanlarını yaşanmaz kılanlardır.? Charlie Hebdo Dergisi´ne yapılan saldırıları ?Fransa çocuklarına ağlıyor´ diyerek manşet yapanlar İstanbul´da yaşanan saldırı için ?katliam ülkesi´ diyebiliyor. Kendilerine Türkiye´den daha yakın gördükleri o ülkenin dergisi bugün sahillerimizde can veren Aylan bebeğin karikatürünü çizip ?Aylan bebek büyüseydi, o da bir tacizci olurdu? diyecek kadar İslam´a, Müslümanlara karşı bir linç girişimi içindeler.
.Diyanet İşleri Başkanlığı´na çamur at izi kalsın, diyenlerin çoğaldığı, şer için konuşanların günden güne arttığı bu günlerde, bilgi sahibi olmadan, fikir üretenlere inat, dünyanın en ücra yerlerine Türkiye´nin nişanesini taşıyan Diyanetine(DİB) sahip çık!
HABER: SÜLEYMAN ERDOĞAN