İSTİRİDYE MANTARI YETİŞTİRİCİLERİ
BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ´I ZİYARET ETTİ
Tarih: 14.11.2017 17:47:24/ 1092okunma / 0yorum

İstiridye mantarı yetiştiricisi İsmail ve Abide Yılmaz, Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç´ı makamında ziyaret ederek İstiridye mantar yetiştirilmesi ve yaptıkları çalışmaları ile ilgili bilgiler verdi. 

İstiridye mantarı yetiştiricisi İsmail ve Abide Yılmaz: “Melikgazi Belediyesi esnaf dostu bir belediye olarak çalışmalarımızı yakından takip etti. Bu üretime başlamanda sonra yasal mevzuatlar içerisinde gereken yardımda bulundular. Tesisimizin açılışında da bizleri yalnız bırakmadılar. Üretim aşamamızın tüm detayı hakkında bilgi aldılar. Bugünler, üretim ülkemiz için çok önemlidir. Gün geçtikçe büyüyen şehrimiz aynı zamanda iletişim çağında küçülmektedir. Üretilen İstiridye Mantarını internet üzerinden dahi sipariş etmektedirler. Bu çok önemlidir. Çünkü üretim demek satış, pazarlama ve istihdam demektir” dedi.

Bu tür ziyaretlerden büyük keyif aldıklarını çünkü ilçe içerisinde bu tür ender ve özel üretim yaparak hem girişimciliklerini ortaya koyan, hem de şehrin ufkunu açan bireylerle tanışma imkanı bulduğunu ifade eden Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç ise yaptığı açıklamada şunları söyledi:
"İstiridye mantarı yetiştirmeye karar verdiler ama şimdi istiridye mantarı siparişlerine yetişemiyorlar Melikgazi ilçesinde son yıllarda büyük gelişim ve değişim gözlenmektedir. Eğitim alanında başarı artışı, sağlık alanında bölge şehri olması, spor da başarı elde eden sporcuların artması gibi sonuçlar birer tesadüf değildir. Üretim ve ticarette de büyük ilerlemeler kayıt edilmektedir. Özellikle enerji konusunda büyük yatırımlar gerçekleşmekte, küçük sanayi siteleri ile büyük üretimlerin temeli atılmaktadır. Tıpkı bu iki eş gibi; insanlarımız, Melikgazi´mizin yüz akı olmaktadırlar. İsmail ve Abide Yılmaz karar vererek istiridye mantarı yetiştirmeye kalkmışlar ama şimdi istiridye mantarı siparişlerine yetişemiyorlar. Bu üretim aynı zamanda ekonomik kalkınmaya ve istihdama katkı sağlamaktadır”

Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, Ağırnas Bölgesi Mimarsinan evi ve müzesi ile anılırken bundan böyle tarım üretiminde de kendinden söz ettireceğini özlerine ekledi.
Kaynak: KURUM BÜLTENİ

Resmi İlanlar

SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Kayseri
19 Aralık 2018 Çarşamba
Bugün
Fırtına
7 °C
2 °C
Perşembe
Bulutlu
8 °C
1 °C
Cuma
Fırtına
7 °C
1 °C
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74

 

KANALIMIZA ABONE OL