KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

SALGIN SÜRECİ EVLİLİK SAYILARINI DÜŞÜRDÜ

SON 20 YILIN EN DÜŞÜK EVLENME SAYILARI GERÇEKLEŞTİ

KAYSERİ’NİN İLK KADIN BELEDİYE BAŞKANI VEFAT ETTİ

KAYSERİ'NİN İLK KADIN BELEDİYE BAŞKANI RABİA BULUT VEFAT ETTİ

HAYIRSEVER ŞAŞOĞLU SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

ALİ ATAY ŞAŞOĞLU’NUN CENAZESİ KILINAN NAMAZIN ARDINDAN HACILAR AİLE MEZARLIĞI’NDA TOPRAĞA VERİLDİ

YÖRESEL ÜRÜNLER FUARI AÇILDI

Sun Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Saçmacı: “Kaliteli ve onaylı ürünleri ucuza vatandaşla buluşturuyoruz”

KARANTİNAYI İHLAL EDEN 2 GURBETÇİ

KREDİ VE YURTLAR KURUMU YURDUNA YERLEŞTİRİLDİ

ERCİYES'TE DENETİMLER ARTIRILDI,

PİSTLER TURİSTLERE KALDI

YAŞLI TEYZENİN PARASINI BULAN DUYARLI VATANDAŞ

PARAYI TESLİM ETTİ

TRAFİK KAZASINDA HAYATINI KAYBEDEN YAĞLIOĞLU

GÖZYAŞLARI İÇİNDE TOPRAĞA VERİLDİ

'İKİNCİ CEMRE' SUYA DÜŞTÜ

BAHAR MEVSİMİNİN HABERCİSİ OLAN CEMRENİN İKİNCİSİ SUYA DÜŞTÜ

ERCİYES'TE KAR KALINLIĞI 2 METREYE YAKLAŞTI

PİSTLER TATİLCİLERLE DOLDU

DEVASA BÜYÜKLÜKTE BLOK SÜTUN TAŞLAR

GÖRENLERİ ŞAŞKINA ÇEVİRİYOR

ANADOLU HARİKALAR DİYARI HAYVANAT BAHÇESİ HER AN AÇILACAKMIŞ GİBİ HAZIR

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Anadolu Harikalar Diyarı Hayvanat Bahçesi Müdürü Burhanettin Bacak: “Hayvanların rahat edebilmeleri için gereken her ihtiyacını yaz kış demeden gideriyoruz”

GELİŞTİRDİĞİ SİSTEMLE KOCA ARABAYLA OYUNCAK GİBİ OYNADI

CEP TELEFONU İLE KONTROL ETTİĞİ ARACA DRİFT YAPTIRDI

KAYAKSEVERLER, ERCİYES'TE YOĞUNLUK OLUŞTURDU

DAĞ OTELLERİNDE DOLULUK YÜZDE 100'E ULAŞTI

BAHARIN MÜJDECİSİ 'CEMRE' HAVAYA DÜŞTÜ

İLK CEMRE HAVAYA DÜŞTÜ

KÜÇÜK PINAR'IN VATAN SEVGİSİ

12 YAŞINDAKİ PINAR, ŞEHİT EDİLEN 13 VATANDAŞ İÇİN KAR ÜZERİNE 'ÖNCE VATAN' YAZDI

Gürkan Ofis Mobilyaları

İTFAİYEDEN EV KADINLARINA ‘YANGIN’ EĞİTİMİ

Türk Kızılay Kayseri Kadın Kolları Koordinatörü Şerife Kabak: “Düzenleyeceğimiz eğitimlerle ev kadınlarımız daha da bilinçlenecek”

Türk Kızılay Kayseri Kadın Kolları ve Kayseri Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı tarafından ev kadınlarına yangın eğitimi verildi. Yapılan eğitimler hakkında değerlendirmelerde bulunan Türk Kızılay Kayseri Kadın Kolları Koordinatörü Şerife Kabak, “Düzenleyeceğimiz eğitimlerle ev kadınlarımız daha da bilinçlenecek” dedi.

Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Binasında yapılan eğitimlere Türk Kızılay Kayseri Kadın Kolları ve ev kadınları katıldı. Ev kadınlarına teorik eğitimlerin ardından yağ yanması ve diğer yangın durumlarında nasıl müdahale edecekleri konusunda da pratik eğitimler verildi.

Bilinçlenmeyen tek bir kadın bile kalmayana dek çalışmalarına devam edeceklerini söyleyen Türk Kızılay Kayseri Kadın Kolları Koordinatörü Şerife Kabak, “Ev hanımlarımızın acil durumlara müdahale konusunda daha fazla bilgiye sahip olmaları için, Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı tarafından böyle bir eğitim yapılmasını istedik. Sağ olsunlar onlar da bizlere katkı sağladılar. Burada öncelikle teorik eğitimlerimiz oldu, daha sonrasında da yangın eğitimlerinde pratik olarak gelen kadınlarımızla beraber eğitimlerimizi tamamladık. Bu eğitimlerle ev kadınlarımız daha da bilinçlenecek. Biz zaten bunu tüm Kayseri’de proje olarak gerçekleştireceğiz. Kayseri’de bu eğitimleri almayan tek bir bayan kalmayana kadar çalışacağız. Biliyorsunuz ki kadınlar eğitilirse çocuklar da eğitilecek ve biz bu anlamda çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bu konuları aslında bildiğimizi düşünüyoruz ama yeteri kadar bilmediğimizi geldiğimizde gördük biz de. Büyük ihtimalle diğer kadınlarımız da benim gibi düşünüyorlardır ama birçok şeyi bilmiyoruz. Eğer ev kadınlarımız bizlere katılırlarsa, biz de beraber bu eğitimi gerçekleştirip daha da bilinçli olmayı sağlamayı istiyoruz. Bizlere sosyal medya hesaplarımız üzerinden ulaşabilirler. Biz Türk Kızılay Kadın Kolları olarak zaten onların her zaman yanındayız. Bizlere ulaşırlarsa eğitimlere bu şekilde de devam edebiliriz” dedi.

Türk Kızılay Kadın Kolları Gönüllüsü ev hanımı Nevin Dadaşer ise eğitimlerle ilgili olarak, “Çok faydalı bir eğitim oldu bura bizim için. İtfaiye ekiplerimize çok teşekkür ediyorum. Burası çok sıcak bir ortam ve bizleri çok güzel karşıladılar. Hocamız da çok güzel eğitim verdi aklımızda hiç soru işareti kalmayacak şekilde. Doğru bildiğimiz yanlışlar ve doğrular iyice pekişti bu sayede. Bu eğitimin bizlere de çok katkısı oldu. Vatandaşlarımız acil durumlarda panik yapmasınlar. Öncelikle soğukkanlılıklarını korusunlar ve daha sonra bilgileri doğrultusunda hareket etsinler. Mutlaka ev hanımı ya da çalışan olsun bu eğitimi almalarını tavsiye ediyorum” ifadelerini kullandı.