JANDARMA TRAFİK TERÖRÜNE SAVAŞ AÇTI,
EĞİTİME İLKOKULDAN BAŞLADI
Tarih: 28.12.2017 10:42:34/ 861okunma / 0yorum

MİNİK ÖĞRENCİLER TRAFİK KURALLARINI OKUL KORİDORUNDA ÖĞRENECEK

İl Jandarma Komutanı Albay Hüseyin Bekmez:  “Çocuklarımızı trafik konusunda bilinçlendirmeliyiz”

Kayseri İl Jandarma Komutanlığı ülkenin en önemli sorunlarından biri olan trafik terörüne savaş açarak, Bünyan ilçesinde bulunan bir okulda hazırladıkları ´trafik koridoru´ ile eğitime ilkokuldan başladı.

İlçe merkezinde bulunan Fatih İlkokulu´nda İl Jandarma Komutanlığı öncülüğünde Milli Eğitim Müdürlüğü´nün destekleriyle ‘Toplum Destekli Jandarma´ projesi kapsamında ‘trafik koridoru´ oluşturuldu. Koridorun açılışına İlçe Kaymakamı Ömer Şahin, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Hüseyin Bekmez ve İl Jandarma Komutan Yardımcısı Jandarma Albay Mehmet Erkuş, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Eren Taşan, İl Jandarma Asayiş Şube Müdürü Jandarma Yüzbaşı Ünal Bayhan, Jandarma Trafik Şube Müdürü Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Zafer Uzar, İlçe Milli Eğitim Müdürü Serdal Çelik ve emniyet personeli katıldı. Açılışta konuşan Kaymakam Ömer Şahin jandarma teşkilatına teşekkür ederek, “İl Jandarma Komutanlığımız güzel bir çalışma yaparak öğrencilerimizin trafik bilincini artırmak için program hazırlamış. Jandarma teşkilatımıza teşekkür ediyorum. İnşallah yapılan bu program sizler için faydalı olur, trafik bilinciniz artar. Daha az trafik kazalı, daha huzurlu günler geçiririz” ifadelerini kullandı.

“ÇOCUKLARIMIZI TRAFİK KONUSUNDA BİLİNÇLENDİRMELİYİZ”

Açılışta konuşan İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Hüseyin Bekmez ise ülkenin en önemli sorunlarından birinin trafik sorunu olduğunu, çocukların küçük yaşlarda bilinçlendirildiği takdirde bu sorunun azalacağını söyledi. Bekmez, “Ülkemizin en önemli sorunlarından bir tanesi trafik sorunu. Bu sorunun çözülebilmesi için eğitime ve uygulamaya ihtiyaç var. Çocuklarımızı okul aşamasında trafik konusunda bilinçlendirdiğimiz takdirde trafik sorununun az yaşanacağı, ölümlerin azalacağını düşünüyoruz. Bu noktada jandarma olarak bir şeyler yapabilir miyiz düşüncesiyle Trafik Şube Müdürlüğümüzün gayret ve çalışmalarıyla; kaymakamımız, belediye başkanımızın ve milli eğitimin de katkılarıyla böyle bir etkinliği icra ediyoruz. Umuyoruz, buradaki ve ilçenin diğer okullarında öğrenim gören çocuklarımıza burada uygulama yaptırma imkanımız olacaktır. Bu şekilde ülkemizin çok önemli sorununun çözümüne katkı sağlamı olabilirsek kendimizi mutlu sayacağız” diye konuştu. Belediye Başkanı Şinasi Gülcüoğlu da jandarma teşkilatına önemli bir hizmeti okula kazandırdıkları için teşekkürlerini iletti.

Kesilen kurdeleyle açılışı yapılan trafik koridorunda bulunan öğrencilere protokol üyeleri tarafından çeşitli hediyeler ve bilgilendirici broşürler dağıtıldı. İl Jandarma Komutanı Albay Hüseyin Bekmez çocuklarla yakından ilgilenirken, trafik işaretlerinin anlamlarını da sordu. Jandarma araçlarına da yoğun ilgi gösteren minik öğrencileri ekipler, öğrencileri otomobile bindirerek meraklarını giderdi.
Kaynak: İHA

Anahtar Kelimeler: JANDARMA TRAFİK TERÖRÜNE SAVAŞ AÇTI
Resmi İlanlar

SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Kayseri
19 Aralık 2018 Çarşamba
Bugün
Fırtına
7 °C
4 °C
Perşembe
Bulutlu
8 °C
2 °C
Cuma
Bulutlu
7 °C
1 °C
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74

 

KANALIMIZA ABONE OL