KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

ERCİYES CUP 15.KEZ KAPILARINI AÇACAK

TALAS BELEDİYESİ BÜYÜK-KÜÇÜK HERKESİ ALİ DAĞI’NDA BULUŞTURDU

KAYSERİSPOR, GİRESUNSPOR MAÇINA HAZIR

ŞAMPİYON DEVELİ BELEDİYESPOR

VAKIFBANK VOLEYBOL TAKIMI ALT YAPISINA KAYSERİ'DEN 3 SPORCU

KARAMAN, BAŞARININ SIRRINI AÇIKLADI

BELLONA KAYSERİ, EUROLEAGE’E VEDA ETTİ

EMRE DEMİR BARCELONA’DA

AÇELYA ÖZMAN İMZAYI ATTI

‘HAREKETLİ’ OLAN VATANDAŞLARA SÜRPRİZ HEDİYE

KARAMAN, GALATASARAY MAÇININ ARDINDAN KONUŞTU

KAYSERİSPOR’DA GALİBİYET SEVİNCİ

AVRUPA SPOR HAFTASI ETKİNLİKLERİ KAYSERİ'DE BAŞLADI

K.GENÇLERBİRLİĞİ’NİN İKİ YILDIZ FENERBAHÇE’DE

KADİR HAS’TA ‘ASLAN’ AVI

BELLONA KAYSERİ ÖN ELEMEYE MAĞLUBİYETLE BAŞLADI

Anahtar Kelimeler: KABAKÇI’ OKULLARI’ DAVET
Gürkan Ofis Mobilyaları

KABAKÇI’DAN GSB SPOR OKULLARI’NA DAVET

“TÜM ÇOCUKLARIMIZI TESİSLERİMİZE BEKLİYORUZ”

Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı, yaptığı açıklama ile tüm çocukları Gençlik Spor Bakanlığı Spor Okulları’na davet etti.

Gençlik Spor Bakanlığı Spor Okulları, ikinci dönem kayıtları tüm hızıyla devam ediyor. Spor Okulları kayıtları, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü hizmet binasında yapılıyor. İkinci dönemi için 40 bine yakın kayıt yapılması bekleniyor.

40 branşında üzerinde eğitim verdiklerini açıklayan Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı, yaptığı açıklama ile tüm çocukları Spor Okulları’na davet etti. Kabakcı, açıklamasında şöyle sürdürdü: “Gençlik spor il müdürlüğümüz olarak kayseri’ de gençlik spor okullarının bu dönemde başlamasıyla 40’ın üzerindeki branşta Kayseri’deki çocuklarımıza gençlerimize özellikle yüzme ile başlamak üzere imkanlarımızı sunmaya başladık. Başta söylediğim gibi 40’ın üzerindeki branş çeşitliliğini sağlayarak şehrimizdeki uzun süredir pandeminin de oluşturduğu dezavantajlı dönemi avantaja çevirecek. Ailelerimizin evlerimizde özellikle atıl ve hareketsiz kalan çocuklarımızı spora katmak adına büyük bir gayret içerisindeyiz. Tesislerimizi yeniledik tesis programlarımızı projelerimizi harekete geçirdik. Uzman antrenörlerimiz özellikle bu konu üzerinde çok yoğun çalışma içerisindeler. Hiçbir gencimizi herhangi bir alanda boş bir ortama bırakmamak adına başta tesislerimiz sporun tabana yayılma projesi spordaki devamlılık projesi olmak üzere tüm alanlarımızı gençlerimizle doldurarak branşla birlikte bundan sonraki performansa dayalı sporcu yetiştirmek içinde gençlik spor okulları adı altında çalışmalarımızı yıl boyuna dönüştürdük. Özellikle tesislerimizde hijyen maske mesafe ve kurallara riayet ederek eğitim veriyoruz. Nihai amacımız, buradaki kesintiyi akamete uğratmadan sporcu çocuklarımızı geleceğin teminatı olan gençlerimizi birçok branşla tanıştırtıp bu imkanları sunmak ve bunu da devamlı hale getirebilmek. Spor Okullarımıza yoğun bir katılım var. İnşallah hedefimiz ülke genelinde sıralamayı üst seviyelere çekerek önemli bir derece almak. Biz, 7’den 77’yi bıraktık, 3’ten 93 skalasını kategorize ediyoruz. İnşallah tüm gençlerimizi çocuklarımızı tesislerimize bekliyoruz.”

Haber: Şevket Tekin