KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

   Süleyman ERDOĞAN
   editor@kayserihaber.com.tr                      

   

ALS HASTASI ADAM HAVA AMBULANSI İLE HASTANEYE GETİRİLDİ

Kayseri’de ALS hastası bir vatandaş, hava ambulansı ile şehir merkezine getirilerek tedavi altına alındı.

KAYSERİ TABİP ODASI BAŞKANI PROF.DR. HÜSEYİN PER:

“2 BİN ADET KORUYUCU EKİPMAN DAĞITTIK”

MASKE DOĞRU KULLANILMAZSA BİZLER İÇİN ENFEKSİYON KAYNAĞI OLACAKTIR

Uzman Doktor Benhur Çetin: “Hastalığın bulaşmaması için sosyal mesafeyi korumalıyız”

KAYSERİ'DE HAVA AMBULANSI HAYAT KURTARMAYA DEVAM EDİYOR

BİRİ BEBEK İKİ KİŞİ AMBULANS HELİKOPTERLE HASTANEYE KALDIRILDI

BEYİN FARKINDALIĞI HAFTASI

Dr. Bülent Tucer: "Beyin sağlığımız açısından tüm vücut sağlığımız önemli"

KRONİK VE RAPORLU HASTALAR VİRÜSE MARUZ KALMADAN İLAÇLARINI ALABİLECEK

Kayseri Eczacı Odası Başkanı Uğur Nuri Akın: “Koordinasyon ekiplerimizle raporlu hastalarımıza ilaç teminlerinde yardımcı oluyoruz”

TALASEMİ VE LÖSEMİ HASTALARINI BEKLEYEN BÜYÜK TEHLİKE

MASKE İÇİN BİRAZ FEDAKARLIK ETSİNLER

HASTALIKLARDA BİR BÜTÜN OLARAK ÖNLEM ALARAK, BİLİMSEL VERİLERLE HAREKET EDİLMELİDİR

ERÜ VETERİNER FAKÜLTESİ DEKAN YARDIMCISI PROF. DR. ALİ CESUR ONMAZ: ŞAP HASTALIĞININ KESİN TEDAVİSİ OLMADIĞI İÇİN, KARANTİNA ÖNLEMİ ÇOK ÖNEMLİ

KAYSERİ’DE HASTALAR İÇİN DEVLET HASTANESİNİN BAHÇESİNE ÇADIR KURULDU

HASTANELERDE KORONA VİRÜS NEDENİYLE HASTA VE SAĞLIK PERSONELİ İÇİN TEDBİR ALINMAYA DEVAM EDİYOR

BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİZİ GÜÇLENDİRMEK İÇİN

BOL BOL SOĞAN SARIMSAK TÜKETİN

KARA PROPAGANDAYI DİKKATE ALMAYIN

ERÜ Başhekimi Prof.Dr. Ahmet Güney: “Kurumumuza yapılan haksız eleştiriler doğru değildir”

KORONA VİRÜSÜ EVCİL HAYVANLARA BULAŞMAZ

Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Ergül: “Bizden hayvanlara, hayvanlardan bize virüs bulaşır mı diye kimse endişe etmesin böyle bir şey söz konusu değil”

MECBUR KALMADIKÇA SAĞLIK OCAĞI’NA GELMEYİN

Aile Hekimleri Derneği Başkanı Ümit Işıldak: “Aile hekiminize, ebenize, hemşirenize danışmadan, sormadan aşı, gebelik takibi, tahlil, okul taraması, ehliyet, işe girişi raporu, ilaç yazdırma için gelmeyin”

ERÜ KENDİ MASKESİNİ ÜRETMEYE BAŞLADI

ÇALIŞ: TEDBİRLER HAKKINDA EĞİTİME DEVAM

KAYSERİLİ ECZACI EL DEZENFEKTANI ÜRETİMİNE BAŞLADI

ECZACI AYŞE GEMİCİ: “OLAĞANÜSTÜ BİR DURUM OLDUĞU İÇİN TALEPLERE YETİŞMEYE ÇALIŞACAĞIZ.”

TOMARZA'DA SAĞLIK ÇALIŞANLARINDAN “EVDE KAL” ÇAĞRISI

Tomarza 1 No’lu Aile Sağlık Merkezi çalışanları, vatandaşlara evlerinde kalmaları çağrısında bulundu.

Anahtar Kelimeler: PROPAGANDAYI DİKKATE ALMAYIN

KARA PROPAGANDAYI DİKKATE ALMAYIN

ERÜ Başhekimi Prof.Dr. Ahmet Güney: “Kurumumuza yapılan haksız eleştiriler doğru değildir”

Erciyes Üniversitesi Hastaneler Başhekimi Prof. Dr. Ahmet GÜNEY yazılı bir açıklama yaparak Erciyes Üniversitesi Hastanelerinde görev yapan personele verilen yiyeceklerle ilgili olarak sosyal medya yapılan kara propagandanın maksatlı olduğunun altını çizip dikkate alınmaması gerektiğini vurgulayarak “Kurumumuza yapılan haksız eleştiriler doğru değildir” ifadesini kullandı.

Erciyes Üniversitesi Hastaneler Başhekimi Prof. Dr. Ahmet GÜNEY yazılı bir açıklama yaparak Erciyes Üniversitesi Hastanelerinde görev yapan personele verilen yiyeceklerle ilgili olarak sosyal medya yapılan kara propagandanın maksatlı olduğunun altını çizip dikkate alınmaması gerektiğini vurgulayarak “Bazı sosyal medya organlarında, Erciyes Üniversitesi Hastanelerinde görev yapan personele verilen yiyeceklerle ilgili olarak kara propaganda yapıldığı görülmüştür. Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanelerinde, koronavirüs (Covid-19) ile mücadele kapsamında sağlık hizmetlerinin etkin bir şekilde yürütülebilmesi amacıyla Pandemi Kurulu tarafından bir takım kararlar alınmış ve alınmaya da devam etmektedir. Bu kapsamda Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanelerinde yaklaşık olarak üç bin beş yüz personelin görev yapmakta olduğu göz önüne alınarak, kısıtlı zaman aralığında bir araya gelerek yemek yemelerinin kontaminasyon açısından risk oluşturduğu kanaatine varılmıştır. Personelin toplu olarak bir araya gelmesini engellemek amacıyla Pandemi Kurulu kararı gereği kumanya dağıtımına geçilmiştir. Bu uygulama ile öğretim üyelerimize ve diğer personelimize, bir adet sandviç ile birer adet meyve ve meyve suyu veya ayran ücretsiz olarak görev yaptıkları birime gönderilmektedir. Yönetmelikler gereği ve personelle birlik olmak adına; tüm hastane yönetimi de aynı biçimde, aynı kumanyayı yemektedir. Bu uygulama ile amaçlanan personelimizi kalabalık ortamlardan uzaklaştırmak ve hastalığın yayılma zincirini kırmaktır. Söz konusu uygulamaya 17.03.2020 Salı günü başlanmıştır. Bu tarihten önce yemeklerimizle ilgili personel şikâyeti söz konusu değildir. Öncelikle bilinmelidir ki bu uygulama tedbir amaçlı ve geçicidir. Kurumumuza yapılan haksız eleştirilerin doğru olmadığını ifade eder, hastanelerimizde sağlık hizmeti veren öğretim üyesi, hekim, hastane idarecileri, hemşire, eczacı, fizyoterapist, diyetisyen, teknisyen, sosyal çalışmacı, sekreter, memur, danışma ve güvenlik görevlisi, hastane hizmetlisi, aşçı, garson, bilgi işlem, teknik bakım, terzi, berber ve temizlik personelimize özveriyle çalıştıkları için teşekkür eder, hastalarımıza acil şifalar dilerim” değerlendirmesinde bulundu.

Haber Kaynak : KURUM BÜLTENİ