KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

   Süleyman ERDOĞAN
   editor@kayserihaber.com.tr                      

   

NNYÜ UZAKTAN ÖĞRETİM PROGRAMI ÖĞRENCİLERDEN TAM NOT ALDI

DERSLER TAMAMLANDI

KAYÜ REKTÖRÜ, ONLİNE DÜZENLENEN “REKTÖRLER PANELİNE” KATILDI

Kayseri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, Güney Florida Üniversitesi’nden Prof. Dr. Cihan Çobanoğlu moderatörlüğünde online gerçekleştirilen “Rektörler Paneline” katıldı.

DÜŞÜN,TASARLA,OYNA,DÜZENLE

AGÜ ONLİNE EĞİTİMDE TÜRKİYE’DE 1’İNCİ SIRADA

Abdullah Gül Üniversitesi, uzaktan eğitim sürecini en iyi yöneten devlet üniversitesi oldu

KAYSERİ ÜNİVERSİTESİ’NDEN ONLİNE SERGİ

Kayseri’de eğitim ve öğretim hayatına ait ve daha önce sergilenmemiş arşiv belgeleri, Kayseri Üniversitesi tarafından online sergileniyor.

KAYSERİ ÜNİVERSİTESİ 2 YAŞINDA

2 YILA ÇOK SAYIDA ETKİNLİK SIĞDIRDIK

KAYÜ REKTÖRÜ KARAMUSTAFA,

EGE ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİ İLE BULUŞTU

LGS ÇOK FARKLI BİR ORTAMDA YAPILACAK

20 HAZİRAN’DA YAPILACAK OLAN LGS SINAVI FARKLI BİR ORTAMDA YAPILACAK

NNYÜ ÖĞRENCİLERİNE CORONA VİRÜS ENGEL OLAMADI

MESLEKİ UYGULAMA KAPSAMINDA ONLİNE SEMİNER DÜZENLENDİ

KÜÇÜK HAFIZLAR 'ONLİNE MUKABELE' İLE EĞİTİMLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

ÖĞRENCİLER, ONLİNE MUKABELE PROGRAMLARI, DERSLER VE YARIŞMALAR İLE DERSLERİNDEN KOPMUYOR.

BİLİM KURULU ÜYESİ PROF. DR. ÇELİK,

TELEKONFERANS İLE ÖĞRENCİLERİN SORULANI YANITLADI

VİZE, FİNALLER, BÜTÜNLEME VE EK DERS SINAVLARI YÜZ YÜZE YAPILACAK

Erü Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış:”Siz sağlıklı kalın, derslerinize çalışın”

AGÜ ULUSLARARASI SIRALAMADA TÜRKİYE’NİN LİDERİ

101-200 BANDINDA YER ALAN TEK TÜRK ÜNİVERSİTESİ OLDU

AGÜ, ULUSLARARASI SIRALAMADA TÜRKİYE’NİN LİDERİ

AGÜ, TÜRKİYE’DE LİDER ABDULLAH GÜL ÜNİVERSİTESİ, ULUSLARARASI SIRALAMADA TÜRKİYE’NİN EN İYİ ÜNİVERSİTELERİ ARASINDA LİDER

KAYÜ REKTÖRÜ KARAMUSTAFA, UZAKTAN EĞİTİM SİSTEMİ ÜZERİNDEN ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU

ÖĞRENCİLERİN SORULARINA CEVAP VERDİ

İSTİKLAL MARŞI AŞKI KORONA TATİLİ DİNLEMİYOR

ÖĞRENCİLER ONLİNE OLARAK İSTİKLAL MARŞINI OKUDU

KARAMUSTAFA, KIRGIZİSTAN´DA KAYÜ´YÜ ANLATTI

Kayseri Üniversitesi (KAYÜ) Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, Kırgızistan programı çerçevesinde Radio Media Manas´ta, Bölgemizi, Dünya´da ve Türkiye´de turizm ile Kayseri Üniversitesi´ni anlattı.

Rektör Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, radyo programında şunları söyledi:

?Biz Anadolu´da bu coğrafyayla ilgili efsanelerle, masallarla, hikâyelerle ve şiirlerle büyüdük, özellikle Tanrı Dağı büyük öneme sahiptir, bu kapsamda. Türk dünyası coğrafyası olan Türkistan bölgesi ve Kırgızistan önemli bir yere ve öneme sahiptir. Türkistan coğrafyası tüm Türk Dünyası için önemli ve oldukça güzel, cazip bir coğrafya. Doğasıyla, tarihiyle, kültürüyle önemli birikimleri olan bir coğrafya olan Orta Asya´yı biz çok önemsiyor ve seviyoruz, gönül bağımız var. Kırgız kardeşlerimizi de çok seviyoruz. Kayseri ise Türkiye´nin ortasında, Orta Anadolu´da önemli bir sanayi ve ticaret kentidir. Türkiye´nin büyük vilayetlerinden gerek nüfus açısından, gerek Türkiye´nin gayri sadi yurt içi hasılasına sağlamış olduğu katkı açısından önemli bir kenttir. ARGE´ye bağlı sanayisi kuvvetlidir. Diğer taraftan Kayseri bir turizm şehridir. Kayseri´de Selçuklu döneminden kalan ve dünyanın ilk tıp fakültesi olarak nitelendirilen Gevher Nesibe Hatun Şifahanesine sahiptir. Kayseri´nin en köklü üniversitesi Erciyes Üniversitesi, Türkiye´deki 216 civarındaki üniversite arasında ilk sekizdedir. Erciyes Üniversitesi, akademik ve bilimsel faaliyetler açısından araştırma üniversitesidir. Kayseri´de yeni kurulan Kayseri Üniversitesi de, Erciyes Üniversitesi gibi köklü gelenekleri olan bir üniversitenin bünyesinden çıktığı için köklü geleneklere sahip bir üniversitedir. Kayseri Üniversitesi diğer taraftan sektörle entegre olmaktadır. Kayseri Üniversitesi, üretimin yapıldığı organize sanayi bölgeleri ile iyi bir işbirliği halindedir. Kayseri Üniversitesi olarak biz sanayi ile, iş dünyasıyla entegre olmuş bir eğitim verebilmek için OSB´lerde Meslek Yüksekokulu kuracağız. Meslek Yüksekokulu mezunları çok önemli. Çünkü meslek elemanı ve teknik elemanı bunlara yanlış bir ifade kullanılıyor. Ara insan gücü deniliyor. Hayır yanlış. Ana insan gücüdür. İşin mutfağını bilen, bütün teknik işleri bilen, onları idare eden kitle. O yüzden Meslek Yüksekokulları çok önemlidir.?

Konuşmasında turizm konusunda da değinen Rektör Karamustafa, bir bölgede turistlik çekim merkezinde 7 temel unsurun var olduğunu ve bunlardan da en önemlisinin ise çekicilik olduğuna dikkat çeken Rektörümüz Karamustafa, çekiciliği turistlik bir ürün haline dönüştürmenin gerektiğini sözlerine ekledi.

Haber Kaynak : KURUM BÜLTENİ