KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

HİKAYE YARIŞMASI’NA YOĞUN İLGİ

YARIŞMAYA BAŞVURU, 30 NİSAN’DA SONA ERECEK

TALAS MUSİKİ CEMİYETİ’NDEN KAYSERİ TÜRKÜLERİ VE ŞARKILARI

CANLI YAYIN ONBİNLERE ULAŞTI

KEREM İLE ASLI'NIN GERÇEK SEVDASI SANAL SERGİDE ANLATILDI

ERCİYES’TE BİR SEVDA MASALI

KEREM İLE ASLI'NIN SEVDA HİKAYESİ

KAYMEK SERGİSİNDE CANLANIYOR

SİNAN YAĞMUR İLE KİTAP VE EDEBİYAT ÜZERİNE UNUTULMAZ BİR GECE

BAŞKAN YALÇIN YAZAR SİNAN YAĞMUR İLE SOHBET ETTİ

KAYMEK’TEN SIRADIŞI BİR SERGİ DAHA

KEREM İLE ASLI’YI MİNYATÜRE DÖKTÜLER

KAYSERİ TÜRKÜLERİ YARIŞMASI’NA BAŞVURULAR SÜRÜYOR

BAŞVURULAR 24 NİSAN CUMARTESİ GÜNÜ SONA ERECEK

ERCİYES SANAT GÜNLERİ İKİNCİ KEZ START VERDİ

25 MART 2021 PERŞEMBE GÜNÜ SONA ERECEK

BÜYÜKŞEHİR’DEN BİR İLK DAHA: TÜRKÜNÜ SÖYLE KAYSERİ

BAŞVURULAR 10 MART ÇARŞAMBA GÜNÜ BAŞLAYACAK

TALAS MUSİKİ CEMİYETİ ONLİNE OLARAK BULUŞUYOR

TALAS BELEDİYESİ MUSİKİ CEMİYETİ FAALİYETLERİNE DEVAM EDİYOR

TALAS’TA KÜRESEL ISINMA TİYATROYLA ANLATILDI

“KUTUPLARDA AYRIMCILIK” İSİMLİ TEK PERDELİK OYUN ONLİNE OLARAK SAHNELENDİ

MELİKGAZİ'NİN TARİHİ ANİMASYONLARI İLGİYLE İZLENİYOR

GAZİ OSMAN PAŞA VE SELEHADDİN EYYUBİ'NİN HAYATI SOSYAL MEDYA TAKİPÇİLERİNE SUNULDU

ÇETİN AGAŞE, KİTABINI TANITTI

'KATLİAM ÇOCUKLARI' KİTABINI KAMUOYUNA TANITILTI

MOBİLYA ATÖLYESİNDE TOMARZA’YA TÜRKÜ YAZDI

Söz ve müziğini İbrahim Sarıduman’ın yaptığı parçayı Tomarzalı tanımış müzisyen Cengiz Kapucu düzenleyerek okudu

3. KADI BURHANEDDİN ŞİİR YARIŞMASI SONUÇLARI AÇIKLANDI

İLK 100’E GİREN ŞİİRLER, SEÇİCİ KURUL TARAFINDAN OYLANDI

TALAS MUSİKİ CEMİYETİ KULAKLARIN PASINI SİLDİ

CANLI YAYINLA ON BİNLERE ULAŞTI

Anahtar Kelimeler: KAYMEK’ SIRADIŞI SERGİ
Gürkan Ofis Mobilyaları

KAYMEK’TEN SIRADIŞI BİR SERGİ DAHA

KEREM İLE ASLI’YI MİNYATÜRE DÖKTÜLER

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Kayseri Mesleki Eğitim ve Kültür A.Ş. (KAYMEK) eğitmenleri tarafından hazırlıkları tamamlanma aşamasında olan ve yüzde 90 atık malzemelerden yapılan Kerem ile Aslı’nın hikâyesinin minyatürle anlatılacağı sergiyi inceledi. Büyükkılıç, ayrıca KAYMEK canlı yayınına çat kapı ziyarette bulundu.

Farklı branşlardaki sergilerine bir yenisini daha eklemeye hazırlanan KAYMEK A.Ş.’nin ‘Erciyes’te Bir Sevda Masalı Kerem ile Aslı’ isimli minyatür sergisinin hazırlıkları tüm hızıyla sürerken, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, KAYMEK İhtisas Merkezi’nde sergi çalışmalarını Genel Sekreter Yardımcısı Serdar Öztürk ile yerinde inceledi. Sergi hakkında Başkan Büyükkılıç’a bilgiler veren KAYMEK A.Ş. Müdürü Denizhan Burhan, “Kerem ile Aslı, 16. yüzyılda İran’da bir şahın oğlu olan Kerem, şahın hazinedarı olan keşişin kızı Aslı isimli çocuklarının yaşadığı bir sevda öyküsüdür. O taraflardan bu taraflara büyük bir yol kat ederek Kayseri’ye kadar ulaşan bir sevdayı KAYMEK eğitmenlerimiz tarafından minyatür şeklinde anlatmaya çalıştık” diye konuştu.

Minyatürler, sıfır atık projesine katkı sağlamak amacıyla yüzde 90 atık malzemelerden yapılırken, Büyükkılıç, bir ağaç dalına asılan Kerem’in Aslı’ya yazdığı şiirlerden bazılarını da seslendirdi.

‘Erciyes’te Bir Sevda Masalı Kerem ile Aslı’ isimli minyatür sergi, önümüzdeki günlerde tarihi bir mekânda canlı anlatımla Kayserililerle buluşacak. KAYMEK A.Ş. geçtiğimiz aylarda bir ilke imza atarak sergi faaliyetlerini sanal dünyaya taşımıştı. KAYMEK tarafından hazırlanan ‘Medeniyetin Dehası Mimar Sinan’ isimli canlı anlatımlı sanal sergi, Türkiye’de bir ilk olmuştu.

Başkan Büyükkılıç, sergi gezisinin ardından KAYMEK tarafından tüm vatandaşlar için online düzenlenen ‘Evde Kalalım KAYMEK ile Sanat Yapalım’ sloganı ile yayın hayatını sürdüren KAYMEK canlı yayınına çat kapı ziyarette bulundu.

Kayserililerin yoğun ilgi gösterdiği canlı yayına sürpriz yaparak katılan Başkan Büyükkılıç, burada yaptığı açıklamada, “KAYMEK, canlı yayınlarda 1 milyon 600 bin kişiye ulaştı. KAYMEK’imizin gerek yetkililerine, gerek öğrencilerine, gerekse de öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. Bizler mazerete sığınan değil, mazeretlere rağmen üreten bir yaklaşım ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Uzaktan eğitim de bunlardan bir tanesidir. Hem evlerinde öğrencilerimize yardımcı olup, eğitmek hem de zamanlarını değerlendirmesini sağlamak açısından önemli bir çalışmaya imza atmış bulunuyoruz” diye konuştu.

Büyükkılıç sözlerinin sonunda KAYMEK’in zoru başardığını belirterek, “Mazeret üretmek kolay olanıdır, çözüm üretmek zor olanıdır, siz zoru başarmışsınız, tebrik ediyorum. İnşallah bugünler geçecek, yüz yüze eğitimle her yaş grubumuzdaki hemşerilerimizi KAYMEK’imizde eğitmeye devam edeceğiz. Kendimizi yenileceğiz, anlayışımızı yenileyeceğiz, zamanımızı iyi değerlendireceğiz, başarılar diliyorum” değerlendirmesinde bulundu.