KAYSERİ GAZETECİLER CEMİYETİ´NDEN
BİK MÜDÜRÜ ÇIRAKOĞLU´NA HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ
Tarih: 9.1.2019 17:00:54/ 410okunma / 0yorum

Kayseri Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Veli Altınkaya, Basın İlan Kurumu Kayseri İl Müdürlüğü´ne atanan Ramazan Çırakoğlu´na hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Altınkaya, basın camiasının maddi olarak sıkıntılı dönemden geçtiğini hatırlatarak, “Haksız rekabeti ortadan kaldırmak için bütün resmi alanların, Basın İlan Kurumu´ndan geçmesi gerekmektedir” dedi.

Kahramanmaraş´tan Kayseri İl Müdürlüğü görevine getirilen Ramazan Çırakoğlu´na hayırlı olsun ziyaretinde bulunan Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Veli Altınkaya, sektördeki sıkıntılara değinerek şöyle konuştu;

“Biz Basın İlan Kurumu´nu evimiz gibi görüyoruz, Basın İlan Kurumu´nun vekaleten yönetilmesinin ötesinde, burada bir şube müdürünün olması özellikle gazetelerin ilan beklentilerini daha yukarı çıkarır, 6 gün üzerinden çıkan ve ortalama 8 sayfa çıkan bir gazete, 7 kişi çalıştıran gazetemiz ayda ortalama 20 bin 500 TL Basın İlan Kurumu´ndan geliri bulunmakta. Ağustos kararından sonra 7 çalışan zorunluluğu 6´ya düşürüldü. Bugün ki asgari ücretle 6 kişi ortalama 18 bin TL yapıyor yani Basın İlan Kurumu´ndan aldığımız para sadece personelin maaş, sigortayı karşılıyor. Bizlerin Basın İlan Kurumuyla daha yakın çalışmamız gerekir, ilanları artırmamız lazım. Bazı gazetelerimizin Basın İlan Kurumu´ndan geçmeyen resmi yerlerin ilanlarının yayınlandığını da görüyoruz. Haksız rekabeti ortadan kaldırmak için bu tür ilanların Basın İlan Kurumu´ndan geçmesi gerekmektedir.

Basın İlan Kurumu Müdürü Ramazan Çırakoğlu da çalışan gazetecilerin gününü kutlayarak, “Anadolu basını ve Kayseri basınını tanıyorum ve sorunlarını biliyorum. Basın İlan Kurumu Müdürlüğü olarak her türlü öneriye açığım, burası gazetecilerin evidir. Resmi ilanlar açısından Türkiye genelinde sürekli azalma var, son 6 ayda resmi ilanda yüzde 42 fiyat tarifesi arttı. Temennimiz 2019 yılı içerisinde bunun daha da artması. Gazetelerin sadece resmi ilanlardan geliri olduğu zaman bu gideri karşılamaya dahi yetmeyecektir” şeklinde konuştu.

HABER: SÜLEYMAN ERDOĞAN
Video Tarihi: 9.1.2019 17:00:54
Kaynak: HABER MERKEZİ

Anahtar Kelimeler: KAYSERİ GAZETECİLER CEMİYETİ NDEN
Resmi İlanlar

SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
18 Mart 2019 Pazartesi
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74

 

KANALIMIZA ABONE OL