KAYSERİ İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ
BAŞARI KONUSUNDA KARARLI
Tarih: 3.10.2018 16:28:17/ 536okunma / 0yorum

Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğü, yeni eğitim öğretim yılında başarı çıtasını yükseltme konusunda kararlı tutumunu sürdürüyor, bu konuda adımlar atmaya devam ediyor. Birçok proje ve etkinliklerle rol model olan Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğü, il ve ilçedeki bütün okul müdürleri ile Kadir Has Kongre Merkezinde bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, çok önemli noktalara değindi. Sene başında belirlenen yol haritasına vurgu yaptı. Yapılan, devam eden ve yapılacak projeler hakkında okul müdürlerini ilk ağızdan bilgilendirdi. ´´ Ne yapacaksak el birliği ile, gönül gönüle yapmalıyız, üzerimize düşen görev ve sorumlulukları omuz omuza vererek başaracağız´´ dedi. Toplantıya damga vuran cümlesi ise ´´Bizler bu kutlu yolda hadim olmalıyız. Zorlaştıran değil, kolaylaştıran olmalıyız´´ oldu.

Toplantı öncesinde moral ve motivasyonu yükseltmek için Fevziye-Memduh Güpgüpoğlu Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri mini bir konser verdi. Sonrasında okul müdürlerine hitap eden İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci´nin konuşmasının satırbaşları şöyle:

OKUL MÜDÜRÜ LİDER OLMALIDIR

“Bir okulun kalbi öğretmenler odasında atar. Kan dolaşımı öğrencilerdir. Öğretmen ve öğrenciler ile sürekli ve devamlı iletişim içinde olmalıyız. Onların dertleri ile dertlenmeliyiz. Sorunlarını çözmek için ne gerekiyorsa yapmalıyız. Okul müdürlüğü koordinasyon makamı olmalıdır. Bir okul müdürü idareci veya yönetici değil, lider olmalıdır.”

PROJELERİ SAHİPLENELİM

“Bakanlığımızın amaçları bizim amacımız, hedefleri ise hedeflerimizdir. Bakanlığımızın ve müdürlüğümüzün bütün projelerinin sahiplenilmesi başarı çıtamızın yükseltilmesi açısından önem arz etmektedir.”

OKUMAYA VE OKUTMAYA DEĞER VERİYORUZ

“Kitap okumaya ve okutmaya yönelik birçok çalışma yapıyoruz. Ancak bu konuda rol model  olanlar yine bizler olmalıyız. Öğretmenler odasında mutlaka bir kütüphane oluşturulmalı. Her öğrencinin çantasında ders kitapları dışında okuyacağı bir kitap olmalı ve bu süreç önem ve hassasiyetle takip edilmeli. Eğer aile kitap okursa, öğretmenler okursa bizler okursak çocuklarımız da okuyacaktır.”

BAŞARI ÇITASINI BERABER YÜKSELTECEĞİZ

“Kayseri Milli Eğitim ailesi olarak her bir okulumuzun başarı grafiğini arttırmak için çalışmalarımız devam ediyor. Gerekli bütün istatistikler tutuldu. Bu istatistikler durum tespiti açısından yapıldı. Bizler başarı konusunda hangi çizgideydik, sene sonunda nereye geldik sorusuna karşılık atılan adımlardır. Başarı çıtası için bizler daima yanınızda olacağız. Her konuda desteklerimiz sizinle olacak. Telefon numaram hepinizde var. Olmayanlar da not etsin. Gece gündüz demeden arayabilir bana ulaşabilirsiniz.”

OKUL SERVİSLERİNDE KALİTE VE GÜVEN OLUŞTURULMALI

“Okul servisleri konusunda duyarlı ve dikkatli olmalıyız. Ülke genelinde basına yayılan olumsuzlukların yaşanmaması için ilimizde ilgili kurum ve kuruluşlarla işbirliği yapılmalı. Şoför ve hostes seçimi özenle yapılmalıdır. Servislerde çalınan şarkıların bile öğrencilerimizin seviyesine uygun olup olmadığı denetlenmelidir.”

HAYIRSEVERLERİMİZE VEFA BORCUMUZ VAR

“Hayırseverlerimiz ile bağlarımızı koparmayalım. Onların maddi ve manevi fedakarlıklarına karşı hal ve hatırlarını sormayı ihmal etmeyelim.Bir vefa borcu olarak onları onure edelim. Gerekirse doğum günlerini bile bir kenara not edip takibini yapalım. Davetlerde, program ve etkinliklerde onlara da yer verelim. Aramızdan ayrılanlar varsa aileleriyle mutlaka iletişim kuralım. Gereken nezaket ve yaklaşımı gösterelim. Onlar bizi unutmadı biz de onları unutmayalım.”
Kaynak: KURUM BÜLTENİ

Resmi İlanlar

SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
21 Şubat 2019 Perşembe
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74

 

KANALIMIZA ABONE OL