KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

KAY GRUP’TA YENİ DÖNEM

SAMİ DAYANGAÇ, GENEL YAYIN YÖNETMENİ OLDU

ACİL DURUM ÇAĞRI NUMARALARI TEK ÇATI ALTINDA TOPLANDI

ACİL DURUMLAR İÇİN 112’ DEN ULAŞILABİLİYOR

BÜYÜKŞEHİR, 2021’DE TARIM VE HAYVANCILIĞA ÖZEL ÖNEM VERECEK

“ENDEMİK BUĞDAY TÜRLERİNİ TEŞVİK EDECEĞİZ”

MELİKGAZİ’DE COVİD-19 EĞİTİMİ

MELİKGAZİ BELEDİYESİ, PERSONELİNE COVİD-19 EĞİTİMİ VERDİ

SUÇLULARIN KORKULU RÜYASI;

JANDARMA DEDEKTİFLERİ

ŞAHİN VE BENLİ'DEN KORONAVİRÜS DENETİMİ

MASKE, MESAFE, TEMİZLİK, İZİN BELGESİ VE GIDA DENETİMİNDE BULUNULDU

AYVAZHACI - ÇÖTEN - KIZIK MAHALLELERİNDE

GÖLET YAPIM ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

BÜYÜKŞEHİR ZABITA EKİPLERİ REZİDANS DİLENCİLİĞİNİ DEŞİFRE ETTİ

DUYGU SÖMÜRÜSÜ YAPAN DİLENCİLERE YÖNELİK DENETİMLER ARALIKSIZ SÜRÜYOR

PİYASADA ÇOK YÖNLÜ DENETİMLERE DEVAM

MELİKGAZİ SINIRLARI İÇERİSİNDE YER ALAN İŞYERLERİ SÜREKLİ OLARAK KONTROL EDİYOR

MELİKGAZİ BELEDİYESİ KAPALI İŞYERİ ÇALIŞANLARINA YARDIM EDECEK

PALANCIOĞLU: İLÇEMİZ ESNAFINA DESTEK OLUNMASI İÇİN MECLİS KARARI ALDIK

ÇÖZÜM MERKEZİ TALEPLERE ANINDA YANIT VERİYOR

KOCASİNAN BELEDİYESİ ÇÖZÜM MERKEZİ 7 GÜN 24 SAAT PRENSİBİYLE HİZMET VERİYOR

RAMAZAN OTOBÜSÜ BU YIL DA TALASLILARLA BULUŞUYOR

TALAS BELEDİYESİ’NİN RAMAZAN OTOBÜSÜ YOLLARDA

KAYSİAD’DAN HURDA VE İKİNCİ EL AÇIKLAMASI

YILMAZ: “KAYSERİ’DE HURDA VE İKİNCİ EL ALIMINA BELGE ZORUNLULUĞU GETİRİLSİN”

VELİ ABİ’Yİ HAKK’A UĞURLADIK

GENEL YAYIN YÖNETMENİMİZ VELİ ALTINKAYA GÖZYAŞLARI VE DUALARLA HAKK’A UĞURLANDI

KORAMAZ VADİSİ'NDE 'BAHAR' GÜZELLİĞİ

KAYADAN YAPILMIŞ 42 TANE KİLİSENİN DE BULUNUYOR

MELİKGAZİ'DEN YKS ÖĞRENCİLERİNE ETÜT MERKEZİ

PALANCIOĞLU, KURSU ZİYARET EDİP DERSE BAŞLAYAN ÖĞRENCİLERE BAŞARILAR DİLEDİ

Gürkan Ofis Mobilyaları

KAYSERİ İTFAİYESİ 2020 YILINDA 7 BİN 322 OLAYA MÜDAHALE ETTİ

“Afet Eğitim Yılı’nda vatandaşlarımıza eğitimlerimiz devam ediyor”

Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığından yapılan açıklamada 2020 yılında Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekiplerinin 7 bin 322 olaya müdahale ettiği belirtilerek “Afet Eğitim Yılı’nda vatandaşlarımıza eğitimlerimiz devam ediyor” değerlendirmesinde bulundu.

Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığından yapılan açıklamada 2020 yılında Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekiplerinin 7 bin 322 olaya müdahale ettiği belirtilip, İç İşleri Bakanlığının 2021 yılını Afet Eğitim Yılı ilan etmesi nedeni ile vatandaşlara eğitimlerinin aralıksız devam ettiği vurgulanarak “İçişleri Bakanımız tarafından, 2021 yılının ‘Afet Eğitim Yılı’ ilan edilmesine paralel olarak Kayseri Büyükşehir Belediyesi maske, mesafe ve temizlik kurallarını göz önünde bulundurarak vatandaşlarımıza yangına ilk müdahale, yangın söndürme tüplerinin kullanımı ve yangın anında insan davranışlarının nasıl olması gerektiği konusunda eğitimlerini sürdürmeye devam ediyor. Bu kapsamda eğitimlerimiz eğitim merkezlerimizde başlamıştır, bunu devam ettiriyoruz. Öncelikte bulunduğumuz binanın kaç katlı olduğu, bu katlarda yangına karşı evimizde almamız gereken önlemlerin neler olduğunu, yangın söndürme tüpümüzün evimizde olup olmadığı konusunda netleşmeye çalışıyoruz. Bunun paralelinde mutfakta meydana gelebilecek yangınlar, elektrik elektronik aletlerin vaktinde ve bilinçli kişiler tarafından tamir ve tadilat edilmesini ön plana çıkartmak sureti ile insanların acil durumda ev tahliyesi, bina tahliyesi ve toplanma alanında nasıl toplanması gerektiği bilgilerini halkımızla buluşturmayı hedefliyoruz. Vatandaşımız 110 ve 112’yi çevirdiğinde bütün acil durum ekipleri sağlık, polis, itfaiye ve diğer ekipler tek numarada birleşmiş durumda. Vatandaşlarımız açık adreslerini bildirdikleri zaman Kayseri’nin 16 noktasında konuşlanmış itfaiye ekiplerimiz anında olay yerine çıkma sureti ile müdahale olaylarını gerçekleştiriyor. Fakat öncelikle adresin doğru belirtilmesi, çağrı merkezinin 112 olduğu ve 112’ye ihbar verdiklerinde ekiplerin anında çıkış yapacağı bilgisi ile halkımızı buluşturmak hedefimiz yeter ki açık adres ve bulundukları yeri doğru tarif etsinler” değerlendirmesinde bulunuldu.

Açıklamada ayrıca Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi olarak bireysel istekler de dahil her zaman vatandaşın yanında olmaya gayret edildiği vurgulanarak “Vatandaşlarımızın, bulundukları evlerde ve ikametlerinde meydana gelebilecek bir yangın anında ne yapması gerektiği bilincine sahip olmaları, 6 kilogramlık yangın söndürücüyü evlerinde bulundurmayı ve bunula ilk müdahaleyi gerçekleştirmelerini bekliyoruz. Bunun yanı sıra yangınla karşılaştıklarında 112 çağrı merkezine açık adreslerini verdikleri zaman en yakın itfaiye ekibi onlarla buluşacaktır ve acil durum ekipleri olay yerinde vatandaşımızın yanında olacaktır. Bizim istediğimiz olay, bilinçli bir şekilde yangına müdahale olayını gerçekleştirmek için bina tahliyesine, yangın merdivenlerinde her hangi bir yabancı maddenin olmamasına, yangın dolaplarının doğru kullanımı ve portatif söndürücü kullanımı bilgilerine sahip olmalarını istiyoruz. Bu konuda Kayseri Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı olarak 7 gün 24 saat halkımızın yanındayız. Bireysel istekleri dahil her türlü eğitim isteklerinde de onlarla buluşmak isteriz” ifadeleri kullanıldı.