“KAYSERİ, KALBİMİ BIRAKTIĞIM BİR ŞEHİR”
ÜNLÜ BESTECİ TULUYHAN UĞURLU, TALAS GENÇLİK MERKEZİ´NDE ÖĞRENCİLERLE BİR ARAYA GELDİ
Tarih: 14.11.2017 17:08:28/ 902okunma / 0yorum

Büyükşehir Belediyesi´nin düzenlediği 10 Kasım konseri için Kayseri´ye gelen Ünlü Besteci ve Piyanist Tuluyhan Uğurlu, Talas Gençlik Merkezi olarak faaliyetini sürdüren eski Amerikan Koleji´nde gençlerle bir araya geldi. Gençlere hayatı anlatan Uğurlu, Kayseri´den de övgüyle söz etti.

Büyükşehir Belediyesi Kayseri´ye gelen önemli isimleri eski Amerikan Koleji´nde açılan Talas Gençlik Merkezi´nde öğrencilerle buluşturmaya devam ediyor. Bu isimler arasında Dünyaca Ünlü Besteci ve Piyanist Tuluyhan Uğurlu da katıldı.

“KAYSERİ, ÖRNEK BİR ŞEHİR”

Talas Gençlik Merkezi´ni gezen ve gençlik merkezindeki birimlerle ilgili bilgi alan Tuluyhan Uğurlu, eski Amerikan Koleji´nin ilim ve irfan yuvası olarak devam etmesini çok etkileyici bulduğunu söyledi. Kayseri Büyükşehir Belediyesi´nin çalışmalarını da değerlendiren Uğurlu, “Kayseri Büyükşehir Belediyesi´nin tarihi eserleri yaşatma konusunda verdiği muhteşem çaba takdire şayan. Büyükşehir´in park ve bahçelere göstermiş olduğu özen de tüm Anadolu´ya örnek olması gereken bir çalışma. Şu an bulunduğumuz yerde tarihin koridorlarda, merdivenlerde yaşandığı eğitim yuvasından seslenmek çok güzel” dedi. Kayseri´ye olan sevgisini de anlatan Uğurlu, “Her geldiğimde kalbimi bırakıp döndüğüm bir şehir burası. Hem sanatseveri hem de anlayışı itibarıyla Tuluyhan Uğurlu´nun yapmak istediği müzik felsefesine son derece büyük ilgi gösteriyor. Zevkle geldiğim bir şehir. Her defasında büyük keyif alarak ve kalbimi bırakarak gidiyorum” diye konuştu.

Tuluyhan Uğurlu, daha sonra Talas Gençlik Merkezi´nde kalan öğrencilerle bir araya gelerek onlara hayatı anlattı. Kendi hayatından da bahseden Uğurlu, “Sadece kendim olmayı hedefledim. 19 yaşından beri sadece kendi bestelerimi dünyanın her yerinde seslendiriyorum. Bu çok önemli. Kendiniz olun, siz olun. Bize lazım olan da bu. Hangi konuda ne yaparsak yapalım, yaşadığımız yöreden, kültürel mirastan kopmayalım” dedi.  
Kaynak: KURUM BÜLTENİ

Resmi İlanlar

SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Kayseri
18 Aralık 2018 Salı
Bugün
Fırtına
7 °C
5 °C
Çarşamba
Fırtına
7 °C
2 °C
Perşembe
Bulutlu
8 °C
1 °C
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74

 

KANALIMIZA ABONE OL