KAYSERİ PANCAR KOOPERATİFİ YÖNETİM KURULU BAŞKANI HÜSEYİN AKAY,
“Türkiye´nin kalkınması öncelikle Türk çiftçisinin kalkınmasından geçiyor”
Tarih: 2.11.2017 16:24:45/ 387okunma / 0yorum

“Türkiye´nin kalkınması öncelikle Türk çiftçisinin kalkınmasından geçiyor”

Kayseri Pancar Kooperatifi´nde araçların çiftçilerin hizmetine sunulması esnasında konuşan Kayseri Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, Türkiye´nin kalkınmasının öncelikle Türk çiftçisinin kalkınmasından geçtiğini belirtti.

Kayseri Pancar Kooperatifi´nde yapılan törende konuşan Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay; “Kooperatif olarak, çiftçilerimizin işini kolaylaştırmak, ihtiyaçlarının zamanında teminini geliştirdikçe inanıyoruz ki çiftçilerimiz elde ettikleri ürünlerden daha fazla gelir elde etme imkanına kavuşacaklar. Kayseri Pancar Kooperatifi olarak çiftçimize hizmette temel felsefemiz, Türk çiftçisinin gelişmesine, kalkınmasına katkı sağlamak. Ürünlerinin değerinde satılması suretiyle elimizden geldiği kadar çiftçimizi daha fazla gelire kavuşturmaktır. Zaten Türkiye´nin kalkınması öncelikle Türk çiftçisinin kalkınmasından geçiyor. Bu anlayış içerisinde hizmetlerimizi gerçekleştirecek ve yeni teşebbüslerimiz, girişimlerimiz olacaktır” dedi. Üretim faaliyetinin arttırmanın yolunun üreticilerin teknik hizmetler ve ihtiyaçlarının karşılanmasından geçtiğini kaydeden Başkan Akay sözlerini şöyle sürdürdü;
“Kayseri Pancar Kooperatifi 77 bin ortağı olan Türkiye´nin en büyük kooperatiflerinden bir tanesi ve Pankobirliğin de en büyük üyelerinden bir tanesidir. Her yıl yaklaşık 10 bin çiftçi ile sözleşme yapılıyor ve çiftçilerimize her türlü katkıyı, kolaylığı sağlıyoruz. Pancar ekim sözleşmesi yapılan çiftçinin yanında başka tarımsal faaliyet yapan ortaklarımıza da hizmet etmek gerekir. Bu çerçevede son yıllarda bu konuda önemli gelişmeler kaydetmeye başladık. Özellikle bakliyat konusunda ay çekirdeği ve kabak çekirdeği konusunda bölgemizde yetişen diğer tarımsal ürünler alanında çiftçilerimizle birlikte sözleşmeli tarım yapmaya başladık. Silajlık mısırı da bu sene en etkili noktaya getirdik. Böylece çiftçimize pancarın dışındaki diğer ürünlerden de para kazandırma anlayışı içerisinde bu işler yapılıyor. Bu olumlu gelişmeler sayesinde piyasada gerçekten çiftçimizin de memnun olduğu, mutlu olduğu durum ortaya çıktı. Çiftçilerimiz gerek ay çekirdeğinde gerek kabak çekirdeğinde gerekse nohut, fasulye ve mercimekte gibi ürünlerinden gelir elde edecek şekilde bir alım politikası sergilendi. Bizim hedefimiz tabi bunu daha da geliştirmektir. Özellikle Kayseri Şeker´e bağlı Panpa şirketimizin pazarlama faaliyetlerinde gelişme kaydetmesi bu üretim faaliyetlerimize de ayrıca güç veriyor. Bu sayede ürünlerin pazarlama imkanının artmasıyla üretim kapasitesinin artması birlikte gerçekleştiriyor. Tabi ki üretim faaliyetinin arttırmanın yolu üreticilere tabi bir takım teknik hizmetler ve ihtiyaçlarının karşılanmasından geçiyor. İşte Pancar Kooperatiflerimiz de çiftçimize bu alanda gereken hizmeti ayağına götürmek için gerekli çalışmaları yapmaktadır. Çiftçinin ihtiyacının ayağına kadar iletilmesinde ve ürettiği ürünlerin ayağında alınarak değerlenmesine katkı sağlama konusunda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

Programa, Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay´ın yanı sıra Başkan Vekili Avni Hokkaömeroğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri, Harun Halıcı, Hurşit Dede, Halis Lektemur, Denetim Kurulu Üyeleri Av. Kaan Savruk, Mehmet Güntay, Menderes Baran, Kayseri Pancar Kooperatif Müdürü Uğur Metiner, Pankobirlik temsilcileri, Şeker-İş Sendikası Kayseri Şube Başkanı ve kooperatif çalışanları katıldı.
Kaynak: KURUM BÜLTENİ

KAYSERİ TİCARET BORSASI BESİCİLERİ BİLGİLENDİRDİ…
KAYSERİ TİCARET BORSASI BESİCİLERİ BİLGİLENDİRDİ…
Kayseri Ticaret Borsasınca tertiplenen bilgilendirme toplantısında ilimizde faaliyet gösteren besicilere devlet destekleri, hibe krediler ve Beydeğirmeni Organize Besi Bölgesi ile ilgili olarak detaylı bilgiler verildi…
KESOB  BAŞKANI  ÖVÜÇ,
KESOB BAŞKANI ÖVÜÇ,
“BORÇ ALARAK, BORÇ ÖDENMEZ”
KAYSO BAŞKANI BÜYÜKSİMİTCİ,
KAYSO BAŞKANI BÜYÜKSİMİTCİ,
“ENDÜSTRİ 4.0´I KAÇIRIRSAK GELİŞMEMİŞ ÜLKELER SINIFINDA YER ALIRIZ”
AKKIŞLA´DA GİLABURU REKOLTESİ YÜZLERİ GÜLDÜRDÜ
AKKIŞLA´DA GİLABURU REKOLTESİ YÜZLERİ GÜLDÜRDÜ
İlimizin Türkiye´ye tanıttığı ‘Gilaburu´ nun sık yetiştirildiği ilçelerden biri olan Akkışla´da bu yılki rekolte beklenenden çok gerçekleşince yüzler güldü…
BAŞKAN AKAY,
BAŞKAN AKAY,
“2018 ŞEKER SEKTÖRÜ İÇİN ÖNEMLİ SIKINTILARA GEBE”
KAYSERİ´NİN BAŞARILI TEKNOLOJİ GİRİŞİMCİLERİ ÖDÜLLERİ TOPLADI!
KAYSERİ´NİN BAŞARILI TEKNOLOJİ GİRİŞİMCİLERİ ÖDÜLLERİ TOPLADI!
Çalık Holding ve Yıldız Teknoloji Transfer Ofisi iş birliğiyle gerçekleştirilen “İlk İşim Girişim” yarışmasının sonuçları açıklandı. Erciyes Teknopark bünyesinde yer alan Sera Kuluçka Merkezi´nin yetiştirdiği 3 başarılı girişimci son 20 finalist içerisinde yer aldı.
KAYSERİ TİCARET ODASI
KAYSERİ TİCARET ODASI
GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK MESLEK KOMİTESİ ÜYELERİNİ BULUŞTURDU…
BOYDAK HOLDİNG MARKALARI İSTİKBAL, BELLONA VE MONDİ
BOYDAK HOLDİNG MARKALARI İSTİKBAL, BELLONA VE MONDİ
BİR YILDA %48 BÜYÜDÜ...
BAŞKAN HİÇYILMAZ,
BAŞKAN HİÇYILMAZ,
“YERLİ OTOMOBİL FABRİKASININ KAYSERİ´DE KURULMASINI İSTİYORUZ”
KAYSO BAŞKANI BÜYÜKSİMİTCİ,
KAYSO BAŞKANI BÜYÜKSİMİTCİ,
“DOĞRU BİR TEŞVİK SİSTEMİ YATIRIMLARIN ÖNÜNÜ AÇACAKTIR”
DANELİK MISIRA ALTIN GİBİ FİYAT
DANELİK MISIRA ALTIN GİBİ FİYAT
Kayseri Pancar Kooperatifi danelik mısıra verdiği yüksek fiyatla hem talebi hem de çiftçinin kazancını artırdı.
OSB METAL ÜRÜNLER TİCARET HEYETİ
OSB METAL ÜRÜNLER TİCARET HEYETİ
ABD VE KANADA ZİYARETİNİ TAMAMLADI .
YERLİ ÜRÜNE KREDİ MÜJDESİ
YERLİ ÜRÜNE KREDİ MÜJDESİ
Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, bir otelde düzenlenen "MÜSİAD İnşaat Sektörü ve Kentsel Dönüşüm Temalı Türkiye İstişare Toplantısı"na katıldı. Bakan Özhaseki toplantıda yaptığı konuşmada, Türkiye´de 1950 ile 1980 yılları arasında inşa edilen yapıların neredeyse, tamamının risk taşıdığını belirtti.
KAYSERİ´NİN İHRACATINDA YÜZDE 38,7´LİK REKOR ARTIŞ
KAYSERİ´NİN İHRACATINDA YÜZDE 38,7´LİK REKOR ARTIŞ
Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci, Türkiye´nin Ekim ayı ihracatı Eylül ayına göre yüzde 19,48 oranında artarken, Kayseri´nin Ekim ayı ihracat rakamlarının TİM verilerine göre bir önceki aya oranla yüzde 38,7 artarak, 161,7 milyon dolar olarak gerçekleştiğini açıkladı.
KAYSERİ, İSTİRİDYE MANTARININ ÜRETİM MERKEZİ OLACAK
KAYSERİ, İSTİRİDYE MANTARININ ÜRETİM MERKEZİ OLACAK
İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile İstiridye Mantarı Üreticiler Derneği tarafından düzenlenen İstiridye Mantarı Tanıtım Günleri´nin 1´incisi gerçekleştirildi.
SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Resmi İlanlar

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Kayseri
23 Kasım 2017 Perşembe
Bugün
Karlı - Yağmurlu
6 °C
0 °C
Cuma
Parçalı bulutlu
7 °C
-3 °C
Cumartesi
Güneşli
9 °C
-7 °C
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74

/resimler/2017-9/7/1139320060307.jpg
KANALIMIZA
ABONE OL