EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

   Süleyman ERDOĞAN
   editor@kayserihaber.com.tr                      

   

KULAKTAN DOLMA BİLGİLERLE AKTARLARA KOŞMAYIN

HEKİME BAŞVURMADAN BİTKİSEL İLAÇ KULLANMAYIN

ANNELERE MANEVİ, OTİZMLİ ÇOCUKLARINA FİZİKSEL TERAPİ

ÇORUM’DAN GELEN 15 OTİZMLİ ÇOCUK VE ANNELERİ ERCİYES’TE KAMPA GİRDİ

ŞEHİR HASTANESİ ŞİFA DAĞITIYOR

DAHA ÖNCE FRANSA'DA ŞİFA ARAYAN HASTALAR ARTIK TÜRKİYE VE KAYSERİ'Yİ TERCİH EDİYOR

5. ÜROONKOLOJİ KONSEYİ TOPLANTISI

ERÜ’DE '5. ÜROONKOLOJİ KONSEY TOPLANTIS'I GERÇEKLEŞTİRİLDİ

GENEL CERRAHİ UZMANI DOÇ. DR. TOPUZ: “GENÇLERİ OBEZİTE KONUSUNDA BİLGİLENDİRMELİYİZ”

Şehir Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Ömer Topuz haber ekibimize obezite ve obezite cerrahisi hakkında bilgiler verdi.

AĞIR ENGELLİ ÇOCUĞU OLAN ÇALIŞAN ANNEYE ERKEN EMEKLİLİK

SGK İl Müdürü Hacı Ali Hasgül: "58 yaşında emeklilik hakkı bulunan anne, 8 yıl ağır engelli çocuğu ile çalışma haddi içerisinde yer alırsa 56 yaşında emekli olacak"

VÜCUT DİRENCİNİ ARTIRMAK İÇİN DENGELİ BESLENİN

MEVSİM ŞARTLARINA UYGUN GİYİNİN

TÜRKİYE’DE İLK KEZ MİLLİ EĞİTİM PERSONELİNE İLK YARDIM EĞİTİMİ SERTİFİKASI

EKİNCİ: “ÇOCUKLARIMIZIN CAN GÜVENLİĞİ ÇOK ÖNEMLİ”

OBEZİTE KURTULMASI ZOR BİR BATAKLIKTIR

GENEL CERRAHİ UZMANI DOÇ. DR. TOPUZ, OBEZİTE VE OBEZİTE CERRAHİSİ  HAKKINDA BİLGİLER VERDİ

HASTA YAKINLARINI MUTLU EDEN SAĞLIK HİZMETİ

EVDE SAĞLIK HİZMETLERİ, VATANDAŞTAN DA TAM NOT ALAMAYA DEVAM EDİYOR

BOL BOL TURP TÜKETİN, TURP GİBİ OLUN

TURPU SOFRALARINIZDAN EKSİK ETMEYİN

DİYABET SİNSİ BİR HASTALIKTIR

ENDOKRİNOLOJİ UZMANI DR. DOĞAN: “ÜLKEMİZDE 11 MİLYON DİYABETLİ VAR”

SAĞLIK BAKANLIĞI'NDAN KAYSERİ'Yİ SEVİNDİRECEK ONAY

YAHYALI DEVLET HASTANESİ’NİN CİHAZ VE MEFRUŞAT ALIMI ONAYLANDI

TALAS’TAN ANNE ADAYLARINA KURS

ANNE ADAYLARINA UZMAN DOKTORLAR TARAFINDAN GEBELİĞE DAİR KONULARDA EĞİTİM VERİLDİ

ERÜ’DE “ANTİBİYOTİK FARKINDALIK HAFTASI” ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Tıp Fakültesi Hastaneleri’nde “Antibiyotik Farkındalık Haftası” etkinliği düzenlendi.

KALP HASTALARINA MÜJDELİ HABER

KALP HASTALARI KALABALIK ORTAMLARDA GÜVENLE DOLAŞABİLECEK

Anahtar Kelimeler: KAYSERİ ŞEHİR HASTANESİ

KAYSERİ ŞEHİR HASTANESİ

KENDİNDEN SÖZ ETTİRİYOR

Ablasının ısrarı ile Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkezi´nde (KETEM) yaptırdığı muayene ve tahlilinde Rahim Ağzı Kanseri olduğunu öğrenen 49 yaşındaki Handan Dördüncü Kayseri Şehir Hastanesinde ilk kez yapılan Rahim Ağzı Kanseri (Serviks) ameliyatı ile sağlığına kavuştu.

Operasyonla ilgili açıklama yapan Kayseri Şehir Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Klinik Sorumlusu Doç. Dr. Hüseyin Aksoy, rahim ağzı kanseri ameliyatının Kayseri Şehir Hastanesinde ilk defa gerçekleştirildiğini belirterek; ?Tuğba hanımla beraber 6 aydır kadın doğum kanser ameliyatlarını gerçekleştiriyoruz. Tüm ameliyatlara birlikte giriyoruz. Özellikle rahim kanseri, yumurtalık kanseri ve rahim ağzı kanseri ameliyatları yapıyoruz. Rahim ağzı yani Serviks kanseri bizim ameliyatlarımız içerisinde oldukça zor ve özellikli bir ameliyat. Ameliyat sırasında üroloji kliniğinden destek alarak multidisipliner şekilde ameliyatı gerçekleştirdik. Bunun dışında diğer kanser adına yapılabilecek tüm ameliyatları burada yapabiliyoruz. Hastalarımızda çok memnun. Şikayeti olan hastalarımızı da bekliyoruz.

Bu hasta hakkında da şunları söylemek gerekirse, Serviks kanserinin tedavisinde en önemli adım KETEM tarafından gerçekleştirilmektedir. KETEM 10 yıl öncesine göre bu hastalıkların tespiti noktasında çok başarılı, çok kapsamlı taramalar yapıyorlar. Hastanemize yönlendirilen rahim ağzı kanser hastaları genelde ameliyat olamayacak evrede geliyorlar. Ama bu hastamız KETEM tarafından takip edilerek bize refere edilmiş ve ameliyat olma şansına erişmiş bir hasta. Rahim ağzı kanseri çok sinsi bir hastalıktır. Çok fazla bulgu vermiyor. O yüzden tarama gerçekten çok önemli. Mutlaka herkesi tarama zamanı KETEM´ lere davet ediyorum. Tüm taramalar ücretsiz olarak yapılıyor. Lütfen ihmal etmesinler? dedi.

Jinekolojik Onkoloji Uzmanı Uzm. Dr. Tuba Zengin Aksel; ?Hastamız 49 yaşında. KETEM´de bazı anormallikler tespit edilmesi üzerine bize yönlendirilmiş. Bizde burada yaptığımız tetkik ve incelemelerde kendisine rahim ağzı kanseri tanısı koyduk. Teşhisin ardından yaptığımız taramalar sonrası ameliyatı gerçekleştirdik. Yaklaşık 3 saat süren başarılı bir operasyon sonrasında hastamızı taburcu ettik? dedi.

Doç. Dr. Hüseyin Aksoy ve Uzm. Dr. Tuba Zengin Aksel tarafından gerçekleştirilen operasyonla sağlığına kavuşan 49 yaşındaki Handan Dördüncü ise ablasının ısrarı üzere yaptırdığı tahlil sonrası kanser olduğunu öğrendiğini belirterek ?Serviks Kanseri olduğumu öğrendikten sonra beni Kayseri Şehir Hastanesi Doktoru Tuğba Zengin Aksel´e yönlendirdiler. Tuğba Hanım benimle çok ilgilendi. Tüm tahlillerimi de Kayseri Şehir Hastanesinde yaptırarak tedavimi burada oldum. Hastane doktorlarından ve verilen hizmetlerden çok memnun kaldım? dedi.

Haber Kaynak : KURUM BÜLTENİ