KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

   Süleyman ERDOĞAN
   editor@kayserihaber.com.tr                      

   

KALÇA KEMİĞİ KIRILAN VATANDAŞIN İMDADINA HAVA AMBULANSI YETİŞTİ

ŞEHİR HASTANESİ’NDE TEDAVİ ALTINA ALINDI

16 EVİN KARANTİNA ALTINA ALINDIĞI İLÇE HAVADAN GÖRÜNTÜLENDİ

İNCESU’DA 3 MAHALLE KARANTİNADA

AMBULANS HELİKOPTER 2 HASTA İÇİN HAVALANDI

YAHYALI VE SARIZ’DAN HASTA NAKLEDİLDİ

KAYSERİ'DE 23 EV KARANTİNAYA ALINDI

4 İLÇEDE 26 AİLE 14 GÜN KARANTİNADA

KARPUZ’UN FAZLASI KİLO YAPABİLİR

DİYETİSYEN UÇAN: KARPUZDA MEYVE ŞEKERİ YÜKSEK OLDUĞU İÇİN AZ TÜKETİLMELİ

KİLO VERMENİZE YARDIMCI OLACAK 14 BESİN

BU BESİNLER KALORİ YAKMANIZI KOLAYLAŞTIRIYOR

PSİKOLOG ERTUĞTUL:

“AİLE İÇİ ÇATIŞMALARI ÇOCUKLARA YANSITMAYIN”

DOKTORLAR 'YAŞAMAZ' DEDİ; BABA OLDU, OKUDU VE MESLEK SAHİBİ OLDU

KALBİ SAĞ TARAFTA DOĞAN VE SOL KOLU DOĞUŞTAN AMPUTE OLAN 23 YAŞINDAKİ BAKİ BALABAN HAYATA SPORLA TUTUNDU

İNCESU İLÇESİNDE 16 EV KARANTİNAYA ALINDI

Kayseri’nin İncesu ilçesinde Covid-19 sonucu pozitif çıkan hastanın temaslı olduğu belirlenen 16 ev karantinaya alındı.

“ŞEFTALİ” DEYİP GEÇMEYİN

ÇİLT SAĞLIĞI’NDAN KANSERE BİR ÇOK DERDE DEVA

3 KATLI APARTMANA ‘KORONA VİRÜS’ KARANTİNASI

APARTMAN ÖNÜNDE MAHALLE VE ÇARŞI BEKÇİLERİ NÖBET TUTUYOR

HAVA AMBULANSI HIZIR GİBİ YETİŞTİ

PINARBAŞI’NDAKİ İKİ HASTA ŞEHİR HASTANESİNE YETİŞTİRİLDİ

KAYSERİ SANAYİSİNDE COVİD-19 ANTİKOR TARAMA TESTLERİ BAŞLADI

SANAYİCİLERİN TALEPLERİ DOĞRULTUSUNDA UYGULANMAYA BAŞLADI

ERÜ TIP FAKÜLTESİ’NDE DEVİR TESLİM TÖRENİ

ERÜ TIP FAKÜLTESİ HASTANELERİNDE BAŞHEKİMLİK DEVİR TESLİM TÖRENİ DÜZENLENDİ

ERÜ BAŞHEKİMİ PROF. DR. GÜNEY GÖREVİNDEN İSTİFA ETTİ

Erciyes Üniversitesi Hastaneleri Başhekimi Prof Dr. Ahmet Güney yayınladığı veda mesajı ile görevinden istifa ettiğini duyurdu.

NNYÜ DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ HASTANESİ’NDE TEDBİR

NORMALLEŞME SÜRECİNDE ÜST SEVİYEDE DİKKAT

Anahtar Kelimeler: KAYSERİ ŞEHİR HASTANESİ

KAYSERİ ŞEHİR HASTANESİ

KENDİNDEN SÖZ ETTİRİYOR

Ablasının ısrarı ile Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkezi´nde (KETEM) yaptırdığı muayene ve tahlilinde Rahim Ağzı Kanseri olduğunu öğrenen 49 yaşındaki Handan Dördüncü Kayseri Şehir Hastanesinde ilk kez yapılan Rahim Ağzı Kanseri (Serviks) ameliyatı ile sağlığına kavuştu.

Operasyonla ilgili açıklama yapan Kayseri Şehir Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Klinik Sorumlusu Doç. Dr. Hüseyin Aksoy, rahim ağzı kanseri ameliyatının Kayseri Şehir Hastanesinde ilk defa gerçekleştirildiğini belirterek; ?Tuğba hanımla beraber 6 aydır kadın doğum kanser ameliyatlarını gerçekleştiriyoruz. Tüm ameliyatlara birlikte giriyoruz. Özellikle rahim kanseri, yumurtalık kanseri ve rahim ağzı kanseri ameliyatları yapıyoruz. Rahim ağzı yani Serviks kanseri bizim ameliyatlarımız içerisinde oldukça zor ve özellikli bir ameliyat. Ameliyat sırasında üroloji kliniğinden destek alarak multidisipliner şekilde ameliyatı gerçekleştirdik. Bunun dışında diğer kanser adına yapılabilecek tüm ameliyatları burada yapabiliyoruz. Hastalarımızda çok memnun. Şikayeti olan hastalarımızı da bekliyoruz.

Bu hasta hakkında da şunları söylemek gerekirse, Serviks kanserinin tedavisinde en önemli adım KETEM tarafından gerçekleştirilmektedir. KETEM 10 yıl öncesine göre bu hastalıkların tespiti noktasında çok başarılı, çok kapsamlı taramalar yapıyorlar. Hastanemize yönlendirilen rahim ağzı kanser hastaları genelde ameliyat olamayacak evrede geliyorlar. Ama bu hastamız KETEM tarafından takip edilerek bize refere edilmiş ve ameliyat olma şansına erişmiş bir hasta. Rahim ağzı kanseri çok sinsi bir hastalıktır. Çok fazla bulgu vermiyor. O yüzden tarama gerçekten çok önemli. Mutlaka herkesi tarama zamanı KETEM´ lere davet ediyorum. Tüm taramalar ücretsiz olarak yapılıyor. Lütfen ihmal etmesinler? dedi.

Jinekolojik Onkoloji Uzmanı Uzm. Dr. Tuba Zengin Aksel; ?Hastamız 49 yaşında. KETEM´de bazı anormallikler tespit edilmesi üzerine bize yönlendirilmiş. Bizde burada yaptığımız tetkik ve incelemelerde kendisine rahim ağzı kanseri tanısı koyduk. Teşhisin ardından yaptığımız taramalar sonrası ameliyatı gerçekleştirdik. Yaklaşık 3 saat süren başarılı bir operasyon sonrasında hastamızı taburcu ettik? dedi.

Doç. Dr. Hüseyin Aksoy ve Uzm. Dr. Tuba Zengin Aksel tarafından gerçekleştirilen operasyonla sağlığına kavuşan 49 yaşındaki Handan Dördüncü ise ablasının ısrarı üzere yaptırdığı tahlil sonrası kanser olduğunu öğrendiğini belirterek ?Serviks Kanseri olduğumu öğrendikten sonra beni Kayseri Şehir Hastanesi Doktoru Tuğba Zengin Aksel´e yönlendirdiler. Tuğba Hanım benimle çok ilgilendi. Tüm tahlillerimi de Kayseri Şehir Hastanesinde yaptırarak tedavimi burada oldum. Hastane doktorlarından ve verilen hizmetlerden çok memnun kaldım? dedi.


Haber Kaynak : KURUM BÜLTENİ