KAYSERİ ŞEKER
KAMPANYA SONA ERMEDEN PANCAR PARALARINI ÖDEDİ…
Tarih: 28.12.2016 18:02:13/ 1276okunma / 0yorum

Kayseri Şeker 2016-2017 kampanya dönemindeki pancar bedellerini 26 Aralık tarihinden itibaren ödemeye başlaması çiftçiler tarafından büyük takdirle karşılandı.17 Ocak 2016 tarihinde 61.Kampanya döneminin pancar paralarını ödeyen Kayseri Şeker, 62. kampanya dönemine ait pancar bedellerini ise 26 Aralık 2016 günü ödemek suretiyle bir rekora daha imza attı.
2016-2017 kampanya dönemine ait pancar paraları Kayseri Şeker´e bağlı Kayseri Merkez, Boğazlıyan, Yeşilhisar, Develi, Pınarbaşı, Bünyan, Sarıoğlan, Gemerek, Şarkışla, Yenifakılı, Yennipazar ve Çandır Bölgeleri olmak üzere toplamda 12 Bölgede; Kayseri Pancar Kooperatifi Başkanı Hüseyin Akay, Kayseri Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Turhan Özer, Kayseri Pancar Kooperatifi Başkan Vekili Avni Hokkaömeroğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri; İlhan Argun, Harun Halıcı, Nizamettin Çatak, Denetim Kurulu Üyeleri Mehmet Güntay, Menderes Baran, Kayseri Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu Başkan Vekili Atilla Yalçın, Yönetim Kurulu Üyeleri; Hurşit Dede, Turan Kaya, Abdulkadir Güneş ve Halis Lektemur´un katılımlarıyla anlaşmalı banka şubeleri ve bölge hizmet binalarında ödendi.
Pancar bedellerinin ödenmesi esnasında konuşan Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay “61.Kampanya dönemine ait pancar bedellerini 17 Ocak 2016 da ödemiştik. Şimdi aynı yıl içerisine 62.Kampanya dönemi pancar bedellerini 26 Aralık itibariyle ödeme başladık. Ödemelerimiz Perşembe gününe kadar tamamlanacak Allah´ın izniyle. Yani 2016 yılında 2 pancar bedeli ödenmiş oluyor. Bizim çiftçilerimize bir sözümüz vardı “Alın terinizin karşılığını alın teriniz kurumadan ödeme gayreti içerisinde olacağız” diye. Bu çerçevede 5 sene öncesinde söylediğimiz çerçevede aralık ayında pancar teslim edildikten 15 gün sonra pancar bedeli ödemesi diye ilan etmiştik. Yıl yıl ödeme takvimini bunu bu noktaya getirdik. Tabi öncelikle Cenab-ı Allah´a şükrediyorum bu konuda yüzümüzü kara çıkartmadı. Çiftçilerimize hayırlı uğurlu olsun Allah ağız tadıyla yemeyi nasip etsin. Bu insanlar çok zor şartlarda geçim mücadelesi veren insanlar. Zor şartlarda kazanıyorlar bu parayı. Onun için bunun aylar sonra geciktirilmesi doğru bir anlayış değil. Biz işte bu anlayış içerisinde bunu erkene çektik. Bu ödemeler Kayseri Şeker´in aynı zamanda hangi noktaya geldiği gösteriyor. Güçlü bir Kayseri Şeker´in neler başaracağını gösteriyor. Bundan sonraki dönemde biz bu anlayış, ciddiyet, disiplinve birlik beraberlik içerisinde işimizi sürdürdükten sonra bunların hepsi başarılacak işler ve başarıldı güzel de bir örnek oldu, temenni ediyoruz ki bu uygulamamız bütün şeker fabrikalarına örnek olsun” değerlendirmesinde bulundu…
Başkan Akay ayrıca 62.Kampaya dönemi ve Kayseri Şeker´in geldiği noktayı belirtmek açısından yaptığı açıklamada şunları kaydetti… “Kayseri Şeker Fabrikasınıneylül ayının başında başlayan kampanyası hala devam ediyor. Bu hafta sonunda onunda sonuçlanmasını bekliyoruz. Elbette pancarımızın büyük kısmı şekere dönüştü. Kayseri Şeker Fabrikası belli bir güce eriştiği içinYönetim Kurulumuzun verdiği karar çerçevesinde biz bu sene şekeri satma konusunda çok aceleci davranmadık. Artık Kayseri Şeker eskiden olduğu gibi yüksek ıskontolarla başkalarına para kazandıracak şekilde şekerini satma probleminden kurtuldu. Ben bu sorumluluğu üstlenen yönetimimize de çalışanlarımıza ve çiftçilerimize teşekkür ediyorum. Allah birlik bütünlük içeresinde nice başarılar kazanmayı nasip etsin”
Kayseri Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Turhan Özer de yaptığı konuşmada;” Başkanımız Hüseyin Akay´ın bir müjdesi vardı. Pancar parasında ödemeleri Her yıl bir ay öne alacağız demiş ve geçen yıl 17 ocakta ödemiştik. Bu yıl 26 Aralık tarihine çekildi. Bu Kayseri Şeker´in başarısıdır. İnşallah Çitçilerimiz üretecek ülkemiz kalkınacak Bizde Devletimize üreterek destek veriyoruz. Çiftçilerimizin desteğiyle dış ülkelere karşı daha güçlüyüz. Çiftçilerimizin eline sağlık emeğine sağlık alın teri kurumadan verdik helali hoş olsun ellerinin emeğidir. Ne mutlu Türk çiftçisine.Kalkancık Mahallesi Çiftçisi Hacı Saygı;Bu soğuk kış gününde çiftçinin elini cebini ısıtacağı gündeyiz. Sağ olsun yönetimimiz erken ödedi. 20 yıldır pancar ekicisiyim mayıs ayı içerinde pancar parası aldığımı hatırlarım. Pancarı ekipte çapa yaparken para aldığımızı hatırlarım ki o günden bugüne geldiğimizde 5 yıl içerisinde nisan ayından itibaren Nisan Mart Şubat Ocak ve 26 Aralık yani kademe kademe ödeme yapıldı. Bugün yapılan ödeme çiftçi için iyi oldu. Aralık ayı Çiftçinin tam elinin dar olduğu borçlu olduğu zamandır .”
Gömeç Çiftçisi Selim Gülek “Bu sene ben dahil babamın yaşıtı olanlarında yaşamadığı bir surum söz konusu. Bir sene de 2. Pancar paramızı alıyoruz. Eskiden çok büyük bir işletme olan fabrikamızın paramızı verip veremediği tereddüdünü yaşarken bu sene pancarımızın parasını 27 aralık günü aldık.Geçmişi bilmeyen bu günlerin kıymetini anlayamaz. Bu memnuniyetimizi de ayrıca belirtmek istiyorum. Bu anlamda işletmecilik bir yönetim açısında da fabrikamız çok güzel konuda. Başarıların devamını da bekliyorum“
Video Tarihi: 28.12.2016 18:02:13
Kaynak: KURUM BÜLTENİ

Anahtar Kelimeler: KAYSERİ ŞEKER
ULUSLARARASI KERMESE KAYSERİ KATKISI
ULUSLARARASI KERMESE KAYSERİ KATKISI
Bosna Hersek´te düzenlenen Diplomatik Kış Kermesi´nde Kayseri´den gönderilen ürünler de yer aldı.
ABRAAJ GROUP,
ABRAAJ GROUP,
BİLETALL.COM´A YATIRIM YAPTI
KAYSO KÜLLİYEDE DÜZENLENEN
KAYSO KÜLLİYEDE DÜZENLENEN
İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ ÖDÜL TÖRENİNE KATILDI
“TÜRK TİCARET MERKEZLERİ”  KONFERANSI DÜZENLENDİ
“TÜRK TİCARET MERKEZLERİ” KONFERANSI DÜZENLENDİ
NURSAÇAN: “TÜRKİYE´NİN MARKA OSB´Sİ OLMAYA DEVAM EDİYORUZ"
KAYSERİ ŞEKER´DEN PANCARA
KAYSERİ ŞEKER´DEN PANCARA
220 LİRA TABAN FİYAT
KTO KADIN GİRİŞİMCİLERE BUSİNESS CARD DAĞITTI
KTO KADIN GİRİŞİMCİLERE BUSİNESS CARD DAĞITTI
KTO Başkanı Mahmut Hiçyılmaz: “Kadın girişimcilerimize bütçe ayıran ilk ve tek odayız”
KAYSERİ OSB YÖNETİM KURULU BAŞKANI NURSAÇAN,
KAYSERİ OSB YÖNETİM KURULU BAŞKANI NURSAÇAN,
BÜYÜME RAKAMLARINI DEĞERLENDİRDİ.
TÜKETİCİLER BİRLİĞİ´NDEN
TÜKETİCİLER BİRLİĞİ´NDEN
ADALET BAKANI GÜL´E ‘İLAMSIZ İCRA TAKİBİ´
KAYSERİ SANAYİ ODASI´NDAN
KAYSERİ SANAYİ ODASI´NDAN
143 YENİ ÜYELİK BELGESİ…
BÜYÜME RAKAMLARINI DEĞERLENDİREN HİÇYILMAZ,
BÜYÜME RAKAMLARINI DEĞERLENDİREN HİÇYILMAZ,
"TÜRKİYE EKONOMİSİNİN YÜZDE 11.1 BÜYÜMESİ ÖNEMLİ BİR BAŞARIDIR"
KAYSO BAŞKANI BÜYÜKSİMİTÇİ,
KAYSO BAŞKANI BÜYÜKSİMİTÇİ,
“VİZYONUMUZU TÜRKİYE´NİN ÜRETİM ÜSSÜ OLARAK BELİRLEDİK”
KTO MECLİS BAŞKANI ÖMER GÜLSOY,
KTO MECLİS BAŞKANI ÖMER GÜLSOY,
“PARANIN ADRESİNİ ALTIN OLARAK GÖRÜYORUZ”
ENERJİ VE TABİİ KAYNAKLAR ÖNCEKİ DÖNEM BAKANI TANER YILDIZ,
ENERJİ VE TABİİ KAYNAKLAR ÖNCEKİ DÖNEM BAKANI TANER YILDIZ,
“İran petrolü konusu, Sarraf Davasının siyasete taşındığının göstergesi”
KAYSERİ PANCAR KOOPERATİFİ´NDEN
KAYSERİ PANCAR KOOPERATİFİ´NDEN
‘YEŞİL MERCİMEK´ İÇİN SÖZLEŞMELİ EKİM DÖNEMİ
´BABAYİĞİTLER´E, KAYSERİ´DEN ÖZEL MEKTUP
´BABAYİĞİTLER´E, KAYSERİ´DEN ÖZEL MEKTUP
Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Yönetim kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci, Türkiye´nin yerli Otomobili Projesi Ortak Girişim Grubu´nda bulunan, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan´ın ´Babayiğit´ olarak nitelendirdiği 5 firmaya mektup yazarak Kayseri´ye davet ettiklerini açıkladı.
SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Resmi İlanlar

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Kayseri
18 Aralık 2017 Pazartesi
Bugün
Bulutlu
12 °C
3 °C
Salı
Sağanak
12 °C
4 °C
Çarşamba
Parçalı bulutlu
12 °C
3 °C
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74

/resimler/2017-9/7/1139320060307.jpg
KANALIMIZA
ABONE OL