KAYSERİ ŞEKER
KAMPANYA SONA ERMEDEN PANCAR PARALARINI ÖDEDİ…
Tarih: 28.12.2016 18:02:13/ 969okunma / 0yorum

Kayseri Şeker 2016-2017 kampanya dönemindeki pancar bedellerini 26 Aralık tarihinden itibaren ödemeye başlaması çiftçiler tarafından büyük takdirle karşılandı.17 Ocak 2016 tarihinde 61.Kampanya döneminin pancar paralarını ödeyen Kayseri Şeker, 62. kampanya dönemine ait pancar bedellerini ise 26 Aralık 2016 günü ödemek suretiyle bir rekora daha imza attı.
2016-2017 kampanya dönemine ait pancar paraları Kayseri Şeker´e bağlı Kayseri Merkez, Boğazlıyan, Yeşilhisar, Develi, Pınarbaşı, Bünyan, Sarıoğlan, Gemerek, Şarkışla, Yenifakılı, Yennipazar ve Çandır Bölgeleri olmak üzere toplamda 12 Bölgede; Kayseri Pancar Kooperatifi Başkanı Hüseyin Akay, Kayseri Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Turhan Özer, Kayseri Pancar Kooperatifi Başkan Vekili Avni Hokkaömeroğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri; İlhan Argun, Harun Halıcı, Nizamettin Çatak, Denetim Kurulu Üyeleri Mehmet Güntay, Menderes Baran, Kayseri Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu Başkan Vekili Atilla Yalçın, Yönetim Kurulu Üyeleri; Hurşit Dede, Turan Kaya, Abdulkadir Güneş ve Halis Lektemur´un katılımlarıyla anlaşmalı banka şubeleri ve bölge hizmet binalarında ödendi.
Pancar bedellerinin ödenmesi esnasında konuşan Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay “61.Kampanya dönemine ait pancar bedellerini 17 Ocak 2016 da ödemiştik. Şimdi aynı yıl içerisine 62.Kampanya dönemi pancar bedellerini 26 Aralık itibariyle ödeme başladık. Ödemelerimiz Perşembe gününe kadar tamamlanacak Allah´ın izniyle. Yani 2016 yılında 2 pancar bedeli ödenmiş oluyor. Bizim çiftçilerimize bir sözümüz vardı “Alın terinizin karşılığını alın teriniz kurumadan ödeme gayreti içerisinde olacağız” diye. Bu çerçevede 5 sene öncesinde söylediğimiz çerçevede aralık ayında pancar teslim edildikten 15 gün sonra pancar bedeli ödemesi diye ilan etmiştik. Yıl yıl ödeme takvimini bunu bu noktaya getirdik. Tabi öncelikle Cenab-ı Allah´a şükrediyorum bu konuda yüzümüzü kara çıkartmadı. Çiftçilerimize hayırlı uğurlu olsun Allah ağız tadıyla yemeyi nasip etsin. Bu insanlar çok zor şartlarda geçim mücadelesi veren insanlar. Zor şartlarda kazanıyorlar bu parayı. Onun için bunun aylar sonra geciktirilmesi doğru bir anlayış değil. Biz işte bu anlayış içerisinde bunu erkene çektik. Bu ödemeler Kayseri Şeker´in aynı zamanda hangi noktaya geldiği gösteriyor. Güçlü bir Kayseri Şeker´in neler başaracağını gösteriyor. Bundan sonraki dönemde biz bu anlayış, ciddiyet, disiplinve birlik beraberlik içerisinde işimizi sürdürdükten sonra bunların hepsi başarılacak işler ve başarıldı güzel de bir örnek oldu, temenni ediyoruz ki bu uygulamamız bütün şeker fabrikalarına örnek olsun” değerlendirmesinde bulundu…
Başkan Akay ayrıca 62.Kampaya dönemi ve Kayseri Şeker´in geldiği noktayı belirtmek açısından yaptığı açıklamada şunları kaydetti… “Kayseri Şeker Fabrikasınıneylül ayının başında başlayan kampanyası hala devam ediyor. Bu hafta sonunda onunda sonuçlanmasını bekliyoruz. Elbette pancarımızın büyük kısmı şekere dönüştü. Kayseri Şeker Fabrikası belli bir güce eriştiği içinYönetim Kurulumuzun verdiği karar çerçevesinde biz bu sene şekeri satma konusunda çok aceleci davranmadık. Artık Kayseri Şeker eskiden olduğu gibi yüksek ıskontolarla başkalarına para kazandıracak şekilde şekerini satma probleminden kurtuldu. Ben bu sorumluluğu üstlenen yönetimimize de çalışanlarımıza ve çiftçilerimize teşekkür ediyorum. Allah birlik bütünlük içeresinde nice başarılar kazanmayı nasip etsin”
Kayseri Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Turhan Özer de yaptığı konuşmada;” Başkanımız Hüseyin Akay´ın bir müjdesi vardı. Pancar parasında ödemeleri Her yıl bir ay öne alacağız demiş ve geçen yıl 17 ocakta ödemiştik. Bu yıl 26 Aralık tarihine çekildi. Bu Kayseri Şeker´in başarısıdır. İnşallah Çitçilerimiz üretecek ülkemiz kalkınacak Bizde Devletimize üreterek destek veriyoruz. Çiftçilerimizin desteğiyle dış ülkelere karşı daha güçlüyüz. Çiftçilerimizin eline sağlık emeğine sağlık alın teri kurumadan verdik helali hoş olsun ellerinin emeğidir. Ne mutlu Türk çiftçisine.Kalkancık Mahallesi Çiftçisi Hacı Saygı;Bu soğuk kış gününde çiftçinin elini cebini ısıtacağı gündeyiz. Sağ olsun yönetimimiz erken ödedi. 20 yıldır pancar ekicisiyim mayıs ayı içerinde pancar parası aldığımı hatırlarım. Pancarı ekipte çapa yaparken para aldığımızı hatırlarım ki o günden bugüne geldiğimizde 5 yıl içerisinde nisan ayından itibaren Nisan Mart Şubat Ocak ve 26 Aralık yani kademe kademe ödeme yapıldı. Bugün yapılan ödeme çiftçi için iyi oldu. Aralık ayı Çiftçinin tam elinin dar olduğu borçlu olduğu zamandır .”
Gömeç Çiftçisi Selim Gülek “Bu sene ben dahil babamın yaşıtı olanlarında yaşamadığı bir surum söz konusu. Bir sene de 2. Pancar paramızı alıyoruz. Eskiden çok büyük bir işletme olan fabrikamızın paramızı verip veremediği tereddüdünü yaşarken bu sene pancarımızın parasını 27 aralık günü aldık.Geçmişi bilmeyen bu günlerin kıymetini anlayamaz. Bu memnuniyetimizi de ayrıca belirtmek istiyorum. Bu anlamda işletmecilik bir yönetim açısında da fabrikamız çok güzel konuda. Başarıların devamını da bekliyorum“


Kaynak: KURUM BÜLTENİ

Anahtar Kelimeler: KAYSERİ ŞEKER
KARAMAN DA İSTİKBAL´İNE KAVUŞTU
KARAMAN DA İSTİKBAL´İNE KAVUŞTU
60.YILDA 643. İSTİKBAL BAYİİ KARAMAN´DA AÇILDI …
MİNİ TERMİNALLERİN İHALELERİ YAPILDI
MİNİ TERMİNALLERİN İHALELERİ YAPILDI
Büyükşehir Belediyesi´nin ulaşıma getireceği düzenlemelerden biri olan mini cep terminallerinin ihalesi yapıldı. Şehrin altı ayrı noktasında mini terminaller yapılacak.,
KAREKODLU ÇEK UYGULAMASI VE
KAREKODLU ÇEK UYGULAMASI VE
ÇEK KANUNU´NDAKİ SON DEĞİŞİKLİKLER SEMİNERİ KTO´DA YAPILACAK ...
YETERLİLİĞE DAYALI EĞİTİM PROGRAMIYLA
YETERLİLİĞE DAYALI EĞİTİM PROGRAMIYLA
GENÇ MAKİNE BAKIMCILARI YETİŞTİRME PROJESİ ...
KAYSO BAŞKANI MEHMET BÜYÜKSİMİTÇİ:
KAYSO BAŞKANI MEHMET BÜYÜKSİMİTÇİ:
“MİLLETİMİZ REFERANDUMDA VERDİĞİ KARAR İLE GÜÇLÜ BİR TÜRKİYE´NİN İLK ADIMINI ATTI”
KAYSERİ MİLLİ İSTİHDAM SEFERBERLİĞİNE OLUMLU YANIT VERDİ
KAYSERİ MİLLİ İSTİHDAM SEFERBERLİĞİNE OLUMLU YANIT VERDİ
3 AYDA 11 BİN 900 KİŞİ İSTİHDAM EDİLDİ ...
ERCİYES KIŞ TURİZM MERKEZİNİN
ERCİYES KIŞ TURİZM MERKEZİNİN
EKONOMİYE KATKILARINA DAİR KONFERANS DÜZENLENDİ ...
PANCAR EKİCİLERİ KOOPERATİFİ BAŞKANI HÜSEYİN AKAY:
PANCAR EKİCİLERİ KOOPERATİFİ BAŞKANI HÜSEYİN AKAY:
"KAYSERİ ŞEKER´İN 790 MİLYON TL BORCUNU ÖDEDİK” ...
BÜYÜKŞEHİR´DE İHALELER SÜRÜYOR
BÜYÜKŞEHİR´DE İHALELER SÜRÜYOR
Büyükşehir Belediyesi hemen her gün bir ya da birkaç ihale yaparak yatırımlarını sürdürüyor. Bu kez Erkilet ve Argıncık Mezarlıklarına mezar yapım işi ihalesi yapıldı.
AGÜ´DE “KARİYER MUTFAĞI” İLE FİRMALARLA İŞ DENEYİMİ BULUŞMASI
AGÜ´DE “KARİYER MUTFAĞI” İLE FİRMALARLA İŞ DENEYİMİ BULUŞMASI
TÜRKİYE´NİN ÖNDE GELEN FİRMALARI, ÖĞRENCİLERLE BULUŞTURULDU ...
ALMAN- TÜRK İŞVERENLER DERNEĞİ´NDEN
ALMAN- TÜRK İŞVERENLER DERNEĞİ´NDEN
KAYSERİ TİCARET ODASI´NA ZİYARET …
YENİ PROJELERE 405 MİLYON EURO KAYNAK
YENİ PROJELERE 405 MİLYON EURO KAYNAK
Kayseri Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Kamil Akçadırcı, Rekabetçi Sektörler Programı yeni döneminde geliştirilecek projeler için 405 milyon Euro kaynak oluşturulduğunu söyledi.
KTO YÖNETİM KURULU BAŞKANI MAHMUT HİÇYILMAZ:
KTO YÖNETİM KURULU BAŞKANI MAHMUT HİÇYILMAZ:
“KAYSERİ TURİZMİN GETİRDİĞİ İMKANLARDAN DAHA FAZLA YARARLANMALIDIR” ...
GÜVENLİ GIDA GÜVENLİ GELECEK PROJESİ EĞİTİMİ
GÜVENLİ GIDA GÜVENLİ GELECEK PROJESİ EĞİTİMİ
KAYSERİ TİCARET ODASI´NDA GERÇEKLEŞTİRİLDİ ...
BAŞKAN AKAY´DAN REFERANDUM AÇIKLAMASI
BAŞKAN AKAY´DAN REFERANDUM AÇIKLAMASI
Kayseri Pancar Kooperaratifi Başkanı Hüseyin Akay: "Bir ve beraber olunca her türlü sorunu aşabilecek güç ve kabiliyetteyiz"
SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Resmi İlanlar

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Kayseri
26 Nisan 2017 Çarşamba
Bugün
Güneşli
20 °C
0 °C
Perşembe
Güneşli
22 °C
4 °C
Cuma
Güneşli
22 °C
7 °C
1. LİG

 
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74