KAYSERİ ŞEKER
KAMPANYA SONA ERMEDEN PANCAR PARALARINI ÖDEDİ…
Tarih: 28.12.2016 18:02:13 / 868okunma / 0yorum

Kayseri Şeker 2016-2017 kampanya dönemindeki pancar bedellerini 26 Aralık tarihinden itibaren ödemeye başlaması çiftçiler tarafından büyük takdirle karşılandı.17 Ocak 2016 tarihinde 61.Kampanya döneminin pancar paralarını ödeyen Kayseri Şeker, 62. kampanya dönemine ait pancar bedellerini ise 26 Aralık 2016 günü ödemek suretiyle bir rekora daha imza attı.
2016-2017 kampanya dönemine ait pancar paraları Kayseri Şeker´e bağlı Kayseri Merkez, Boğazlıyan, Yeşilhisar, Develi, Pınarbaşı, Bünyan, Sarıoğlan, Gemerek, Şarkışla, Yenifakılı, Yennipazar ve Çandır Bölgeleri olmak üzere toplamda 12 Bölgede; Kayseri Pancar Kooperatifi Başkanı Hüseyin Akay, Kayseri Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Turhan Özer, Kayseri Pancar Kooperatifi Başkan Vekili Avni Hokkaömeroğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri; İlhan Argun, Harun Halıcı, Nizamettin Çatak, Denetim Kurulu Üyeleri Mehmet Güntay, Menderes Baran, Kayseri Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu Başkan Vekili Atilla Yalçın, Yönetim Kurulu Üyeleri; Hurşit Dede, Turan Kaya, Abdulkadir Güneş ve Halis Lektemur´un katılımlarıyla anlaşmalı banka şubeleri ve bölge hizmet binalarında ödendi.
Pancar bedellerinin ödenmesi esnasında konuşan Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay “61.Kampanya dönemine ait pancar bedellerini 17 Ocak 2016 da ödemiştik. Şimdi aynı yıl içerisine 62.Kampanya dönemi pancar bedellerini 26 Aralık itibariyle ödeme başladık. Ödemelerimiz Perşembe gününe kadar tamamlanacak Allah´ın izniyle. Yani 2016 yılında 2 pancar bedeli ödenmiş oluyor. Bizim çiftçilerimize bir sözümüz vardı “Alın terinizin karşılığını alın teriniz kurumadan ödeme gayreti içerisinde olacağız” diye. Bu çerçevede 5 sene öncesinde söylediğimiz çerçevede aralık ayında pancar teslim edildikten 15 gün sonra pancar bedeli ödemesi diye ilan etmiştik. Yıl yıl ödeme takvimini bunu bu noktaya getirdik. Tabi öncelikle Cenab-ı Allah´a şükrediyorum bu konuda yüzümüzü kara çıkartmadı. Çiftçilerimize hayırlı uğurlu olsun Allah ağız tadıyla yemeyi nasip etsin. Bu insanlar çok zor şartlarda geçim mücadelesi veren insanlar. Zor şartlarda kazanıyorlar bu parayı. Onun için bunun aylar sonra geciktirilmesi doğru bir anlayış değil. Biz işte bu anlayış içerisinde bunu erkene çektik. Bu ödemeler Kayseri Şeker´in aynı zamanda hangi noktaya geldiği gösteriyor. Güçlü bir Kayseri Şeker´in neler başaracağını gösteriyor. Bundan sonraki dönemde biz bu anlayış, ciddiyet, disiplinve birlik beraberlik içerisinde işimizi sürdürdükten sonra bunların hepsi başarılacak işler ve başarıldı güzel de bir örnek oldu, temenni ediyoruz ki bu uygulamamız bütün şeker fabrikalarına örnek olsun” değerlendirmesinde bulundu…
Başkan Akay ayrıca 62.Kampaya dönemi ve Kayseri Şeker´in geldiği noktayı belirtmek açısından yaptığı açıklamada şunları kaydetti… “Kayseri Şeker Fabrikasınıneylül ayının başında başlayan kampanyası hala devam ediyor. Bu hafta sonunda onunda sonuçlanmasını bekliyoruz. Elbette pancarımızın büyük kısmı şekere dönüştü. Kayseri Şeker Fabrikası belli bir güce eriştiği içinYönetim Kurulumuzun verdiği karar çerçevesinde biz bu sene şekeri satma konusunda çok aceleci davranmadık. Artık Kayseri Şeker eskiden olduğu gibi yüksek ıskontolarla başkalarına para kazandıracak şekilde şekerini satma probleminden kurtuldu. Ben bu sorumluluğu üstlenen yönetimimize de çalışanlarımıza ve çiftçilerimize teşekkür ediyorum. Allah birlik bütünlük içeresinde nice başarılar kazanmayı nasip etsin”
Kayseri Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Turhan Özer de yaptığı konuşmada;” Başkanımız Hüseyin Akay´ın bir müjdesi vardı. Pancar parasında ödemeleri Her yıl bir ay öne alacağız demiş ve geçen yıl 17 ocakta ödemiştik. Bu yıl 26 Aralık tarihine çekildi. Bu Kayseri Şeker´in başarısıdır. İnşallah Çitçilerimiz üretecek ülkemiz kalkınacak Bizde Devletimize üreterek destek veriyoruz. Çiftçilerimizin desteğiyle dış ülkelere karşı daha güçlüyüz. Çiftçilerimizin eline sağlık emeğine sağlık alın teri kurumadan verdik helali hoş olsun ellerinin emeğidir. Ne mutlu Türk çiftçisine.Kalkancık Mahallesi Çiftçisi Hacı Saygı;Bu soğuk kış gününde çiftçinin elini cebini ısıtacağı gündeyiz. Sağ olsun yönetimimiz erken ödedi. 20 yıldır pancar ekicisiyim mayıs ayı içerinde pancar parası aldığımı hatırlarım. Pancarı ekipte çapa yaparken para aldığımızı hatırlarım ki o günden bugüne geldiğimizde 5 yıl içerisinde nisan ayından itibaren Nisan Mart Şubat Ocak ve 26 Aralık yani kademe kademe ödeme yapıldı. Bugün yapılan ödeme çiftçi için iyi oldu. Aralık ayı Çiftçinin tam elinin dar olduğu borçlu olduğu zamandır .”
Gömeç Çiftçisi Selim Gülek “Bu sene ben dahil babamın yaşıtı olanlarında yaşamadığı bir surum söz konusu. Bir sene de 2. Pancar paramızı alıyoruz. Eskiden çok büyük bir işletme olan fabrikamızın paramızı verip veremediği tereddüdünü yaşarken bu sene pancarımızın parasını 27 aralık günü aldık.Geçmişi bilmeyen bu günlerin kıymetini anlayamaz. Bu memnuniyetimizi de ayrıca belirtmek istiyorum. Bu anlamda işletmecilik bir yönetim açısında da fabrikamız çok güzel konuda. Başarıların devamını da bekliyorum“


Kaynak: KURUM

Anahtar Kelimeler: KAYSERİ ŞEKER
KAYSO YÖNETİM KURULU BAŞKANI MEHMET BÜYÜKSİMİTÇİ:
KAYSO YÖNETİM KURULU BAŞKANI MEHMET BÜYÜKSİMİTÇİ:
“2017 FIRSAT YILI OLACAK” ...
ASKON ‘BİZ BİZE´ KAHVALTILARINA
ASKON ‘BİZ BİZE´ KAHVALTILARINA
ÇALIŞMA VE İŞ KURUMU MÜDÜRÜ AYÇİÇEK KONUK OLDU …
ANNELERE DEVLET DESTEĞİ
ANNELERE DEVLET DESTEĞİ
ALTI BİN LİRAYA VARAN MAAŞ İMKANI DOĞURDU …
DEVELİ BELEDİYESİ
DEVELİ BELEDİYESİ
GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMLERİNE BAŞLADI ...
OSB BAŞKANI NURSAÇAN :
OSB BAŞKANI NURSAÇAN :
“ENDÜSTRİYEL TASARIM MERKEZİNDE HEDEFİMİZ 200 TASARIM”
KAYSERİGAZ
KAYSERİGAZ
2016 YILINI DEĞERLENDİRDİ …
ERCİYES AŞ YÖNETİM KURULU BAŞKANI MURAT CAHİD CINGI:
ERCİYES AŞ YÖNETİM KURULU BAŞKANI MURAT CAHİD CINGI:
"ERCİYES, KAYSERİ´NİN YENİ BİR GELİR KAPISI OLACAK" .
ALTININ ROTASI NE YÖNDE ?
ALTININ ROTASI NE YÖNDE ?
ÇEYREK ALTIN HAFTAYI KAÇ LİRADAN KAPATTI? ...
KTO BAŞKANI HİÇYILMAZ, İSMOB´DA STANT AÇAN ÜYE FİRMALARI ZİYARET ETTİ.
KTO BAŞKANI HİÇYILMAZ, İSMOB´DA STANT AÇAN ÜYE FİRMALARI ZİYARET ETTİ.
“Kayseri olarak ihracatta 2023 hedefimiz 5 milyar dolar” .
TAPU´DAN HAZİNEYE 10 MİLYAR TL GELİR AKTARILDI
TAPU´DAN HAZİNEYE 10 MİLYAR TL GELİR AKTARILDI
Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Bakanlığının bağlı kuruluşu Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünün 2016 yılana ait harç gelirlerini açıkladı.
BANKA YÖNETİCİLERİ, KAYSERİ OSB´DE BULUŞTU…
BANKA YÖNETİCİLERİ, KAYSERİ OSB´DE BULUŞTU…
OSB Başkanı Tahir Nursaçan ve Yönetim Kurulu Üyeleri Organize Sanayi Bölgesi´nde faaliyet gösteren bankaların yöneticilerini Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü´ne davet ederek devam eden ve planlanan projelerle ilgili istişarede bulunuldu…
BAKAN ÖZHASEKİ
BAKAN ÖZHASEKİ
2016 YILI ÇEVRE DENETİM RAKAMLARINI AÇIKLADI.
TÜKETİCİLER BİRLİĞİ GENEL BAŞKANI ŞAHİN:
TÜKETİCİLER BİRLİĞİ GENEL BAŞKANI ŞAHİN:
“ÖZEL HASTANELERİN FARK ÜCERETİNİ GERİ İSTEYİN”.
KAYSERİ MOBİLYA FUARI´NDA GÜÇ BİRLİĞİ..
KAYSERİ MOBİLYA FUARI´NDA GÜÇ BİRLİĞİ..
Toplantıya katılan tüm kurum ve kuruluşların temsilcileri, Kayseri Mobilya Fuarının şehrin çok önemli bir değeri olduğu ve desteklenmesi adına hiçbir fedakârlıktan kaçınmayacakları konusunda hem fikir birliği içinde olduklarını belirtirken, bu yıl Kayseri mobilya sektörünün büyük firmalarının da fuara katılacağı bilgisi memnuniyetle karşılandı.
FELAHİYE İLÇESİ´NDE
FELAHİYE İLÇESİ´NDE
KEÇİ YETİŞTİRİCİLİĞİ ÖNEM KAZANIYOR…
SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Resmi İlanlar

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Kayseri
23 Ocak 2017 Pazartesi
Bugün
Güneşli
3 °C
-7 °C
Salı
Parçalı bulutlu
6 °C
-6 °C
Çarşamba
Parçalı bulutlu
7 °C
0 °C
1. LİG

 
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74