KAYSERİ ŞEKER,
TURHAL ŞEKER FABRİKASINDA İŞLERİ SIKI TUTUYOR
Tarih: 28.6.2018 16:45:13/ 749okunma / 0yorum

Şeker Pancarı tarımının Ülke genelinde gelişmesine katkı sağlamaya çalışan Kayseri Şeker, Kayseri ve Boğazlıyan Şeker Fabrikalarından sonra Turhal Şeker Fabrikası ile sözleşme yapan bölge çiftçisinin de yüzünü güldürmek için seferber oldu.

800 bin ton Şeker Pancarı kotası bulunan Turhal Şeker Fabrikası tarafından 84´üncü Kampanya dönemi için; Tokat, Sivas ve Amasya İllerinde 9 Bölgede 191 köydeki 128 bin dekar arazide 5.718 çiftçi ile sözleşmeli pancar ekimi yapıldığı belirtildi.

1934 yılından beri bölgedeki tarım ve hayvancılık sektörünün yanı sıra istihdam, bölge ekonomisi ve sanayi sektörüne de büyük katkıları olan Turhal Şeker Fabrikasında 84´üncü kampanya dönemi hazırlıklarını, Kayseri Pancar Kooperatifi ve Kayseri Şeker Yöneticileri yerinde incelemek suretiyle eksikliklerin giderilmesi konusunda büyük gayret gösteriyorlar.

8 Haziran 2018 tarihinde Kayseri Şeker´in Türk Şeker´den teslim aldığı Turhal Şeker Fabrikasında Revizyon ve Kampanya hazırlıklarına devam etmekte olan işçiler, Fabrikayı kampanya dönemine en güzel şekilde yetiştirmek ve başarılı bir üretim sezonu geçirmek için gece gündüz demeden çalışmalarına devam ettiklerini belirttiler. Kayseri Şeker Yöneticileri de sürekli çalışanlarla beraber olup çalışanlara moral ve motivasyon sağlıyorlar.

Turhal Şeker Fabrikasında çalışmaları yerinde inceleyen Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay; “Turhal şeker Fabrikası, Cumhuriyetin ilk fabrikalarından olmanın yanında aynı zamanda Türkiye´de şeker sektöründe öğretmenlik, rehberlik yapmış bir fabrikadır.Daha sonraki yıllarda kurulan şeker fabrikalarının bütün yöneticileri, Mühendisleri, Ustabaşıları, ustaları hep Turhal´dan gelerek Türkiye´ye şeker üretimini öğretmişlerdir. Böyle bir güzide kuruluş Cenabı Allah lütfetti ve Kayseri şeker fabrikasına nasip oldu. Bundan dolayı da Kurumumuz ve Çiftçimiz adına mutlu ve umutluyuz” dedi.
Kaynak: KURUM BÜLTENİ

Anahtar Kelimeler: KAYSERİ ŞEKER
Resmi İlanlar

SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
17 Şubat 2019 Pazar
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74

 

KANALIMIZA ABONE OL