KAYSERİ ULAŞIM A.Ş.
ULUSAL ÇAPTAKİ PROJELERİNE DEVAM EDİYOR…
Tarih: 30.12.2017 16:51:14/ 1225okunma / 0yorum

Kayseri Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki Ulaşım A.Ş. TCDD 3. Bölge Müdürlüğü´nün açtığı ihaleyi kazanarak daha önce iki yıllığına üstlenmiş olduğu İzmir Banliyö Sistemi Katener Bakım ve Onarım Hizmeti işini 1 yıllığına yeniden aldı. Sözleşmeye göre, Kayseri Ulaşım A.Ş geçtiğimiz iki yıl boyunca yaptığı 110 kilometrelik banliyö hattı bakım, onarım, ölçüm ve test hizmetlerini bu sene 145 kilometrelik hat boyunca devam ettirecek.

Kayseri Ulaşım A.Ş; İzmir Banliyö Sistemi (İZBAN) hattının elektrifikasyon işleri bakımı için Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) 3. Bölge Müdürlüğü ile yaptığı sözleşme gereği günde 300 bin yolcuya hizmet veren İzmir Banliyö Hattı´nın 110 kilometrelik bölümünde banliyö elektrifikasyon bakım işlerini iki yıl sürdürdü. Bu çalışmalar kapsamında; çift hat katener sistemleri, beslenme hattı, Cuma Ovası, Çiğli ve Torbalı depo yollarına ait basit katener sistemleri ile Menemen, Çiğli, Hilal ve Sağlık trafo merkezleri bakım, onarım, ölçüm ve test çalışmalarını yapan Kayseri Ulaşım A.Ş., yapılan ihale neticesinde yenilenen sözleşmeyle bir yıl daha bu çalışmalarını yapmaya devam edecek.

Sözleşmenin yenilenmesinin ardından açıklama yapan Kayseri Ulaşım A.Ş. Genel Müdürü Feyzullah Gündoğdu, İZBAN projesinin Kamu-Kamu ortaklığıyla ülkemizde gerçekleştirilen en önemli ulaşım projelerinden biri olduğunu ve şimdiye kadar başarı ile yürütüldüğünü belirterek sözleşmenin bir yıl daha yenilenmesi ile Kayseri Ulaşım A.Ş.´nin bu başarıya katkısının devam edeceğinin altını çizdi. Böyle önemli bir projenin parçası olmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirten Gündoğdu, bu gibi önemli çalışmalar için yeterli bilgi ve tecrübeye sahip olduklarını, yenilenen sözleşme ile de bunu kanıtladıklarını dile getirdi. Toplu taşıma sistemi gelirlerinin dışında gelir kalemlerini çeşitlendirme ve alternatif gelir kanalları oluşturma çalışmalarını sürdürdüklerini ifade eden Gündoğdu, bu kapsamda yapılan çalışmalarla, 2015 yılında, toplu taşımada akıllı finansman ve iş modeli alanında Uluslararası Toplu Taşımacılar Birliği´nden Dünya büyük ödülünü aldıklarını,  hedeflerinin bilet dışı gelirlerin toplam gelirlere oranını %25´lere çıkarmak olduğunu kaydetti.

İZBAN banliyö sisteminin bakımı için yapılan sözleşmenin yanı sıra Kayseri Ulaşım A.Ş. ulaşım sektöründeki mühendislik ve proje çalışmalarını ülke çapına yaymaya devam ediyor. En son Van Büyükşehir Belediyesi´nin hayata geçireceği yeni toplu taşıma sistemi hakkında ‘Toplu Taşıma Etüt Fizibilite Çalışmasını” tamamlayan Kayseri Ulaşım A.Ş. her geçen yıl hizmet alanını genişletiyor. İstanbul, İzmir, Ankara, Samsun, Antalya, Şanlıurfa, Malatya, Mersin gibi birçok ilde yürüttüğü proje ve danışmanlık hizmetleriyle Kayseri´den aldığı gücü tüm Türkiye´ye aktaran şirket, yerli ve milli olma konusundaki çabalarıyla da dikkat çekiyor. Özellikle Kayseri´de ve diğer illerde uygulanan bisiklet paylaşım sisteminin Kayseri Ulaşım A.Ş. tarafından tasarlanıp hizmete sunulması, yüzde yüz yerli tasarım tramvayların tasarımında mühendislik desteğinin sunulması gibi konularda yapılan çalışmalar yerli ve milli olma inancını gerçeğe taşıyor. Ayrıca Kayseri Ulaşım A.Ş. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından Balıklı göl çevresine yapılması planlanan hafif raylı sistem projesine verdiği danışmanlık hizmetiyle de şehirlerin toplu ulaşım alanındaki mühendislik çalışmalarında yer alıyor.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Kayseri Ulaşım olarak Türkiye´nin bir çok ilinde projeler yürüttüklerini, belediyecilik ve şehircilikte bir marka olan Kayseri´nin bu imajını daha da güçlendirmeye devam ettiklerini söyledi. Marka kurumlar, marka şirketler ile marka şehir imajına güç kattıklarını vurgulayan Başkan Çelik, Kayseri Ulaşım A.Ş.´nin de ulaşım sektöründe marka kurum olma yönünde emin adımlarla ilerlediğini, alınan ihalelerle ve yaptığı işlerle bunu ispat ettiğini belirtti. Yaptıkları yenilikçi çalışmaları ve projeleri ulusal ve uluslararası birçok belge ve ödülle taçlandırdıklarını ve gün geçtikçe büyüyen Kayseri Ulaşım A.Ş.´nin inovasyona verdiği önemle bugünlere kadar geldiğini dile getiren Başkan Çelik, ulusal alandaki başarıların yanında hedeflerinin uluslararası alanda da iş yapmak, proje üretmek olduğu  kaydetti…
Kaynak: KURUM BÜLTENİ

Anahtar Kelimeler: KAYSERİ ULAŞIM
KAYSO WIN EURASİA FUARI´NA
KAYSO WIN EURASİA FUARI´NA
150 SANAYİCİ İLE ÇIKARMA YAPTI
KTO BUSİNESS CARD 2000´E YAKIN ÜYEYE ULAŞTI
KTO BUSİNESS CARD 2000´E YAKIN ÜYEYE ULAŞTI
KTO BUSİNESS CARD UYGULAMASI ARTIK AKILLI TELEFONLARDA
KAYSERİ ŞEKER,
KAYSERİ ŞEKER,
ÖZELLEŞTİRMEYLE SATILACAK FABRİKALARINDAN BİRİNE TALİP
BAŞKAN HİÇYILMAZ´DAN İŞSİZLİK RAKAMI DEĞERLENDİRMESİ...
BAŞKAN HİÇYILMAZ´DAN İŞSİZLİK RAKAMI DEĞERLENDİRMESİ...
HİÇYILMAZ:” İSTİHDAM SEFERLİĞİ BAŞARIYA ULAŞMIŞTIR”
KTO´DA HONG KONG TİCARET GELİŞTİRME SEMİNERİ DÜZENLENDİ
KTO´DA HONG KONG TİCARET GELİŞTİRME SEMİNERİ DÜZENLENDİ
Başkan Hiçyılmaz: "Kayseri´nin marka değerine katkı sağlamak için gayret gösteriyoruz"
KAYSERİ TİCARET BORSASI
KAYSERİ TİCARET BORSASI
Karkas sığır etinin kilogramı ortalama 21,68 liradan, buğdayın kilogramı 0,96 liradan işlem gördü
KAYSERİ OSB TÜRK TİCARET MERKEZLERİ PROJESİ
KAYSERİ OSB TÜRK TİCARET MERKEZLERİ PROJESİ
EXPO CENTER İLE DÜNYAYA AÇILMA HEDEFİNDE
RUSYA FEDERASYONU TÜRKİYE TİCARET MÜMESSİLLİĞİNDEN
RUSYA FEDERASYONU TÜRKİYE TİCARET MÜMESSİLLİĞİNDEN
KAYSO´YA ZİYARET
SANAYİ ODASI BAŞKANI BÜYÜKSİMİTÇİ,
SANAYİ ODASI BAŞKANI BÜYÜKSİMİTÇİ,
"İHRACATTA TÜRKİYE ARTIŞININ ÜZERİNDE GİDİYORUZ"
KAYSO ‘DA
KAYSO ‘DA
1 NİSAN´DA SEÇİM VAR!
TGF GENEL BAŞKANI KARACA,
TGF GENEL BAŞKANI KARACA,
BORCU YOKTUR YAZISININ ERTELENMESİ BASINA NEFES ALDIRMIŞTIR
13. KAYSERİ TARIM FUARI
13. KAYSERİ TARIM FUARI
KAPILARINI ZİYARETÇİLERE AÇTI…
İNŞAAT SEKTÖRÜNDE
İNŞAAT SEKTÖRÜNDE
EFQM MÜKEMMELLİK MODELİ
"MİKRO GİRİŞİMCİ BULUŞMA" TOPLANTISI
"MİKRO GİRİŞİMCİ BULUŞMA" TOPLANTISI
Akfen Holding Yönetim Kurulu Başkanı Akın: "Başlangıç kredi tutarı bin lira olan mikrokredide 200 bin lira, yaklaşık 200 kadının yeni işe başlaması anlamına geliyor. Sağlanan bu küçük desteklerle kadınlar büyük işler başarıyor"
KAYSERİ´NİN İLÇELERİ
KAYSERİ´NİN İLÇELERİ
EKOLOJİK TARIMA GEÇECEK
Resmi İlanlar

SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Kayseri
17 Mart 2018 Cumartesi
Bugün
Bulutlu
20 °C
3 °C
Pazar
Parçalı bulutlu
20 °C
7 °C
Pazartesi
Parçalı bulutlu
19 °C
7 °C
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74

/resimler/2017-9/7/1139320060307.jpg
KANALIMIZA
ABONE OL