KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

TEMEL ATMA, ETKİNLİK VE AÇILIŞLAR ERTELENDİ

TEMEL ATMA, ETKİNLİK VE AÇILIŞLAR 1 OCAK 2021 TARİHİNE KADAR ERTELENDİ

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ PINARBAŞI VE SARIZ'DA YATIRIMLARI YERİNDE İNCELEDİ

BÜYÜKKILIÇ’IN İLÇE ZİYARETLERİ DEVAM EDİYOR

PALANCIOĞLU, KEYKUBAT MAHALLESİ’NDEKİ PAZAR YERİNİ ZİYARET ETTİ

MELİKGAZİ BELEDİYESİ PAZAR YERİ DENETİMLERİ AKSATILMADAN YAPILIYOR

KAYSERİ'DE 7/24 KÜTÜPHANEDE ENGELLİ BİREYLERİN BİLGİYE ERİŞİMİ KOLAYLAŞTI

Görme ve işitme engelliler Braille klavyeli bilgisayarlar ve büyüteç ekran sayesinde istedikleri kaynaklara ulaşabiliyor

BAŞKAN ALTUN KADIN ÇİFTÇİLERİ ZİYARET ETTİ

ALTUN KARAHIDIR MAHALLESİNDE KAÇEM’İ ZİYARET ETTİ

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ZABITA EKİPLERİ 7/24 ÇALIŞIYOR

BÜYÜKŞEHİR ZABITASINDAN ‘DENETİM’ TEYAKKUZU

KASKİ’DEN SU BORCU OLANLARA BÜYÜK FIRSAT

SU VE ATIK SU BORÇLARINI YAPILANDIRABİLECEK

ENDÜRLÜK’E SOĞUK GÜNDE SICAK ASFALT

BAŞKAN YALÇIN ÇALIŞMALARI YERİNDE İNCELEDİ

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ ÖZVATAN VE FELAHİYE'DE

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ, İLÇELERE ZİYARETLERİNİ TÜM HIZIYLA SÜRDÜRÜYOR

MELİKGAZİ'DE 7 AYRI BÖLGEDE MUHTARLAR TOPLANTISI YAPILACAK

BAŞKAN PALANCIOĞLU, MAHALLE MUHTARLARI İLE BİR ARARA GELDİ

HAFTA SONU MELİKGAZİ VEZNELERİ AÇIK

Emlak ve Çevre Temizlik Vergisi 2. taksit ödemesi 30 Kasım Pazartesi günü mesai bitimine kadar yapılabilecek

BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR’A ORGANİK ÜRÜNLERİN ÜRETİMİ VE TÜKETİMİNE DESTEK TEŞEKKÜRÜ

ÇOLAKBAYRAKDAR, KAPTAR BAŞKANI VE YÖNETİMİNİ MİSAFİR ETTİ

ULAŞIM A.Ş.’DEN 'KAĞIT BİLET' AÇIKLAMASI

HES KODU EŞLEŞTİRME İŞLEMİ 30 KASIM’DA SONA ERECEK

ÖZHASEKİ'NİN TEDAVİSİNE HASTANEDE DEVAM EDİLECEK

ÖZHASEKİ: HAMDOLSUN Kİ ENDİŞELENECEK BİR DURUMUMUZ YOK

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ, İL UMUMİ HIFZISSIHHA KURULU TOPLANTISI’NA KATILDI

“Yaşam alanlarında ve AVM’lerde hareketliliği azaltmak zorundayız”

MELİKGAZİ BELEDİYESİ 2020’DE ASFALT REKORU KIRDI

150 KİLOMETRE YOL ASFALTLANDI


Anahtar Kelimeler: KAYSERİ ŞEKER' KAMPANYA DÖNEMİ
Gürkan Ofis Mobilyaları

KAYSERİ ŞEKER'DE YENİ KAMPANYA DÖNEMİ

AKAY: 174 BİN TON ŞEKER ÜRETMEYİ HEDEFLİYORUZ

Kayseri Şeker Fabrikası'nın 66. Pancar Alım Kampanya Dönemi törenle start verdi. Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki’nin de iştirak ettiği törende konuşan Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay “90 gün sürecek  kampanya dönemimizde yaklaşık bir milyon 170 bin ton pancar işleyip, 174 bin ton şeker üretmeyi hedefliyoruz” ifadesini kullandı.

Kayseri Şeker Fabrikası'nın 66. Pancar Alım Kampanya Dönemi törenle start verdi.  Pancar Alım Kampanya törenin açılışına  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Enerji ve Tabii Kaynaklar eski Bakanı ve Ak Parti Milletvekili Taner Yıldız, Yine Ak Parti Milletvekilleri  İsmail Emrah Karayel, Hülya Nergis, Mhp Milletvekilleri Baki Ersoy ve İsmail Özdemir’in yanı sıra Ak Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, Mhp İl Başkanı Serkan Tok ve ilçe belediye başkanları ile çok sayıda davetli iştirak etti.

Kayseri Şeker Fabrikası'nda düzenlenen tören, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından başladı. Törenin açılış konuşmasını yapan Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, "Kayseri Şeker Fabrikamız 66. Kampanya döneminde 90 gün çalışacak ve yaklaşık bir milyon 170 ton pancar işleyecek. Bu işlenecek pancarın sonucunda da 174 bin ton şeker elde edilmesi bekleniyor. 45 bin melaz, 234 bin ton da yaş küspe üretimi gerçekleştirilecek. Biz bu üretimi bin 650 personel ile gerçekleştireceğiz. Bunun 485’i belirli süreli personel olacak. Bin 165 personelimizde memur, daimi ve muhakkak personelden oluşacak. Kayseri Şeker Fabrikası bundan ibaret değil. Kayseri Şeker Fabrikası’nın geniş bir coğrafyada önemli bir görevinin olduğunu ifade etmiştim. Boğazlıyan ve Turhal ile birlikte toplamda 3 fabrikamızda 3 milyon 200 bin ton pancar işlenmesi söz konusu olacak. Bu bölgede toplamda 6 il 43 ilçe 421 köyde, Orta Anadolu’nun geniş bir coğrafyasında 14 bin 980 çiftçi ile sözleşmeli üretim yapıyoruz. Bedele esas işlenecek pancar 3 milyon 200 bin ton ve toplamda 460 bin ton şeker elde edilecek. Bizim toplam kotamızın 430 bin ton olduğu düşünülürse demek ki 30 bin ton civarında kota fazlası üretim gerçekleşmiş olacak. Tarımsal üretimin başlangıcından itibaren çiftçilerimize ayni ve nakdi olarak 436 milyon 500 bin TL tutarında avans ödemesi gerçekleştirildi. Çiftçilerimizin üretimini sağlıklı yapmaları Kayseri Şeker olarak biz bu desteği veriyoruz. Bu gerçekten Kayseri Şeker’in çiftçisine özgü bir uygulamadır" değerlendirmesinde  bulundu.

MHP Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir’de  "Ülkemiz ekonomisinin ağırlıklı olarak tarıma dayalı olması nedeniyle yurtiçi şeker ihtiyacının Türk çiftçisinin helal emeği ve alın terinden karşılanması, böylelikle yeterli düzeyde üretimin sağlanması büyük önem taşımaktadır. Türkiye’nin gıda tüketimine yönelik şeker ihtiyacı şeker pancarından üretilen beyaz şeker ve hoşumuza gitmese de nişastadan üretilen glikoz ile karşılanmakta olup yine şeker pancarı üretimi her yıl belirlenen şeker kotalarına bağlı olarak şirketler tarafından planlanmaktadır" ifadesini kullandı.

AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız ise, yeni kampanya döneminde çiftçilere ve fabrika yönetimine başarılar dileyerek, "Daha önceden konuştuğumuz konularla şuan ki konuştuğumuz konuların çok farklı olduğunu görüyoruz. Daha iyi olması adına düzenlenen birçok program eker fabrikalarında da aynı şekilde de devam ediyor. Hüseyin Akay başkanımızın yaptığı bir çalışma daha varmış. Bu yerlileştirilmeyle alakalı hemen hemen her sektörde millileştirilmeyle alakalı çalışmalara ek güzel bir çalışma. Pancarın tohumunun yerlileştirilmesiyle alakalı. Özel bir tohum geliştirilmesi için çalışıyorlar" diye konuştu.

Konuşmaların ardından pancarlarını söktükten sonra ilk fabrikaya getiren çiftçilere hediye verildi. Okunan duanın ardından protokol üyeleri kurdele keserek yeni kampanya döneminin açılışını gerçekleştirdi.


Haber Kaynak : KURUM BÜLTENİ