KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

ÖĞRETMENLER GÜNÜ’NDE EBA EKRANLARI ÇİÇEK AÇTI

ÖĞRENCİLER, DERSE BİRER ÇİÇEK İLE KATILARAK ÖĞRETMENLERİNİN GÜNÜNÜ KUTLADI

BAŞKAN KALKAN ‘ÖĞRETMENLİK MESLEK KANUNU’ NU GÜNDEME TAŞIDI 

"ÖĞRETMENLİK MESLEK KANUNU HAYAT BULSUN”

KAYMEK UZEM’DEN TÜRK MUTFAĞI KURSU

İLK MENÜ 23 KASIM PAZARTESİ GÜNÜ SAAT 13:30’DA

TIMES 2020 ASYA ÖDÜLLERİ’NDE AGÜ FİNALİST OLDU

AGÜ, “YILIN ULUSLARARASI STRATEJİSİ” KATEGORİSİNDE FİNALİST OLDU

EĞİTİM BİR SEN 200 BİN MASKE DAĞITIYOR

Eğitim Bir Sen 1 Nolu Şube Başkanı Aydın Kalkan; eğitim çalışanlarına 200 bin maske ve kolonya dağıtımına başlandığını söyledi.

KAYMEK UZEM ÖĞRENCİLERİ, İLK ONLİNE DENEME SINAVINA HAFTA SONU GİRECEK

ÖĞRENCİLERİN SEVİYELERİNİ BELİRLEMELERİNE KATKI SAĞLAYACAK

KAYMEK ‘İLK YARDIM VE DEPREMDEN KORUNMA YÖNTEMLERİ’ KURSU AÇTI

‘DEPREMDEN KORUNMA YÖNTEMLERİ’ KURSUNA YOĞUN İLGİ

İYİ TARIM UYGULAMALARI EĞİTİMİ TAMAMLANDI

28 İLDEN 75 KİŞİ KATILDI

AGÜ ÖĞRETİM ÜYESİ PROF. DR. HAKAN USTA’YA 2020 YILI TÜBİTAK ÖDÜLÜ

ÜSTÜN NİTELİKLİ ÇALIŞMALARI NEDENİYLE TÜBİTAK TEŞVİK ÖDÜLÜ

GENÇ KIZILAYCILARDAN ÖZEL ÇOCUKLARA ÖZEL SINIF!

“KIZILAYCILAR OLARAK BİZLER İYİLİKLERE HER ZAMAN DEVAM EDECEĞİZ”

ERÜ’NÜN BAŞARISI

THE 2021 YILI DÜNYA ÜNİVERSİTELERİ SIRALAMASINDA 4 ALANDA BAŞARI ELDE ETTİ

ANAOKULU ÇOCUKLARA HAZIRLANIYOR

ESENTEPE MAHALLESİ’NDE İNŞAAT ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR.

KADEMELİ EĞİTİMDE 5. VE 9. SINIFLAR OKULLARINA KAVUŞTU

CELALETTİN EKİNCİ: “OKULLARIMIZDA VİRÜSÜN OLMADIĞI GÜZEL GÜNLERE DÖNECEĞİZ”

MÜZİK ÖĞRETMENİNDEN ÖĞRENCİLERE MASKE BESTESİ

MİNİK YÜREKLER ‘MASKENİ TAK’ ŞARKISIYLA DERS BAŞI YAPTI

TEKNOFEST’DE DERECE ALAN ÖĞRENCİLER ERÜ REKTÖRÜ ÇALIŞ’I ZİYARET ETTİ

“PROJELERE HER TÜRLÜ DESTEĞİ VERMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

KAYSERİ’DE 260 OKULA ‘OKULUM TEMİZ’ BELGESİ VERİLDİ

“SAĞLIĞIMIZ, HER GÜN HER GÜN HİSSİYATIMIZLA EN ÖN SIRALARDA”

Gürkan Ofis Mobilyaları

KAYSERİ ÜNİVERSİTESİ’NDEN "ULUSLARARASILAŞMA ATAĞI"

Kayseri Üniversitesi (KAYÜ) Dış İlişkiler Ofisi, Erasmus’u da kapsayan bir yıllık uluslararasılaşma faaliyetleri hakkında Rektör Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa’ya bilgilendirme sunumu yaptı.

Meslek Yüksekokulu toplantı salonunda gerçekleştirilen Dış İlişkiler Ofisi yıllık değerlendirme toplantısına Rektör Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Derviş Boztosun, Genel Sekreter Doç. Dr. Semra Aksoylu, Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Ercan Karaköse, Dış İlişkiler Ofisi Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Ali Durmuş ile öğretim elemanları katıldı.

Toplantıda Dış İlişkiler Ofisi Başkan Yardımcısı Öğr. Gör. Murat Yesbek, Dış İlişkiler Ofisinin bir yıllık faaliyetini değerlendiren bir sunum yaptı.

Dış İlişkiler Ofisinin faaliyetlerinin genel bir değerlendirilmesinin yapıldığı sunumda, Dış İlişkiler Ofisinin bir yıl içerisinde yaptığı öğrenci ve öğretim elemanı değişimi ile gelecek yıl hedeflerinden bahsedildi.

Sunumda ayrıca KAYÜ Dış İlişkiler Ofisinin merkezi Brüksel’de bulunan Erasmus Charter for Higher Education (ECHE) komitesine yaptığı başvurunun komite tarafından kabul edildiği belirtildi.

TR KAYSERI 05 Erasmus Kodu ile bu belgeye sahip üniversiteler arasına giren Kayseri Üniversitesinin, Erasmus+ Yükseköğretim faaliyetlerinden faydalanabileceği, Ulusal Ajans ve AB Komisyonu Merkezli yükseköğretim faaliyetleri için ise hibe başvurusunda bulunabileceği ve öğrenci ve öğretim elemanlarını Avrupa Birliği ülkelerine gönderebileceği kaydedildi.

Sunumun ardından ECHE belgesi ile Kayseri Üniversitesi’nin işbirliği yaptığı Polonya, Romanya, Estonya ve İtalya’daki üniversiteler ile ikili anlaşmaların imzalandığını ifade eden Rektör Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Kayseri Üniversitesi her zaman ifade ettiğim üzere Erciyes Üniversitesi gibi köklü bir kültürün, köklü bir birikimin içerisinden gelmektedir ki; bu köklü birikim ve köklü kültür, Kayseri Üniversitesi’nin yapısını daha dinamik hale getirmektedir. Biz ilk yola çıktığımızda belirttiğimiz üzere, Kayseri Üniversitesi adına yakışır bir şekilde dünya ile uluslararası platformda ilişkileri olan bir üniversite olmaya çalışıyoruz. Üniversitelerde küresel düşünce ancak yereli de ihmal etmeden gerçekleştirilmelidir. Uluslarası ilişkilerimizi güçlendireceğiz. Bu hem üniversitemize, hem Kayseri'ye, hem bölgemize katkı sağlarken, Türkiye’nin yükseköğretim yapısının uluslararası platformda daha güçlü hale gelmesine bir nebze de olsa katkı sağlayacaktır.”

Konuşmasında Kayseri Üniversitesi’nin aynı zamanda da yerel unsurları göz ardı etmeyen bir üniversite olduğuna da dikkat çeken Rektör Karamustafa, “Yani küresel düşünen, uluslararası ilişkileri olan, aynı zamanda OSB’lerle, yerel sanayi ile entegrasyon içerisinde hareket eden bir üniversite olma amacındayız. Dolayısıyla yerel dinamikleri, yerel kültürü, yerel unsurları oldukça önemsiyoruz. Dış İlişkiler Ofis başkanımıza ve çalışanlarına çok teşekkür ediyorum. Yaklaşık bir yıl gibi bir zaman zarfı içerisinde Kayseri Üniversitesi Dış İlişkiler Ofisi’ni önemli bir yere getirdiler. ERASMUS beyannamemizi almış olduk.  Dolayısıyla bu çok önemli. Öğrencilerimizin yurt dışını görmesi, Avrupa’yı görmesi ve yine staj bağlamında öğrencilerimizin gitmesi, öğretim elemanlarımızın hem ders vermesi hem de eğitim programlarına katılması açısından bu çok önemli bir gelişmedir” diye konuştu.


Haber Kaynak : KURUM BÜLTENİ