KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

ÖĞRETMENLER GÜNÜ’NDE EBA EKRANLARI ÇİÇEK AÇTI

ÖĞRENCİLER, DERSE BİRER ÇİÇEK İLE KATILARAK ÖĞRETMENLERİNİN GÜNÜNÜ KUTLADI

BAŞKAN KALKAN ‘ÖĞRETMENLİK MESLEK KANUNU’ NU GÜNDEME TAŞIDI 

"ÖĞRETMENLİK MESLEK KANUNU HAYAT BULSUN”

KAYMEK UZEM’DEN TÜRK MUTFAĞI KURSU

İLK MENÜ 23 KASIM PAZARTESİ GÜNÜ SAAT 13:30’DA

TIMES 2020 ASYA ÖDÜLLERİ’NDE AGÜ FİNALİST OLDU

AGÜ, “YILIN ULUSLARARASI STRATEJİSİ” KATEGORİSİNDE FİNALİST OLDU

EĞİTİM BİR SEN 200 BİN MASKE DAĞITIYOR

Eğitim Bir Sen 1 Nolu Şube Başkanı Aydın Kalkan; eğitim çalışanlarına 200 bin maske ve kolonya dağıtımına başlandığını söyledi.

KAYMEK UZEM ÖĞRENCİLERİ, İLK ONLİNE DENEME SINAVINA HAFTA SONU GİRECEK

ÖĞRENCİLERİN SEVİYELERİNİ BELİRLEMELERİNE KATKI SAĞLAYACAK

KAYMEK ‘İLK YARDIM VE DEPREMDEN KORUNMA YÖNTEMLERİ’ KURSU AÇTI

‘DEPREMDEN KORUNMA YÖNTEMLERİ’ KURSUNA YOĞUN İLGİ

İYİ TARIM UYGULAMALARI EĞİTİMİ TAMAMLANDI

28 İLDEN 75 KİŞİ KATILDI

AGÜ ÖĞRETİM ÜYESİ PROF. DR. HAKAN USTA’YA 2020 YILI TÜBİTAK ÖDÜLÜ

ÜSTÜN NİTELİKLİ ÇALIŞMALARI NEDENİYLE TÜBİTAK TEŞVİK ÖDÜLÜ

GENÇ KIZILAYCILARDAN ÖZEL ÇOCUKLARA ÖZEL SINIF!

“KIZILAYCILAR OLARAK BİZLER İYİLİKLERE HER ZAMAN DEVAM EDECEĞİZ”

ERÜ’NÜN BAŞARISI

THE 2021 YILI DÜNYA ÜNİVERSİTELERİ SIRALAMASINDA 4 ALANDA BAŞARI ELDE ETTİ

ANAOKULU ÇOCUKLARA HAZIRLANIYOR

ESENTEPE MAHALLESİ’NDE İNŞAAT ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR.

KADEMELİ EĞİTİMDE 5. VE 9. SINIFLAR OKULLARINA KAVUŞTU

CELALETTİN EKİNCİ: “OKULLARIMIZDA VİRÜSÜN OLMADIĞI GÜZEL GÜNLERE DÖNECEĞİZ”

MÜZİK ÖĞRETMENİNDEN ÖĞRENCİLERE MASKE BESTESİ

MİNİK YÜREKLER ‘MASKENİ TAK’ ŞARKISIYLA DERS BAŞI YAPTI

TEKNOFEST’DE DERECE ALAN ÖĞRENCİLER ERÜ REKTÖRÜ ÇALIŞ’I ZİYARET ETTİ

“PROJELERE HER TÜRLÜ DESTEĞİ VERMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

KAYSERİ’DE 260 OKULA ‘OKULUM TEMİZ’ BELGESİ VERİLDİ

“SAĞLIĞIMIZ, HER GÜN HER GÜN HİSSİYATIMIZLA EN ÖN SIRALARDA”

Gürkan Ofis Mobilyaları

KAYSERİ ÜNİVERSİTESİ’NE HAYIRSEVER DESTEĞİ

Hayırsever iş adamı Mustafa Çıkrıkçıoğlu, Kayseri Üniversitesi’ne Gıda Teknolojisi Pilot Uygulama Merkezi yaptırıyor.

Daha önce Erciyes Üniversitesi bünyesinde Safiye Çıkrıkçıoğlu MYO ile Mustafa Çıkrıkçıoğlu MYO binalarını yaptıran hayırsever iş adamı Mustafa Çıkrıkçıoğlu, bu hayırlarının devamı olarak yaptırdığı Gıda Teknolojisi Pilot Uygulama Merkezi’nin Kayseri Üniversitesi’ne hayırlı olmasını temennisinde bulundu.

Kayseri Üniversitesi 15 Temmuz Yerleşkesinde Gıda Teknolojisi Pilot Uygulama Merkezi’nin inşaat alanını gezen hayırsever iş adamı Mustafa Çıkrıkçıoğlu, binanın yapım protokolüne de imza attı.

Rektörlük binasında düzenlenen imza protokolünde konuşan hayırsever iş adamı Mustafa Çıkrıkçıoğlu, yeni kurulan Kayseri Üniversitesi’nin kısa zamanda iyi bir yere geleceğini söyleyerek şunları kaydetti.  “Şunu öncelikle söylemek istiyorum. Rektörümüz çok gayretli ve üniversiteyi iyi bir yere taşıyacağından eminim. Bugün Erciyes Üniversitesi’nin geldiği noktada eski rektörlerden Prof. Dr. Mehmet Şahin hocamızın çok büyük gayretleri olmuştu. Kulakları çınlasın Mehmet Şahin hocamızın, ismi hafızalardan silinmez. O rektör olarak göreve başladıktan sonra Erciyes Üniversitesi kampüsü bu hale geldi. İnşaatlarda çizmeyle gezdiğini çok gördüm. Bugün de Kayseri Üniversitesi’nin rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa hocama dedim ki, ikinci Mehmet Şahin’in de siz olacağınıza inanıyorum. Gerçekten Kurtuluş hocam hem akademik bilgisiyle hem Anadolu’nun verdiği can, dost ve arkadaşça davranışıyla gerçekten takdire şayan. Hocamın o gayretini, o heyecanını görünce kendisine ne gerekiyorsa yapalım hocam dedim. Kendisine çok teşekkür ederim. Rektör hocamın bu üniversiteyi çok iyi bir noktaya getireceğinden hiçbir şüphem yoktur. Kayseri’de üniversitelerimiz gerçekten çok büyük başarılara imza atıyorlar. Gerek Erciyes Üniversitesi gerekse Abdullah Gül Üniversitesi aldıkları uluslararası derecelerle bizleri gururlandırıyorlar. Kayseri Üniversitesi’nin de hepsini geride bırakarak daha yükseklere çıkacağından hiç şüphem yok. Ben şahsım adına başta Rektörümüz Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa olmak üzere, tüm akademisyenlerine ve ekibine teşekkür ediyorum.” .

KAYÜ Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa ise konuşmasına hayırsever iş adamı Mustafa Çıkrıkçıoğlu’na teşekkür ederek başladığı konuşmasının devamında şunları kaydetti. “Daha önce 1998 yılında Safiye Çıkrıkçıoğlu MYO ve 2006 yılında Mustafa Çıkrıkçıoğlu MYO’nun binalarını yaptırarak üniversiteye bağışlayan değerli hayırseverimize hoş geldiniz diyorum. Kendilerine çok teşekkür ediyorum. Kendisine ve Çıkrıkçıoğlu ailesine, üniversitemiz adına, Kayseri adına, Kayserililer adına, yükseköğretim gençliği adına şükranlarımı sunuyorum. Kayseri Üniversitesinin ilk hayır binasını yaptırıyor. Başka hayırseverlerimizde var, ama kendisi ilk olma özelliğini taşıyor. Neden Safiye Çıkrıkçıoğlu marka okul. Özellikle gıda işleme programı ile öğrencilerimiz, süt ve süt ürünleri, et ve et ürünleri, bahçe bitkileriyle ilgili ürünlerin yetiştirilmesini, organik ürünlerin geleneksel yöntemlerle endüstriyel teknikleri kullanarak üretilmesini öğreniyorlar. Yani mesleklerini yaparak öğreniyorlar. Safiye Çıkrıkçıoğlu MYO’muzun süt ve süt ürünlerinde birçok marka değere taş çıkartacak ürünlerini öğrencilerimiz üretiyorlar. Kayseri Üniversitemizin misyon ifadesinde de uygulama ve proje odaklı olmak, iş dünyasıyla bütünleşmek, toplumsal fayda oluşturmak ve bölgesel kalkınmaya katkı sağlamak yer almaktadır. Safiye Çıkrıkçıoğlu MYO’muz, üniversitemiz misyon ifadelerinin hepsine destek sağlıyor. Şu anda Erciyes Üniversitesi’nden devralmış olduğumuz 15 Temmuz kampüsünde inşaatına başlanan yeni binada, uluslararası kalite standartlarına uygun nitelikli ürünlerin, gıda ürünlerinin ve diğer yan ürünlerin nasıl üretildiğini, o makinaların nasıl kullanıldığını, ürünlerle ilgili nasıl AR-GE’nin yapıldığını öğrencilerimiz öğrenmeye devam edecekler. Hayırseverimizin bugün burada yaptığı yereldeki imkanların devlet imkanlarına sağladığı katkıya bir örnektir. Hayırseverlerimizin bu katkıları ve yerel dinamiklerin desteği ile mesleki ve teknik yükseköğretimde güçlü bir Kayseri Üniversitesi’ni oluşturacağız.”.

Konuşmaların ardından KAYÜ Rektörü  Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa ile Hayırsever İş adamı Mustafa Çıkrıkçıoğlu, bina yapım protokolüne imza attı.


Haber Kaynak : KURUM BÜLTENİ