KAYSERİ´DE İŞLER İYİYE GİDİYOR
BAKAN ÖZHASEKİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ´NİN YAPTIRDIĞI SÜMER PARKI´NIN AÇILIŞINI GERÇEKLEŞTİRDİ...
Tarih: 12.11.2017 19:53:02/ 884okunma / 0yorum

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Sümer Parkı´nın açılışını gerçekleştirdi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından Sümer Mahallesi´nde yapılan Sümer Parkı´nın açılış törenine katıldı. Açılışta yaptığı konuşmada şimdiye kadar Kayseri için önemli çalışmaların hayata geçtiğini, bir dönem parkların tel örgülerle çevrili olduğunu belirten Bakan Özhaseki, "O dönemde tel örgüleri kaldırdık. Yüzerce park yapıldı. Çalışmalarımızla 10 milyon metrekareyi geçmişti bizim yaptığımız parklar" dedi. Özhaseki, Kayseri´nin yapılan çalışmalarla modern bir kent haline geldiğine işaret ederek,  "Bu şehrin altyapısında uzun boylu bir sorun kalmadı. Burası aynı zamanda bir turizm merkezi de oluyor. Çok şükür Kayseri´de işler iyiye doğru gidiyor. Bana göre işlerin iyiye doğru gitmesinin iki sebebi var. Birincisi idarecilerin iyi niyeti ve gayreti... Milletvekillerimiz, il teşkilatlarımız, meclis üyelerimiz, belediye başkanlarımız hepimiz bir araya gelip Kayseri´nin sorunlarını tartışabiliyoruz. Neler yapılması gerektiği hususunu da söz birliği ve dil birliği ile kararlaştırıp sonuna kadar onu da takip ediyoruz. Kendi aramıza geldiğimizde emin olun hiçbir itilafımız yok. Hiçbir arkadaşımızın ´Falan müdür illa buraya gelmeli. Şu iş illa böyle olmalı.´ Böyle bir şey duymadığımız gibi 25 yıldır idareciyim ´Şu ihaleyi şuna verilsin´ diye bir kelama şu kulağım şahit değil. Kim kazanırsa o alır. Kim hak ettiyse o alır. Kim dürüstçe iş yapıyorsa o alır. Allah´a çok şükür günah defterimizde öyle bir günahımız yok. İyi niyetten sonra ikincisi de çalışmak. İyi niyetli olacaksınız ama çalışacaksınız. Elinizden ne geliyorsa yapacaksınız" diye konuştu.

“YAPTIĞIMIZ ÇALIŞMALARIN HER BİRİNDE YOĞUN EMEK VAR”

Hayata geçirilen her projenin ardında yoğun bir emek olduğunu vurgulayan Bakan Özhaseki, her bir çalışmanın ardında derinliğine bir başka çalışmanın var olduğunu bildirdi. Hayata geçirilen projelerin ayrıntılarına ilişkin açıklamalarda da bulunan Özhaseki, "Mesela Erciyes projesi çıktı değil mi ortaya. Bu Erciyes projesi fikir safhasında 2-3 sene ve proje safhasında 3-4 sene emek verilmiş bir projedir. Neredeyse 7-8 sene daha kazma vurulmadan uğraşılmış, çabalanmış bir iştir. Erciyes´te acaba kayak merkezi tutar mı diye bir fikir ortaya attık. Dünyanın kayak merkezlerini gezdik. Kayak merkezinin ne olduğunu, kayak turizminden nasıl para kazanılabileceğini gazeteciler dahil hepsini götürüp anlattık orada. 50 ülkede çalışmış bir firma bulduk. Bir sene çalıştılar. İkinci sene acaba küresel ısınma etkiler de Erciyes Dağı´nda kar kalmaz mı diye araştırma yaptık. Erciyes Dağı´nda kar kalmazsa bizim para da boşuna gider. Küresel ısınma dağı nasıl etkiler, bir sene buna çalıştık. Japonya´dan bile buraya bilim adamı getirttik. Küresel ısınmanın Kayseri´yi nasıl etkileyeceğini çalışan 102 bilim adamı geldi. ´Merak etmeyin´ dediler. ´Erciyes Dağı´nda kar olacak, küresel ısınma etkilemeyecek. Burada da kayak yapılabilir´ dediler. Yaptığımız çalışmaların her biri arkasında yoğun bir emek var. Yoğun bir çaba, gayret var. 100 tercih hakkım olsa nerede yaşamak istersin deseler. Dünyanın her bir yanını görmüş bir insanım elbette, Kayseri´de yaşamak isterim. Bundan herkes emin olsun. Yaşadığımız şehrin kıymetini bilelim" değerlendirmelerinde bulundu.
Kaynak: KURUM BÜLTENİ

Anahtar Kelimeler: KAYSERİ İŞLER İYİYE GİDİYOR
BAŞKAN ÇELİK, MHP İL BAŞKANI ERSOY VE
BAŞKAN ÇELİK, MHP İL BAŞKANI ERSOY VE
MHP´NİN MECLİS GRUBU İLE GÖRÜŞTÜ
MODEL BELEDİYE, ÖRNEK HİZMET
MODEL BELEDİYE, ÖRNEK HİZMET
BAŞKAN ÇELİK : “İLÇELERE AYRICALIKLI HİZMETLER DEVAM EDECEK”
AĞIR TONAJLI ARAÇLAR İÇİN
AĞIR TONAJLI ARAÇLAR İÇİN
AĞIRNAS İLE ÇEVRE YOL ARASINDA YENİ BİR YOL AÇILACAK
BİLİM MERKEZİ, EĞİTİM ZİRVESİNDE
BİLİM MERKEZİ, EĞİTİM ZİRVESİNDE
Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve TÜBİTAK tarafından şehrimize kazandırılan Kayseri Bilim Merkezi, eğitime de destek veriyor.
SOMUNCU BABA TALAS´TA ANILDI
SOMUNCU BABA TALAS´TA ANILDI
Kayseri´nin manevi mimarlarından Somuncu Baba (Şeyh Hamid-i Veli) ve Osman Hulusi Efendi, Talas Belediyesi ile Es-Seyyid Osman Hulusi Efendi Vakfı işbirliğiyle düzenlenen panel ve çeşitli etkinliklerle Talas´ta anıldı.
BÜYÜKŞEHİR ENGELLİLERLE SAHİP ÇIKIYOR
BÜYÜKŞEHİR ENGELLİLERLE SAHİP ÇIKIYOR
Büyükşehir Belediyesi´nin koordinesinde engelli dernekleri ile bir koordinasyon toplantısı yapıldı.
ÇOLAKBAYRAKDAR´DAN KOCASİNAN´A YENİ YOL
ÇOLAKBAYRAKDAR´DAN KOCASİNAN´A YENİ YOL
Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Kocasinan Bulvarı ile Horasan Caddesi arasında yapımı devam eden yeni yolun çalışmalarını inceledi.
BÜYÜKKILIÇ, "EMLAK VERGİSİ´Nİ
BÜYÜKKILIÇ, "EMLAK VERGİSİ´Nİ
SON GÜNLERE BIRAKIP MAĞDUR OLMAYIN"
MİMARSİNAN DEMOKRASI MAHALLESİNE
MİMARSİNAN DEMOKRASI MAHALLESİNE
AİLE SAĞLIK MERKEZİ YAPILACAK
BAKAN ÖZKASEKİ,
BAKAN ÖZKASEKİ,
“AVANTAJLARINDAN İSTİFADE EDEMEZSEK BİZ BU İŞTE YOKUZ”
BAKAN ÖZHASEKİ COP23´TE ÜST DÜZEY OTURUMDA KONUŞTU,
BAKAN ÖZHASEKİ COP23´TE ÜST DÜZEY OTURUMDA KONUŞTU,
“TÜRKİYE, ELİNDEN GELENİN EN İYİSİNİ YAPMAYA ÇALIŞIYOR”
11.CUMHURBAŞKANI GÜL,
11.CUMHURBAŞKANI GÜL,
AMCASINI HAKK´A UĞURLADI...
BÜYÜKŞEHİR´DEN UYARI
BÜYÜKŞEHİR´DEN UYARI
MUHSİN YAZICIOĞLU VE BEKİR YILDIZ BULVARININ BELİRLİ BÖLÜMLERİ TRAFİĞE KAPATILACAK
TARİHİ KENTLER BİRLİĞİ ÖZENDİRME YARIŞMASINDA
TARİHİ KENTLER BİRLİĞİ ÖZENDİRME YARIŞMASINDA
MELİKGAZİ BELEDİYESİ´NE “JÜRİ ÖZEL ÖDÜLÜ”
TKB´DEN KOCASİNAN BELEDİYESİ´NE BAŞARI ÖDÜLÜ
TKB´DEN KOCASİNAN BELEDİYESİ´NE BAŞARI ÖDÜLÜ
Kocasinan Belediyesi, Tarihi Kentler Birliği tarafından Antalya´da düzenlenen 2016 yılı Tarihi ve Kültürel Mirası Koruma Proje ve Uygulamalarını Özendirme Yarışması´nda tarihi ve kültürel mirası korunması konusunda yaptığı çalışmalar nedeniyle jüri tarafından başarı ödülüne layık görüldü.
SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Resmi İlanlar

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Kayseri
21 Kasım 2017 Salı
Bugün
Parçalı bulutlu
2 °C
-5 °C
Çarşamba
Karlı - Yağmurlu
4 °C
-1 °C
Perşembe
Bulutlu
4 °C
-2 °C
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74

/resimler/2017-9/7/1139320060307.jpg
KANALIMIZA
ABONE OL