KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

   Süleyman ERDOĞAN
   editor@kayserihaber.com.tr                      

   

KAYÜ, ONLİNE ÜNİVERSİTE TERCİH FUARINA KATILDI

TERCİH FUARI TAMAMLANDI

EĞİTİM BİR-SEN KAYSERİ 1 NOLU ŞUBE BAŞKANI AYDIN KALKAN:

ÜNİVERSİTELER YENİ MEZUNLARDAN ŞUBAT 2021’E KADAR DİPLOMA İSTEMEYECEK

KAYSERİ'DE 82 YILLIK TARİHİ OKUL SINAVLA ÖĞRENCİ ALACAK

Pazarören Anadolu Lisesi, önümüzdeki eğitim döneminde sınav ile öğrenci alacak

NNYÜ UZAKTAN ÖĞRETİM PROGRAMI ÖĞRENCİLERDEN TAM NOT ALDI

DERSLER TAMAMLANDI

KAYÜ REKTÖRÜ, ONLİNE DÜZENLENEN “REKTÖRLER PANELİNE” KATILDI

Kayseri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, Güney Florida Üniversitesi’nden Prof. Dr. Cihan Çobanoğlu moderatörlüğünde online gerçekleştirilen “Rektörler Paneline” katıldı.

DÜŞÜN,TASARLA,OYNA,DÜZENLE

AGÜ ONLİNE EĞİTİMDE TÜRKİYE’DE 1’İNCİ SIRADA

Abdullah Gül Üniversitesi, uzaktan eğitim sürecini en iyi yöneten devlet üniversitesi oldu

KAYSERİ ÜNİVERSİTESİ’NDEN ONLİNE SERGİ

Kayseri’de eğitim ve öğretim hayatına ait ve daha önce sergilenmemiş arşiv belgeleri, Kayseri Üniversitesi tarafından online sergileniyor.

KAYSERİ ÜNİVERSİTESİ 2 YAŞINDA

2 YILA ÇOK SAYIDA ETKİNLİK SIĞDIRDIK

KAYÜ REKTÖRÜ KARAMUSTAFA,

EGE ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİ İLE BULUŞTU

LGS ÇOK FARKLI BİR ORTAMDA YAPILACAK

20 HAZİRAN’DA YAPILACAK OLAN LGS SINAVI FARKLI BİR ORTAMDA YAPILACAK

NNYÜ ÖĞRENCİLERİNE CORONA VİRÜS ENGEL OLAMADI

MESLEKİ UYGULAMA KAPSAMINDA ONLİNE SEMİNER DÜZENLENDİ

KÜÇÜK HAFIZLAR 'ONLİNE MUKABELE' İLE EĞİTİMLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

ÖĞRENCİLER, ONLİNE MUKABELE PROGRAMLARI, DERSLER VE YARIŞMALAR İLE DERSLERİNDEN KOPMUYOR.

BİLİM KURULU ÜYESİ PROF. DR. ÇELİK,

TELEKONFERANS İLE ÖĞRENCİLERİN SORULANI YANITLADI

VİZE, FİNALLER, BÜTÜNLEME VE EK DERS SINAVLARI YÜZ YÜZE YAPILACAK

Erü Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış:”Siz sağlıklı kalın, derslerinize çalışın”

AGÜ ULUSLARARASI SIRALAMADA TÜRKİYE’NİN LİDERİ

101-200 BANDINDA YER ALAN TEK TÜRK ÜNİVERSİTESİ OLDU

KAYSERİ’DEN SAMSUN’DAKİ ÖĞRENCİLERİNE DERS

ÖĞRETMENLERDEN TELEKONFERANSLI EĞİTİM

Korona virüsü tedbirleri kapsamında okullara 30 Nisan’a kadar ara verilmesi sonrasında Samsun'da birçok okulda öğretmenler telekonferans uygulamalarını kullanarak öğrencileriyle eğitime devam etmeye başladı.

Okullarda öğretime ara verildi ancak Samsun’da birçok öğretmen uzaktan eğitimle öğrencilerine ders veriyor. Telekonferans uygulamalarını kullanarak öğrencileriyle buluşan öğretmenler günlük bir iki saatlerini ayırarak kimi zaman ders kimi zaman sohbet ve etkinlikler yapıyor. Öğrencileri okumaya teşvik etmelerinin yanı sıra evde sıkılmalarının önüne geçiyorlar. Korona virüsünün eğitime engel olmadığını gösteriyorlar.

Kayseri’den Samsun’daki öğrencilerine ders

Tekkeköy İlkokulu’nda 4. sınıf öğretmeni olan Sema Kaygısız Birol, okullara verilen aranın ardından gittiği memleketi Kayseri’den Samsun’daki öğrencilerine ulaşıyor. Öğrencileriyle yaptıkları bu uygulamayı anlatan Birol, “Sınıfımda 25 öğrencim var. Bunlardan 20’siyle aktif olarak internette eğitim yapıyoruz. Okullara ara verilmesiyle öğrencilerim EBA üzerinden eğitimlerine devam ettiler. Ama evde bunaldıklarını fark ettik. Mesajlaşma uygulamalarından zaten sürekli ile görüşüyorduk. Böyle bir uygulama olduğunu fark edince denedik ve çocukların da çok hoşuna gitti. Etkinlik yapıyoruz. Öğrencilerimle birbirimize meydan okumalar yapıyoruz. Mesela ‘ben bugün 5 sayfa kitap okudum, kim okuyacak diyorum'. Bu gibi etkinlikler yapmaya başladık. Bir 40 dakika ders saati ve etkinliğimiz oluyor. Biraz sohbete vakit ayırıyoruz. Günlük 1- 2 saatimiz böyle devam ediyor. Ben şu anda Kayseri’de ailemin yanındayım ama aklım yüreğim Samsun’da öğrencilerimle beraber” dedi.

Online okuma saati

Canik ilçesindeki Fatih Temiz İlkokulu’nda 2. sınıf öğretmeni olan Ali Çatalkaya, her gün öğrencileriyle 1 saatini online okuma saati olarak değerlendiriyor. Yaptıkları okuma saatinden bahseden Çatalkaya, “Sınıfımda 34 öğrencim var. 28-29 öğrencim aktif olarak katılıyor. Sınıfımızla hafta içi her gün uzaktan eğitime destek olmak amacıyla 13.00 ile 14.00 saatleri arasında online olarak okuma saati yapıyoruz. Sınıfımızda da uyguladığımız okuma saati etkinliğini evde kaldığımız bugünlerde online olarak yapıyoruz. Okuduğumuz kitapla ilgili sorular sorup cevaplıyoruz. Cuma günü kitabımızı bitirdikten sonra da bir uygulama vasıtasıyla değerlendirme çalışmasını yapıyoruz” diye konuştu.

Veli toplantısı bile yapıyor

Bafra ilçesinde Mustafa Kemal İlkokulu’nda 1. sınıf öğretmeni olan İbrahim Yılmaz ise internet üzerinden veli toplantısı bile gerçekleştiriyor. Öğrenci ve velileri ile sürekli iletişim halinde olduğunu söyleyen Yılmaz, “Telefonda ders yapıyoruz. Normal derslerimizi işliyoruz. Velilerle toplantı yapıyorum. Çocuklara ödevler veriyorum hatta değerlendirmesini yapıyoruz. 25 öğrencim var. Günde 2 saat yapıyoruz. Hemen hemen hepsi katılıyor” şeklinde konuştu.

Haber Kaynak : İHA