KAYSERİLİ KAYIP ASKER,
5 GÜN SONRA BULUNDU
Tarih: 9.8.2018 17:21:31/ 1615okunma / 0yorum

Diyarbakır´ın Eğil ilçesine bağlı Sarıca Jandarma Karakolu´nda vatani görevini yaparken hava değişimine gönderilen, ancak kendisinden 5 gündür haber alınamayan Doğan Cerit´te (20) ulaşıldı. Cerit´in ´kafasını dağıtmak´ için telefonunu kapattığı ve Diyarbakır´da kaldığı öğrenildi.

Kayseri´de oturan Doğan Cerit, Bilecik´te acemi birliği görevini yaptıktan sonra usta birliği için Diyarbakır´ın Eğil ilçesine bağlı Sarıca Jandarma Karakolu´na gitti. Psikolojik sorunları olan Cerit, 1 ay sonra hava değişimi iznine çıkarıldı. 1 aylık hava değişimi izni için Kayseri´deki evine gelmek üzere birliğinden çıkan Doğan Cerit, karakola çağrılan araç ile toplanma merkezine götürüldü. Burada yaklaşık 2 gün bekletilen Cerit, geçen 4 Ağustos´ta Diyarbakır otobüs terminaline gitmek üzere yola çıktı. Ancak Doğan Cerit´ten bir daha haber alınamadı. Cerit Ailesi, oğullarına ulaşamayınca durumu polise bildirdi. Olayla ilgili çalışma başlatan polis, 4 gün boyunca Doğan Cerit´in izine rastlamadı.

Aile, oğullarını bulma umuduyla Kayseri´den Diyarbakır´a gitti. Çalışmalarını sürdüren polis ekipleri ise Doğan Cerit´in cep telefonunu açmasıyla sinyal almaya başladı. Polisle birlikte sinyal alınan bölgeye giden aile, çocuklarına sağ salim kavuştu.

Anne Rahşan Cerit çok mutlu olduğunu belirterek, "Diyarbakır´da telefonunu açınca sinyalden bulduk. Kafasını dağıtmak istemiş, telefonunu kapatmış. Telefonunu açar açmaz yanına gittik. Çok şükür çocuğumuza kavuştuğumuz için mutluyuz" dedi.
Kaynak: DHA

Anahtar Kelimeler: KAYSERİLİ KAYIP ASKER
Resmi İlanlar

SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
21 Şubat 2019 Perşembe
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74

 

KANALIMIZA ABONE OL