EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

   Süleyman ERDOĞAN
   editor@kayserihaber.com.tr                      

   

112 ACİL SERVİS 25 YAŞINDA

112 'NİN 25. YAŞI KUTLANDI

PASTIRMAYA SAHİP ÇIKIN

Chp’li Vekil Çetin Arık, AK Parti Kayseri milletvekillerine,"Pastırmanıza, sucuğuna sahip çıkın." diye çağrıda bulundu.

ERSOY, KAYSERİ’YE OTOYOL İSTEDİ

Ersoy, 2020 yılı Bütçe görüşmelerinde Bakan Turhan’a Hızlı Tren ve Erkilet Hava Limanı genişletme projesinin akıbetini sorarken, Kayseri’ye Otoyol istedi

ADAYLARIMIZI VATANDAŞLARIMIZ BELİRLEDİ

AK PARTİ İL BAŞKANI ŞABAN ÇOPUROĞLU: “ŞAHSİ HİÇBİR BEKLENTİM YOK”

KARAYEL, AP ÜYELERİ İLE GÖRÜŞTÜ

Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu Başkanı, Kayseri Milletvekili Sayın İsmail Emrah Karayel, Strazburg'da Avrupa Parlamentosu üyeleri ile görüştü.

SAADET PARTİSİ, İL DİVAN TOPLANTISI YAPILDI

SP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI MAHMUT ARIKAN: “CHP İDDİALARI İLE GÜNDEMDEKİ BİRİKMİŞ SORUNLAR ÖRTBAS EDİLMEYE ÇALIŞILIYOR”

CHP’DE MELİKGAZİ DELEGE SEÇİMLERİ YENİLENDİ

Cumhuriyet Halk Partisinde geçen hafta olaylı geçen ve iptal edilen Melikgazi ilçesi delege seçimleri CHP Genel Merkezinden gelen altı milletvekilinin gözlemlerinde yenilendi.

BBP’DE GERGİN SEÇİM

MEVCUT BAŞKAN KARAHANÇER GÜVEN TAZELEDİ

NERGİS BU HAFTA NÖBETÇİ VEKİL OLDU

AK PARTİ KAYSERİ MİLLETVEKİLİ NERGİS: “HİÇ BİR ŞEY GİZLİ KALMAZ”

AK PARTİ’DE KONGRE STARTI

ÇOPUROĞLU: “İLÇELERDE DELEGE SÜRECİNİN TAMAMLANMASINA AZ KALDI”

BAKİ ERSOY’DAN HDP’Lİ VEKİLLERE SERT ÇIKIŞ

ERSOY: “BÖLÜCÜ VE AJANSINIZ”

ARIKAN, SP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI OLDU

Kongre sonrası Kayseri’nin tanınmış ismi Genel Başkan Yardımcısı oldu

AK PARTİ'DEN İHRAÇ TALEBİ!

AK Parti Merkez Yürütme Kurulu Toplantısı'nda, 24. dönem Kayseri Milletvekili Pelin Gündeş Bakır'ın kesin ihraç istemiyle Merkez Disiplin Kuruluna sevk edilmesi kararlaştırıldı.

ERSOY’DAN DIŞİŞLERİ BAKANI MEVLÜT ÇAVUŞOĞLU’NA DAVET

Ersoy, Türkiye’ye gelen yabancı heyetlerin Kayseri’de ağırlanması için Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu’na çağrıda bulundu

AK PARTİ’DE BU HAFTAKİ NÖBETÇİ VEKİL İSMAİL TAMER OLDU

AK PARTİ KAYSERİ MİLLETVEKİLİ TAMER: “VATANDAŞLARIMIZIN RAHATI İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

MHP MİLLETVEKİLİ ERSOY’DAN MAARİF MÜFETTİŞİ ÇIKIŞI

Ersoy: “Teftiş sisteminin istikrarlı bir yapıya kavuşturulması gerekli…”

KAYSERİLİLERİN KEYİF ALACAĞI BİR KOCASİNAN

İNŞA EDİLİYOR

Kocasinan Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Ahmet Çolakbayrakdar, yeni dönemde  ?Çevreye Saygılı, Benzersiz ve Akıllı Şehirler´ konu başlığıyla Kayseri´yi daha da güzelleştireceklerini ve şehrin kültürüne uygun yeni yaşam alanlarıyla Türkiye´ye örnek olacaklarını söyledi.

Kocasinan Belediyesi´nin yaptığı proje ve uygulamalarla Türkiye´ye örnek teşkil etmesinin gurur verici olduğunu belirten Başkan Çolakbayrakdar, vatandaşların teveccühü ile yeni dönemde de hız kesmeden farklı çalışmaları hayata geçireceklerini ifade etti. Hayata geçirilmesi düşünülen yeni projeler hakkında bilgi veren Başkan Çolakbayrakdar,  özellikle ?BENZERSİZ ŞEHİRLER´ konu başlığıyla tarihi yapıları ve mekanları; şehrin gündelik hayatının ayrılmaz parçası haline getirerek, gelecek nesillere aktarılacağını vurgulayarak, ?Özellikle şehrin yaşam kültürüne uygun yeni alanlar planlıyoruz. Kadim Erkilet´e Arabidin Projesiyle mahallemiz doğal yapısıyla uygun olarak yeniden inşa edilecek. İçerisinde sosyal donatıların, iş merkezlerinin ve yaşam alanlarının olacağı projemiz, tüm Türkiye´ye örnek olacak. Erkilet, tarihle iç içe doğal dokusu korunarak cazibe merkezi haline dönüşecek. Diğer yandan ise Hoca Hasan Medresesi´ni projelendirdik. Medrese aslına uygun yapıldıktan sonra gençlerimizin ve entelektüel camianın uğrak mekanı olacak. Birlik Hamamı´nı da aslına uygun şekilde bir hamam müzesi olarak inşa edeceğiz. HıdıRellez Gök Gözlem Evi Projesiyle Erkilet´in tepesinde Hızır ve İlyas köşkü diye bilinen yerle ilgili Vakıflar Bölge Müdürlüğümüzle görüştük. Buranın restorasyonunu biz yapacağız. Gök Gözlem evi olarak tarihi miraslarımıza katıp, burasını şehrimizin kullanımına açacağız. Doğa Köy Projesi ile doğayla iç içe, huzuru soluyacağınız doğal bir ortam sunacağız. Baraj kenarında Çevril ve Taşhan Mahallelerinin bulunduğu o bölgede farklı ebatlarda yaşam bölgesi projesini hazırladık. Çocuklarımız için ise Trafik Eğitim Parkı projesini hizmete sunacağız. Çocuklarımıza trafik eğitiminin verilebileceği bir alan inşa edeceğiz. Böylelikle şehrin doğal, tarihi ve kültürel değerlerine de sahip çıkmış oluyoruz ve bu anlamda farklı hizmetler sunacağız. Bu doğrultuda yaptığımız çalışmalar, geçmişimizi geleceğe taşıma noktasında önemli bir yer tutmaktadır.? ifadelerini kullandı.

?ÇEVREYE SAYGILI ŞEHİRLER´ ile Kayseri´yi daha da güzelleştireceklerini belirten Başkan Çolakbayrakdar, sözlerini şöyle sürdürdü: ?Bunlardan biri olan Erkilet Millet Bahçesi ile şehrimizin en güzel manzarasını millet bahçesiyle taçlandırıyoruz. Hemşehrilerimizin aileleriyle birlikte huzur içerisinde vakit geçirebilecekleri, dinlenebilecekleri ve sosyal faaliyetler yapabileceği yaşam alanları planlıyoruz. Erkilet General Emir Merkezimizde çocuklarımızın yaptığı model uçakların burada uçurabilmeleri için modern bir pist yapacağız. Burada ayrıca gözlem kulesi olacak. Buraya gelen vatandaşlarımız hem Erkilet´i hem de bütün Kayseri´yi daha iyi şekilde seyredebilecek. Kuşçu Mesire Alanı ile de Kayseri´nin sosyal ihtiyacını karşılayacak, doğa aktivitesi ve hobi faaliyetlerinin yürütüleceği yeni bir yaşam alanı inşa ediyoruz. Baraj manzarasıyla vatandaşlarımızın keyifli vakit geçirecekleri yeni bir alan kazandıracağız. 4 yılda 320 bin ağacı toprakla buluşturduk, yeni hedefimiz ise 5 yılda 500 bin ağacı toprakla buluşturmaktır. Ahievran´da dönüşümle birlikte Anadolu Harikalar Diyarı ve mahalleyi birbirine bağlayacak olan Ekolojik Köprü KENT BALKON, Kayseri´de bir ilk olacak. Çevreyi koruma noktasında KAYÇEV ile önemli hizmetler yapıyoruz. Bütün canlılara yönelik projeler geliştiriyoruz. Bunlardan biri olan Küçük Dostlar Ambulansı ile yaralı ve hasta olan sokak hayvanlarını hijyenik bir şekilde kliniğe ulaştırıyoruz.?

´AKILLI ŞEHİRLER´ projesinin çevre ve toplumu olumlu etkileyen teknolojik bir şehir konsepti olduğunu vurgulayan Başkan Çolakbayrakdar, ?Projemizde, Akıllı Aydınlatma, Akıllı Atık Yönetimi ve Akıllı Belediyecilik Hizmetleri yer alıyor. Elektrik şebekesi ve kablosuz haberleşme kullanılarak geliştirilen akıllı aydınlatma sistemi, dış mekanlarda yoğunluğa göre artan ve azalan sokak lambalarıyla birçok kolaylık ve tasarruf imkanı sağlayacak. Akıllı Atık Yönetimi´nde kablosuz haberleşme ağlarını kullanarak, yer altı ile yer üstü atık toplama veya çöp konteynerlerinin içini ölçümleyip, merkezi sisteme rapor vererek, çöp toplama araçlarının rotalarını akıllı bir şekilde çizmelerini ve böylelikle yakıt tasarrufu sağlayacağız.? dedi.

Haber Kaynak : KURUM BÜLTENİ