KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

   Süleyman ERDOĞAN
   editor@kayserihaber.com.tr                      

   

DURSUN ATAŞ'TAN MECLİS' TE DİKKAT ÇEKEN KAYSERİ ÇIKIŞI

“SÖZ VEREN ÇOK AMA İCRAAT YOK”

8 BELEDİYE BAŞKANI, AK PARTİ’YE KATILDI

ROZETLERİ NUMAN KURTULMUŞ TAKTI

MİLLETVEKİLİ ARIK DEVELİ HALKININ İSYANINI DİLE GETİRDİ

“İL HAYALİ KURAN DEVELİ KÖYE DÖNÜŞTÜ”

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ GENİŞLETİLMİŞ İL BAŞKANLARI TOPLANTISI’NDA

ANKARA TEMASLARI SÜRÜYOR

İYİ PARTİ’DE İL BAŞKANLIĞI’NA İLK ADAY METİN SOYLU OLDU

İYİ PARTİ İL KONGRESİ 12 TEMMUZ 2020 PAZAR GÜNÜ YAPILACAK

CHP İL BAŞKANI ÖZER SİVAS OLAYLARI’NA DAİR AÇIKLAMADA BULUNDU

SİVAS OLAYLARI YÜREĞİMİZDE KANAYAN BİR YARA

ÖZHASEKİ, "İHTİYAÇ SAHİBİ AİLELERE 62 MİLYON DESTEK VERDİK"

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, AK Partili Belediyelerin Covid-19 ile mücadele sürecinde yaptığı çalışmaları değerlendirdi.

ASPİLSAN YENİ FABRİKA KURACAK

Ak Parti Milletvekili Nergis, Aspilsan’ın Mimarsinan Osb’de yeni fabrika kuracağını müjdeledi

MİLLETVEKİLİ NERGİS’TEN HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

NERGİS: GENÇLER GELECEĞİMİZDİR

BAKANLARIN KAYSERİ TEMASLARI

BAKAN AKAR: “YÜZDE 70’LERE VARAN YERLİ VE MİLLİ SAVUNMA SANAYİ KAPASİTEMİZİ ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE ÇOK DAHA İLERİ GİDECEĞİNİ GÖRÜYORUZ”

AK KADINLAR’DAN

CAN DOSTLAR’A DESTEK ÇAĞRISI

CHP İL BAŞKANI ÜMİT ÖZER

“MİLLETİN HAYRINI RANTA KURBAN ETMEYİN!”

ÇOPUROĞLU: “SÖYLEDİKLERİMİZ ANKARA’DA KARŞILIK BULUYOR”

AK Parti Kayseri İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, Kayseri’ye yapılan her yatırımın ve her girişimin kendileri için değerli olduğunu söyleyerek, “Söylediklerimiz Ankara’da karşılık buluyor” dedi.

AK BELEDİYELERDEN AK HİZMETLER

ÖZHASEKİ: SORUMLULUĞUMUZ ÇOK, YÜKÜMÜZ DE EPEY FAZLA

MHP MİLLETVEKİLİ ÖZDEMİR PKK OPERASYONLARINI MECLİS GÜNDEMİNE TAŞIDI

“PKK’NIN KÖKÜ KAZINIYOR, BİN 861 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ”

DURSUN ATAŞ MAĞDUR VATANDAŞLARIN SESİ OLDU

YIKIM KARARI ÇIKARILAN EVLERDEKİ VATANDAŞLARIN DURUMUNU SORDU

KAYSERİLİLERİN KEYİF ALACAĞI BİR KOCASİNAN

İNŞA EDİLİYOR

Kocasinan Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Ahmet Çolakbayrakdar, yeni dönemde  ?Çevreye Saygılı, Benzersiz ve Akıllı Şehirler´ konu başlığıyla Kayseri´yi daha da güzelleştireceklerini ve şehrin kültürüne uygun yeni yaşam alanlarıyla Türkiye´ye örnek olacaklarını söyledi.

Kocasinan Belediyesi´nin yaptığı proje ve uygulamalarla Türkiye´ye örnek teşkil etmesinin gurur verici olduğunu belirten Başkan Çolakbayrakdar, vatandaşların teveccühü ile yeni dönemde de hız kesmeden farklı çalışmaları hayata geçireceklerini ifade etti. Hayata geçirilmesi düşünülen yeni projeler hakkında bilgi veren Başkan Çolakbayrakdar,  özellikle ?BENZERSİZ ŞEHİRLER´ konu başlığıyla tarihi yapıları ve mekanları; şehrin gündelik hayatının ayrılmaz parçası haline getirerek, gelecek nesillere aktarılacağını vurgulayarak, ?Özellikle şehrin yaşam kültürüne uygun yeni alanlar planlıyoruz. Kadim Erkilet´e Arabidin Projesiyle mahallemiz doğal yapısıyla uygun olarak yeniden inşa edilecek. İçerisinde sosyal donatıların, iş merkezlerinin ve yaşam alanlarının olacağı projemiz, tüm Türkiye´ye örnek olacak. Erkilet, tarihle iç içe doğal dokusu korunarak cazibe merkezi haline dönüşecek. Diğer yandan ise Hoca Hasan Medresesi´ni projelendirdik. Medrese aslına uygun yapıldıktan sonra gençlerimizin ve entelektüel camianın uğrak mekanı olacak. Birlik Hamamı´nı da aslına uygun şekilde bir hamam müzesi olarak inşa edeceğiz. HıdıRellez Gök Gözlem Evi Projesiyle Erkilet´in tepesinde Hızır ve İlyas köşkü diye bilinen yerle ilgili Vakıflar Bölge Müdürlüğümüzle görüştük. Buranın restorasyonunu biz yapacağız. Gök Gözlem evi olarak tarihi miraslarımıza katıp, burasını şehrimizin kullanımına açacağız. Doğa Köy Projesi ile doğayla iç içe, huzuru soluyacağınız doğal bir ortam sunacağız. Baraj kenarında Çevril ve Taşhan Mahallelerinin bulunduğu o bölgede farklı ebatlarda yaşam bölgesi projesini hazırladık. Çocuklarımız için ise Trafik Eğitim Parkı projesini hizmete sunacağız. Çocuklarımıza trafik eğitiminin verilebileceği bir alan inşa edeceğiz. Böylelikle şehrin doğal, tarihi ve kültürel değerlerine de sahip çıkmış oluyoruz ve bu anlamda farklı hizmetler sunacağız. Bu doğrultuda yaptığımız çalışmalar, geçmişimizi geleceğe taşıma noktasında önemli bir yer tutmaktadır.? ifadelerini kullandı.

?ÇEVREYE SAYGILI ŞEHİRLER´ ile Kayseri´yi daha da güzelleştireceklerini belirten Başkan Çolakbayrakdar, sözlerini şöyle sürdürdü: ?Bunlardan biri olan Erkilet Millet Bahçesi ile şehrimizin en güzel manzarasını millet bahçesiyle taçlandırıyoruz. Hemşehrilerimizin aileleriyle birlikte huzur içerisinde vakit geçirebilecekleri, dinlenebilecekleri ve sosyal faaliyetler yapabileceği yaşam alanları planlıyoruz. Erkilet General Emir Merkezimizde çocuklarımızın yaptığı model uçakların burada uçurabilmeleri için modern bir pist yapacağız. Burada ayrıca gözlem kulesi olacak. Buraya gelen vatandaşlarımız hem Erkilet´i hem de bütün Kayseri´yi daha iyi şekilde seyredebilecek. Kuşçu Mesire Alanı ile de Kayseri´nin sosyal ihtiyacını karşılayacak, doğa aktivitesi ve hobi faaliyetlerinin yürütüleceği yeni bir yaşam alanı inşa ediyoruz. Baraj manzarasıyla vatandaşlarımızın keyifli vakit geçirecekleri yeni bir alan kazandıracağız. 4 yılda 320 bin ağacı toprakla buluşturduk, yeni hedefimiz ise 5 yılda 500 bin ağacı toprakla buluşturmaktır. Ahievran´da dönüşümle birlikte Anadolu Harikalar Diyarı ve mahalleyi birbirine bağlayacak olan Ekolojik Köprü KENT BALKON, Kayseri´de bir ilk olacak. Çevreyi koruma noktasında KAYÇEV ile önemli hizmetler yapıyoruz. Bütün canlılara yönelik projeler geliştiriyoruz. Bunlardan biri olan Küçük Dostlar Ambulansı ile yaralı ve hasta olan sokak hayvanlarını hijyenik bir şekilde kliniğe ulaştırıyoruz.?

´AKILLI ŞEHİRLER´ projesinin çevre ve toplumu olumlu etkileyen teknolojik bir şehir konsepti olduğunu vurgulayan Başkan Çolakbayrakdar, ?Projemizde, Akıllı Aydınlatma, Akıllı Atık Yönetimi ve Akıllı Belediyecilik Hizmetleri yer alıyor. Elektrik şebekesi ve kablosuz haberleşme kullanılarak geliştirilen akıllı aydınlatma sistemi, dış mekanlarda yoğunluğa göre artan ve azalan sokak lambalarıyla birçok kolaylık ve tasarruf imkanı sağlayacak. Akıllı Atık Yönetimi´nde kablosuz haberleşme ağlarını kullanarak, yer altı ile yer üstü atık toplama veya çöp konteynerlerinin içini ölçümleyip, merkezi sisteme rapor vererek, çöp toplama araçlarının rotalarını akıllı bir şekilde çizmelerini ve böylelikle yakıt tasarrufu sağlayacağız.? dedi.


Haber Kaynak : KURUM BÜLTENİ